tr

Havayolu Taşımacılığı

130

Havayolu taşımacılığı, uçak ve benzeri hava taşıtları ile yolcu ve kargo taşımaya verilen addır. Hava taşımacılığı, son yıllarda nakliyat şirketlerinin en çok tercih ettikleri rota haline geldi. Havadan nakliyat sayesinde dünya iletişim ve ticaret ağları iyice gelişmiştir. Uzun mesafeler kat edileceğinde, yüksek değerli yükler taşındığında, eşyaların acil ve hızlı ulaşımı gerektiğinde veya yüzey arazisi araçların ilerlemesini engellediğinde bu tür bir taşımacılık kullanılır. Hava yoluyla kıymetli kargoları göndermek diğer yollara göre daha yüksek bir verimlilik sağlamaktadır. Bu yüzden, nispeten kısa mesafeler için bile hava taşımacılığı genellikle tercih edilir. Hava taşımacılığı ayrıca, hizmet verilen farklı insan grupları arasında bazen hayati önem taşıyan bir iletişim veya tıbbi bağlantı sağlar.

Havayolu Taşımacılığı

Kargolarınızı taşımak için havayolu taşımacılığı kullanmanız için pek çok sebep vardır. Bunlardan en önemli ikisi hız ve güvenliktir.  Son 10 yılda, havacılık sektörü inanılmaz seviyelerde gelişti. En yeni uçak modelleri o kadar çok güvenlik özellikleriyle üretilmiştir ki üretilmiş başka hiçbir kara ya da deniz ulaşım aracı bu seviyelere yaklaşamaz. Yolcu uçağı, kargo uçağı, helikopter vb. gibi farklı hava taşıtları taşımacılık için kullanabilir. Bu araçlar modern ve ileri teknoloji ile yüksek nitelikli ve profesyonel teknisyen bulundurmaktadırlar. Balta girmemiş ormanlar, yüksek dağlar, uçsuz bucaksız çöller ve okyanuslar onun hızını ve hava yollarını engelleyemez. Hava taşımacılığı, varış noktasına ulaşmak için en verimli rotayı takip eder. Başka bir ülkeye acil göndermeniz gereken özel eşyalarınız varsa, havadan taşımacılık düşünülmelidir.

Taşınırken bu tür bir nakliye türünü kullanabilirsiniz. Genel olarak, evinizin mobilya ve beyaz eşyalarını deniz taşımacılığı ile gönderip, acil ihtiyaçlarınızı eşyalarınızı uçakla iletmek daha ekonomiktir. Yurtdışına taşınmak için hava taşımacılığı genellikle küçük gönderiler veya varış noktasında acilen gerekli olan ürünler için kullanılır. Eğer ithalat ve ihracatla uğraşıyorsanız, elinizdeki ürünlerin gönderimi için buna uygun özel nakliye uçakları kullanılır. Yolcu-Eşya taşımasını beraber yapan uçakların aksine, nakliye uçakları sadece eşya taşımaya ayrılmıştır. Günümüz koşullarında uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri havayolu taşımacılığı kapsamında etkili bir seviyede sunulmaktadır. Böylece evden eve nakliyat hizmetinin hızlı ve güvenli bir şekilde sunulması da mümkün olmaktadır.

Havayolu Taşımacılığı

Uluslararası Havayolu Taşımacılığı

Ticarette rekabet arttığı için, ürünlerinizin yurtdışından gelmesi ya da yurtdışına zamanında gitmesi hayati önem taşır. Zamanınız kısıtlıysa, yapılması gereken ilk şey gönderinizi mümkün olan en kısa sürede planlamaktır. Bu, kargonuzun başka bir ülkede olması gerektiğini bildiğiniz belirli tarihleriniz varsa geçerlidir. Neyse ki, mallarınızı uçakla gönderirken, her şeyi yönetmek ve varış tarihini tahmin etmek çok daha kolaydır. Uluslararası hava yolu taşımacılığı ile başka bir ülkeye gönderebileceğiniz şeylerin listesi neredeyse sonsuzdur. Ancak, özel kasaya ihtiyaç olması durumunda, kargonuzun saklanması gereken koşullar hakkında detaylı olmanız gerekir. Aynısı kırılgan eşyalar ve değerli eşyalar için de geçerlidir. Bu nedenle her zaman döküm listelerinde mümkün olduğunca ayrıntılı olmanız, büyük eşyalar için boyutlar eklemeniz ve bir şeyden emin değilseniz müşteri hizmetlerine danışmanız tavsiye edilir.

7 kıtaya ve 193 ülkeye havadan ulaşabilmeniz mümkündür. Bununla birlikte bazı ülkeler belirli şeylerin ithalatına ve ihracatına izin vermez. Bazen özel bir izin alma seçeneği vardır, ancak değilse, onu göndermenin bir yolu ne yazık ki yoktur. Çoğu durumda, bu, yaşlarına ve kilometrelerine göre belirli araçlar anlamına gelir. Bu nedenle, aracınızın ithalata uygun olup olmadığını gümrük idaresinden kontrol ettiğinizden emin olun; aksi takdirde yüksek ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Uluslararası nakliyat hizmetlerinin etkili bir düzeyde sunulmasını mümkün kılan havayolu taşımacılığı hizmetleri her zaman profesyonel hizmetleri de beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı da son zamanlarda uluslararası havayolu taşımacılığına olan ilgi ve ihtiyaç sürekli bir şekilde artış göstermektedir.

Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Firması

Havadan taşımanın pek çok avantajı vardır. Hava taşımacılığı, kesintisiz bir yolculuk sağlar. En hızlı ve en hızlı ulaşım yöntemidir. Tüm ulaşım türleri arasında en yüksek hıza sahiptir. Her adımda güvenlik sağlanır; kargolarının araca bindirilmesi ve araçtan indirilmesi için özel hazırlıklar hazır edilir. Pahalı, hafif ve çabuk bozulan eşyaların hava yolu ile gönderilmesi oldukça uygundur. Hava yoluyla nakliyatta, karadan ya da denizden taşınmaya göre daha az kaza yaşanır. Evergiven vakasında olduğu gibi, bir uçağın yolu kapatması gibi bir vakayla karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Hava yolu taşımacılığı diğer taşımacılıklardan da daha iyidir çünkü yükünüzden haftalar boyunca haber alamama sorununuz olmaz. Uluslararası evden eve taşımacılık hizmetlerinin günümüz koşullarında havayoluyla da sunulduğunu ifade edebiliriz.

Havayolu Taşımacılığı

Elbette, hava taşımacılığının bazı dezavantajları da vardır. Mesela, havayolu ile kargo göndermek, denizden ve karadan nakliyata kıyasla daha maliyetlidir. Büyük hacimli, yuvarlak kenarlı, kırılgan malları taşımak zordur. Ancak, maliyetli olmasına rağmen, hava taşımacılığından kazandığınız vakit, maliyetini karşılayacaktır. Ayrıca, iyi bir uluslararası hava yolu taşımacılığı firması ile anlaşarak, özel muamele yapılması gereken eşyalarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Hava Taşımacılığı konusunda dikkat etmeniz gereken son bir nokta şudur: Hava kargosu varış noktasına ulaştıktan sonra, havayolu alıcıyı malları alması için bilgilendirecektir, bazen malları almak için sadece takip numarası kullanılabilir, bu yüzden kargonun belgelerine dikkat edilmelidir.

Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Fiyatları

Hava taşımacılığının hız ve kalitedeki üstünlüğüne rağmen, havayollarını kullanmaya olan talep maliyetten dolayı sınırlıdır. Havadan nakliyat, ortalama olarak karayolu taşımacılığının 4 katı ve deniz taşımacılığının 10 katı kadardır. Şu anda, hava taşımacılığı fiyatları iki faktörden dolayı normalden çok daha pahalıdır: Birincisi, yolcu taşımacılığındaki kısıtlamaların sınırlı alana sahip olması. İkincisi, Covid-19 nedeniyle tıbbi malzemeler için mevcut alana öncelik veriliyor. Yine de havayolları uçuyor ve hatta kargo planlarını yolcu uçaklarıyla artırıyor. Tipik bir sezonda, uluslararası hava kargo ücretleri, gönderdiğiniz kargonun türüne ve boş alana bağlı olarak değişebilir.

Uluslararası hava kargo gönderileri önemli ölçüde daha büyük olabilir ve gönderi sırasında birden fazla taşıyıcı arasında hareket edebilir. Yüksek yakıt maliyeti nedeniyle de uçak yolculuğu çok pahalıdır. Bu yüzden, taşınma önceliğine karar vermek, seçeceğiniz taşıma şirketini ve ödeyeceğiniz tutarı belirlemenize yardımcı olacaktır. Hızlı nakliyat, diğer seçeneklere göre çok daha pahalıya mal olur. Yine de bu seçeneği kullanmak size zaman kazandıracaktır. Seyahat edilen mesafeye bağlı olarak, kargonuz iki hafta veya daha fazla sürede gitmesi gereken yere ulaşabilir. Uluslararası hava yolu taşımacılığı fiyatları şirketten şirkete değişir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?