tr

Belçika’dan Türkiye’ye Evden eve Nakliyat

153

Belçika’dan Türkiye’ye evden eve nakliyat her zaman sıklıkla talep edilen bir hizmettir. Belçika’ya taşınmak, sıra dışı ve heyecan verici bir yolculuğun başlangıcıdır. Her ne kadar ilk başta kafanız karışsa da, kendinize uygun yeni bir daire bulmanız sorun olmayacaktır. Büyük şehirlerde bile, konut ve toplu taşıma maliyetleri genellikle komşu Avrupa şehirlerine göre daha düşüktür. Ev bulmak, kesinlikle endişelenmemeniz gereken bir durumdur. Belçika’da sizin için doğru daireyi bulmak stressizdir. Ancak, evinizi Avrupa Birliği ülkelerinden birine taşınmanın kendine özgü zorlukları olduğu da ortadadır. Ama hemen endişe etmeye gerek yok. Doğru hazırlandığınızda, kalmak istediğiniz şehir ne olursa olsun, taşınma süreci çok kolaydır.  Ev eşyalarını yurtdışına taşımak, Türkiye içinde taşımaktan biraz daha değişik olsa da, Belçika’dan Türkiye’ye evden eve nakliyat ile kendi ülkenizde taşınıyormuş gibi rahat hissedeceksiniz.

Belçika’dan Türkiye’ye Evden eve Nakliyat

Belçika yaşanabilecek en güzel ülkelerden biridir. Ancak, yeni bir ülkeye taşınmak, günlük yaşam konularının geçici olarak biraz daha karmaşık hale gelebileceği yeni bir ortama girmek anlamına gelir. Belçika’ya olan yolcuğunuzda, size eşlik edecek şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken belli şeyler vardır. Öncelikle, evinizi taşımak için doğru nakliye şirketi ile anlaşmalısınız. Çoğu şirket, eğer önceden anlaşılmamışsa, müşterilerin eşyalarını kendilerinin toplamasını bekler.  Ardından, eşyaları kamyonlarına yükleyerek yolculuklarına başlarlar. Eğer paketlemeyi kendiniz yapmak istemiyorsanız, şirketinizle anlaşıp, paketleyiciler göndermelerini isteyebilirsiniz.

Peki, bir şirketin ‘’güvenli’’ olduğu nasıl anlaşılır? Eğer görüştüğünüz nakliyeciliğin belli bir adresi, internet sitesi ya da müşteri hizmetleri bulunmuyorsa, bu şirketin sahte olma ihtimali bulunmaktadır. Aynı şekilde, anlaştığınız şirket sizden büyük bir depozito talep ediyor ancak tüm ücretin ne olacağından bahsetmiyorsa, bu da başka bir şirketi tercih etmeniz gerektiğini gösterir. Güvenilir bir şirket, sizden boş veya eksik belgeleri imzalamanızı istemez ya da yazılı anlaşmalardan kaçınmaz.

İyi bir nakliye şirketi, tüm detayları kâğıda geçirmekle yükümlüdür. Size sunulan herhangi bir fiyat ve üzerinde anlaştığınız noktalar (taşınma tarihi ve saati, taşınmakta olduğunuz adres ve adresiniz) anlaşmanızda yazılı olmalıdır. Bir tahmin alırsanız ve tahmin yazılı değilse, şirketle sözleşme yapmayın çünkü onlarla çalışmamalısınız. Bu yüzden, kuruldukları ilk günden beri müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Türkiye Belçika uluslararası evden eve nakliyat, taşınmanız için kusursuz bir seçimdir. Hiçbir detayı göz ardına atmadan dikkatle kayıt altına alan bu şirket, yolculuğunuzun sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

Belçika'dan Türkiye'ye Evden eve Nakliyat

Türkiye Belçika Arası Evden Eve Nakliyat

Belçika’da yeni bir hayat kurmak, evinizi oraya taşımak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu taşınmayı gerçekleştirebilmek için, stratejik planlama yapmanız ve dikkatli hazırlanmanız gerekir. Bir şirket kiraladıktan sonraki ilk adım, eşyalarınızı paketlemektir. Uluslararası bir hareket için ne paketlemeniz gerektiğini bilmek zor olabilir. Yeni bir ülkeye giderken yanınızda götürdüğünüz şey, başka bir şehre olsaydınız yanınıza alacağınızdan biraz farklı olma eğilimindedir.

Eşyalarınızın taşınması için, uzman nakliyecilere sahip, kapıdan kapıya hizmet veren ve kişisel/kırılabilir eşyalarınızı taşımaya önem veren bir nakliye şirketi kullanmalısınız. Yeni bir ülkeye taşınmak karmakarışık bir maceradır. Yurtdışına taşınmak için uzman nakliye şirketlerinden yardım almanız, sağlınız açısından da en iyisi olacaktır.

Eşyalarınızın cinsine bağlı olarak, farklı ithalat ücretleri ve vergi maliyetleri geçerli olabilir. Avrupa Birliği ülkeleri, belli istilacı bitkiler, evcil hayvanlar ve yanıcı maddeler gibi şeylere kısıtlamalar koymuştur. Çoğunlukla, taşıma şirketlerinin evcil hayvanları taşımasına izin verilmez ya da şirketler doğrudan hayvan taşımayı reddederler. Taşınacağınız ülkeye neleri götürmenize izin verildiğini ve neleri geride bırakmanız gerektiğini Türkiye Belçika arası evden eve nakliyat şirketi ile konuşarak öğrenebilirsiniz. Uygulanabilecek eşya kısıtlamaları ve gümrük vergileri hakkında bilgi edinmek için ülkenin konsolosluğu veya resmi web sitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye Belçika Eşya Taşıma

Uluslararası taşınma, tek başınıza hareket ediyorsanız zor olabilir. Bir nakliye firmasına danışmadan ev taşımak için izin almak çetrefilli bir iştir. Bazı ülkeler belli tür mobilya çeşitlerine bile yasak koymuştur. Türkiye Belçika eşya taşıma ile anlaşarak, yolculuğunuzun yükünü hafifletin. Vergi kanunları hakkında kiraladığınız şirkete danışın; ülkeler arasındaki ilişkiler sürekli değişmektedir. Belçika vatandaşı değilseniz ve Belçika’ya evinizi taşınmak istiyorsanız, gerekli ikamet belgelerine sahip olmalısınız. Türk uyruklu bir kişinin izlemesi gerek yol, o kişinin işine, Belçika’da kalış süresine ve amacına bağlıdır.

Belçika’da üç aydan fazla kalmak istiyorsanız, varışınızdan itibaren bir hafta içinde kaldığınız belediyeye bildirmelisiniz. Bunu yapmak, evinizi taşırken gelecekte oluşabilecek pek çok sorunu ortadan kaldıracaktır. Kargolarınızın gümrük belgelerinin ve dokümanlarının güncel olduğundan emin olun. Bazen, eşyalarınızın varış noktasına ne kadar yakın olduğuna dikkat edilmeden, eksik belge nedeniyle sınırlardan geri gönderilebileceğini aklınızda bulundurun. Seçtiğiniz nakliye şirketi, çoğu zaman eksik olan belgelerinizi size bildirecektir ancak dikkatli olmakta yarar vardır.

Gereken izinleri almak için önceden başvurun. Bir ülkeye girdikten sonra eşyalarınızı getirtmek, önceden hazırlanmaya göre daha zahmetlidir. Bir ülkeye girdikten sonra başvurursanız, ülkeden eşya izinlerinizi almak için ayrılıp, ardından yeniden girmeniz gerekebilir. Eşyalarınızı başka bir ülkeye taşımak için kullandığınız nakliyeci, size gümrük formlarını iletecektir. Ancak, elinizdeki belgelerin eksik olmadığından emin olmak için nakliyecinizle temasta bulunmaya devam edin. Eşyalarınızın ülkeden çıkış ve giriş için farklı dokümanlara ihtiyaç duyacaklardır.

Belçika'dan Türkiye'ye Evden eve Nakliyat

Türkiye Belçika Eşya Taşıma Fiyatları

Avrupa Birliği içerisindeki ülkelere taşınırken, nakliye ücretlerini etkileyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Taşınmasını istediğinizi eşyaları yeni bir ülkeye taşırken, karadan, denizden ya da havadan nakliyatı tercih edebilirsiniz. Türkiye Belçika eşya taşıma fiyatları, bu faktörlere göre değişmektedir. Eğer deniz yoluyla göndermeyi seçerseniz, ilk olarak, uluslararası bir nakliye şirketi evinizdeki eşyaların taşınması için elemanlarını gönderecektir. Taşımacılar yardımıyla tüm paketleri bir konteynıra yüklenir.

Ardından, bu konteyner limana taşınır. Tercih ettiğiniz nakliye şirketi, genellikle kargolarınızın iletilmesini ve tüm gümrük kâğıtlarının tam olup olmadığını, taşıma öncesi ya da sırasında kontrol eder. Eşyalarınız, çoğu zaman doğrudan evden limana gönderilmektedir. Hava taşımacılığı, karadan ya da denizden nakliyata göre daha az yaygındır. Ev eşyalarını hava yolu ile taşımak, çok daha pahalıdır.

Kargo uçakları ile gönderilebilecek paketlerin ağırlığı, hacmi ve cinsi konularında pek çok sınırlamalar vardır. Bununla birlikte, uzmanlar size hava taşımacılığının rahatlığının yüksek fiyatına ve kurallarına değdiğini söyleyecektir. Havayolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığından kat be kat hızlıdır. Firmamız Türkiye Belçika evden eve nakliyat sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir. Bu durum firmamızın sunduğu uluslararası evden eve taşımacılık hizmetleri için de geçerlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?