tr

İsviçre’den Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları

112

İsviçre’den Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları her bölgeye ve her firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü her firma farklı yöntemler gösterim farklı hizmet kapsamı altındadır. Kimi modern ve kaliteli hizmet sunarken, kimi kalitesiz hizmet sunmaktadır. Bu nedenle firma seçerken fiyat performansına dikkat etmekte her açıdan iyi olacaktır. Fiyatlar söz konusu olunca firmalar müşteriye bağlı unsurları ilk öncelikle rapor haline getirir. Ardından bu raporda ki hizmet fiyatları hesaplandırma yapılarak müşteriye sunulmaktadır. Fakat müşteriler kendi eşyalarını ilk kez geçiriyorsa gümrükten muaftır. Çünkü gümrük geçişinde politikalara göre herkesin bir ücretsiz geçiş hakkı bulunmaktadır.

İsviçre’den Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları 

İsviçre’den ülkemize eşya nakliyatı yapan firmalardan ücret rakamı talep ettiğinizde firmalar birçok unsur göze alarak sizlere rakam sunmaktadır. İsviçre’den Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları göz önüne alınan unsurlar; eşyanın hangi ülkenin hangi şehrine taşınacağı, eşya sökülüp kurulumu ya da sigorta seçenekleri ve gümrükleme fiyatları gibi faktörler göz önüne alınmaktadır. Bütün bu faktör detaylarına göre fiyatlar değişmektedir. Ayrıca diğer bir önemli faktörler ise seçtiğiniz firmanın birçok belgelere sahip olması gerekmektedir.

Bu belgeler izin belgeleri, ya da personellerin ve yöneticilerin yetki belgesi gibi belgelerdir. Yetkili firmalar yasal yollardan taşınmaları gerçekleştirdikleri  için harç gideri ya da mali ücretlerini de fiyatlarınıza eklemek mecburiyetindedir. Ancak kurumsal olmayan ve hiçbir yetkiye sahip olmayan firmalar sektördeki en az fiyatı teklif etmektedir. Ancak bu yetki belgesine sahip olmayan şirket ya da firmalar ile taşınma gerçekleştirdiğinizde pişmanlık duyma ihtimaliniz çok yüksektir.

Çünkü bu yetki belgelere sahip olmayan ucuz fiyatlı firmalar kaliteli hizmet sunmamakta birlikte personellerini de deneyimsiz ve suratsız kişilerden yana tercih yapmaktadırlar. Bu nedenle uluslararası evden eve nakliyat hizmeti konusunda destek alacağınız firmaları araştırmanızda fayda vardır.

İsviçre'den Türkiye'ye Eşya Taşıma Fiyatları 

 İsviçre’den Türkiye’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları 

İsviçre’den ülkemize eşya taşımak istediğinizde taşınma sürecinde dikkat etmesi birden fazla faktör bulunmaktadır. En önemli faktör firma seçimidir. Çünkü nasıl hizmet verdiği karşılığında eşyalarınızın akıbetidir. Firmayı araştırırken hizmet kalitelerini yükseltmek için yaptıkları kampanyaları inceleyebilirsiniz. Nakliye sürecinde ki gerçekleştirecekleri aşamaları da araştırarak öğrenebilirsiniz.

Geri kalan iki önemli faktör ise aracı kullanan ve eşyaları taşıyacak personellerin bilgi ve deneyim donanımlarıdır. Bir diğer faktör ise her kurumsal firmada olması gereken sigortalama işlemidir. Sigortalama işlemi sonradan size bir masraf çıkarmaması açısından en önemli faktördür. Çünkü uzun yollarda alınan tüm önlemlere rağmen bazen hasarlar oluşabilmektedir. Bu hasarları da firmanın üstlenmesi için sigortalama işlemini yaptırdıklarını kontrol ediniz.

Müşterinin en çok merak ettiği unsur ise İsviçre’den Türkiye’ye ev eşyası taşıma fiyatları konusudur. Ancak fiyatlar birden fazla unsura göre belirlendiği için ortalama ya da kesin bir fiyat bilgisine internet sitelerinden erişmek pekte mümkün olamayabilir. Kesin fiyatlar ulaşmak İçin evinize bir ekspertiz ekibi istemeniz. Bu ekspertiz ekininin oluşturduğu raporlar sayesinde ise firmalar kesin bir fiyata ulaşmakta ve sizi bilgilendirmektedir.

 İsviçre’den Türkiye’ye Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Ülkeden ülkeye taşınma son dönemde hizmet konusunda çok çeşitlilik oluşturmuş ve gelişmiştir. Fakat uluslararası evden eve taşımacılık işlemleri bilindiğinin aksine çok zorlu bir süreçten geçmektedir. Ayrıca uluslararası taşımacılık gerçekleştirmek için gerekli bilgi ve araç donanımlarına sahip olmanız gerekmektedir. İsviçre’den Türkiye’ye ev eşyası taşıma firmaları ise uluslararası taşımacılığı kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Bu firmalar sundukları çeşitli hizmetler ile taşınmaları profesyonel şekilde gerçekleştirmektedir. İsviçre ile Türkiye arasındaki yol mesafesi çok uzun olduğundan taşınmalar bazen 3 haftayı bulabilmektedir. Firmalar ise bu uzun süreçte nakliyat aracı ile taşınan eşyaların hasar görmemek adına çok fazla önlem geliştirmiştir. Bunlardan biri ise eşyaların yapısına göre bir ambalajdır. Bu ambalajların yanında ek olarak hava baloncuklu paketlemezlerse bulunmaktadır.

Firmaların sunduğu paketleme yöntemleri sayesinde çoğu taşınmalar kaliteli ve hasarsız şekilde gerçekleşmektedir. Firmalar eşyalarınızı hasarsız taşınmanın yanı sıra farklı işlemlerinizle de ilgilenmektedir. Örneğin taşınma gerçekleşmesi adına izin belgelerini tamamlamanız gerekmektedir. Firma personellerinden çoğu ise bu belgelerinizin eksiksiz tamamlanmasını sağlamaktadır. Firmalar ile çalışmak sizlere rahatlık verecek üzerinizde ki bütün yükü alacaktır.

İsviçre'den Türkiye'ye Eşya Taşıma Fiyatları 

 İsviçre’den Türkiye’ye Zati Eşya Taşıma Fiyatları  

Zati eşya kapsamında bulunan eşyalarınızı gönderirken gümrük vergilerinden muaf olursunuz. Bu avantaj nedeniyle firmalar zati eşya kapsamında taşımacılık yaparken müşterilere uygun fiyatlar sunmaktadır. Ancak zati eşyaların ikinci el olması yani kullanılmış ve kullanılmaya devam edildiğini ticari bir amacı barındırmadığını kanıtlamak gerekmektedir.

Çünkü zati eşyanın aksine ticari eşyalarda gümrük vergisi alınmaktadır. Zati eşyanın taşınması gerçekleşirken dikkatli ve titiz davranışlar sergilemek gerekmektedir. Nakliyat hizmetlerinde en önemli faktör her zaman hizmeti alacağınız firmalardır. Firmaların deneyimi, ne kadar yıldır sektörde olduğu. Firmanın kuruluşundan şu zamana kadar gerçekleştirdiği taşınma işlemlerindeki müşteri memnuniyeti gibi faktörler önemlidir.

Firmalar tarafından İsviçre’den Türkiye’ye zati eşya taşıma fiyatları çok ucuz ise o firmayı iyice araştırınız. Çünkü yasal olmayan şekilde çalışan firmalar illegal yolları seçip en ucuz fiyatlar sunmaktadır. Ancak kaliteli nakliyat hizmeti sunan ve yasal firmalar sektördeki ortalama bir fiyata çalışmaktadır.

 İsviçre’den Türkiye’ye Ev Taşıma Fiyatları 

Teknoloji geliştikçe yaşam tarzımızda değişmektedir. Bu yaşam tarzında bazı değişiklikler olabilmektedir. Örneğin bulunduğunuz ülkeden farklı ülkeye taşınarak uluslararası bir Taşımacılığı gerçekleştirebilirsiniz. Bu ülke değiştirme genelde iş, eğitim gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu neden en profesyonel şekilde taşınmayı amaçlaya firmalar kurulmuş ve sektörde yerini almaktadır. Bu firmalar müşterinin taşınma ihtiyaçlarını bir rapor haline getirerek planlama yapmaktadır.

Planlama dahilinde çalışan firmalar bütün ihtiyaçlarınızı önceden belirleyerek fiyat rakamını sizlere sunmaktadır. Çünkü firmalar eşyalarınızı görmeyip bir rapor hazırlamadan İsviçre’den Türkiye’ye ev taşıma fiyatları konusunda belirli bir takam sunmamaktadır. Her müşterinin taşınma ihtiyacı farklıdır. Örneğin 2+1 eve sahip olan müşteriye büyük bir nakliyat aracı gerekmektedir. Uluslararası evden eve taşımacılık faaliyetlerinde çok farklı özelliklere sahip ev eşyaları da taşınmaktadır.

Fakat 1+1 eve sahip olan müşterinin ise daha küçük bir aracına ihtiyaç duymaktadır bu nedenlerden dolayı fiyatlar müşteriye bağlıdır. Ayrıca müşterinin eşya hacmi, gümrükten geçiş vergisi ve maliyet vergileri de fiyatlandırma da önemli hususlardır. Gümrük vergileri ise eşyalarınızın sayısı ve ağırlığına göre belirlenmektedir. Firmalar ücretlendirme hesaplandırması yaparken gümrük vergisini de göz önünde bulundurmak zorundadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?