tr

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma

138

İspanya ev eşyası taşıma hizmetlerine duyulan ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. İspanya mutfağı, kültürel gelenekleri ve tarihi yapısı ile her yıl milyonlarca insanın yaşamak için başvurduğu ülkelerin başında gelmektedir. Türkiye’den de her yıl yüz binlerce insan hem turist olarak hem de yerleşmek için İspanya’yı ziyaret ediyor. İspanya’da yaşamak isteyen fakat konu hakkında yeterli bilgisi bulunmayan hemen hemen her Türk vatandaşı Türkiye İspanya ev eşyası taşıma ile ilgili internette araştırmalar yapıyor. Yurt dışını tanımak ve orada yaşamak birçok insanın hayallerini süsler. İspanya da sahip olduğu güzellikler ile en sık tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Türk vatandaşlarının başta İspanya olmak üzere yurt dışına çıkmak ve orada yaşamak için tercih edebileceği birçok yol bulunmaktadır.

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma

İnsanlar genellikle yurt dışında yaşamaya karar verdiğinde ülke arama telaşına girer. Bu uzun ve yorucu dönemin sonunda bir ülkede karar kırar. Eğer karar kılınan ülke İspanya ise insanlar genellikle Türkiye İspanya ev eşyası taşıma ile ilgili bilgilere internetten ulaşmayı amaçlar. Ancak dünyada hemen hemen hiçbir ülkeye eşyalarınızı taşımak ile taşınmış sayılmazsınız. Bu ülkelerin içinde İspanya da bulunmaktadır.

Türkiye’den İspanya’ya eşyalarınızı taşıyabilmek için öncelikle pasaport ve vizeye sahip olmalısınız. Bunun yanında oturum izni de bulundurmanız gerekiyor. Oturum iznine sahip olmamanız halinde herhangi bir yerde daire ya da ev kiralayamazsınız. Bu yasa kaçak göçmenlerin ülkeye girişlerini engellemek için ortaya konulmuştur. Bunun yanı sıra birçok insan yurt dışına taşınırken yanına eşya almayı tercih etmiyor. Firmamız uluslararası evden eve nakliyat sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Firmamız her zaman sektörde etkili bir düzeyde hizmet sunar! Bunun sebebi yeni bir başlangıç yapıyor olmalarından kaynaklanıyor. Bu sayede sahip oldukları her şeyi geride bırakıyor ve hayata yeniden başlıyorlar. İspanya da yaşayabilmek için taşınma işlemlerinin yanı sıra vatandaşlık ve oturum izni de almanız gerekmektedir. Bu belgelere sahip olmak için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Elbette bu belgeleri alabilmek için de birçok yol bulunuyor.

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Türkiye İspanya ev eşyası taşıma firmaları hem internet üzerinden hem de ulaşım departmanlarının bulunduğu bölgelerdeki ofislerden kolayca iletişime geçebileceğiniz yerlerdir. Uluslararası taşınma işlemlerinizi gerçekleştirmek için seçeceğiniz firma konusunda son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Piyasada birçok İspanya seferi bulunduran yurt dışı nakliyat firması bulunuyor. Bu firmalardan kimisi güvenilirliği ve hizmet kalitesi ile öne çıkarken kimisi ise kimse tarafından tercih edilmiyor.

Nakliyat sırasında eşyalarınızı taşıyacak firmayı seçerken herkes tarafından kullanılan bir firma tercih etmeniz önemlidir. Bu firmaların gerekli belge, lisans, pasaport ve vize gibi belgeleri düzenli olarak kontrollerden geçmektedir. Gerekli denetlemelerden geçmeyen ve insanlar tarafından tercih edilmeyen nakliyat şirketleri güven vermemektedir. Bu şirketlerle çalışmanız halinde sigortalardan yararlanamazsınız. Eşyalarınız kaybolabilir, çalınabilir ya da hasar görebilir. Bunun yanında birçok farklı sorunla da karşılaşmanız mümkün. Bu sebeple mutlaka güvenilir, denetlenen ve sertifikalara sahip firmalar tercih edilmelidir.

Ayrıca eşyalarınız taşınırken gümrükten geçmek zorundadır. Gümrüklerde eşyalarınızın ağırlığına göre belli bir miktar ücret ödemeniz gerekebilir. Eşyalarınızı İspanya’ya taşıyacak olan nakliye firmasının bu ve benzeri masrafları karşılayıp karşılamadığını öğrenmenizde fayda var. Siz de İspanya uluslararası evden eve taşımacılık hizmetlerini yüksek kalite standartlarında almak isterseniz, firmamız her zaman sizlere etkili bir düzeyde hizmet sunacaktır.

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Hem Türk hem de diğer dünya vatandaşları birçok sebepten ötürü İspanya’ya taşınabilmek için başvurularda bulunuyor. Başka bir ülkeye ve şehre taşınmak her zaman heyecan vericidir. Ancak bunun yanında bu işin bir miktar maddi birikime sahip olmayı da beraberinde zorunlu kıldığını unutmamak gerekiyor. Türkiye İspanya ev eşyası taşıma fiyatları firmadan firmaya, taşıma yöntemine, sigorta poliçesine ve eşya yüküne göre değişiklik gösteriyor.

Bu sebepten ötürü gerek yurt dışına gerekse İspanya’ya taşınmadan evvel taşınma sırasında karşılaşabileceğiniz masraflar ve belli olmayan nedenlerden dolayı ödemeniz gerekebilecek ekstra masraflar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

İspanya’ya taşınmayı düşünen birisi iseniz nakliye işlerinde ödemelerinizi Euro ile yapmanız gerekiyor. Bunun sebebi İspanya’nın bir Avrupa ülkesi olmasıdır. Kur farkından dolayı gereken ücreti karşılamakta zorlanabilirsiniz. Bu sebeple bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmalı ve ona göre taşınma işlemlerine başlamalısınız.

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma Şirketleri

Türkiye İspanya ev eşyası taşıma şirketleri çalışacak olduğunuz firmaya ve ekstra taleplerinize göre değişkenlik göstermektedir. Deniz yolu en ucuz ve ekonomik taşıma yoludur. Deniz yolu ile gerçekleştirilen eşya taşıma işlemlerinde büyük yük gemileri kullanılmaktadır. Her kişi, kendisi için tahsis edilmiş büyük konteynerlere eşyalarını yerleştirir.

Gemi seferini tamamladığındaysa konteynerdeki eşyalarınızı alabilirsiniz. Eşyalarınız karaya indiğinde eve taşımak için yerel şehir içi ya da şehirler arası bir nakliye firması ile anlaşabilirsiniz. Şehirler arası nakliye ücretleri uluslararası nakliyeye göre çok daha ucuzdur.

Bir başka taşınma yolu ise hava yoludur. Hava yolu deniz yoluna göre biraz daha pahalı olsa da nakliyatın hızlı gerçekleşmesi sebebi ile birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Son taşıma yöntemi ise karayoludur. Karayolu üzerinden tır ve kamyon gibi eşyalarınız ile nakliyat işleriniz gerçekleştirilir. Fakat bu yolda eşyalarınızın hasar görmesi, kaybolması ya da çalınması ihtimali daha yüksektir. Ayrıca İspanya ile Türkiye arasındaki karayolu oldukça uzundur. Karayolu ile gidilmesi için birden fazla ülkeden geçiş yapmak gerekiyor. Bu da gümrük masraflarının artmasına sebep olur.

Türkiye İspanya Ev Eşyası Taşıma

Türkiye İspanya Zati Eşya Taşıma

Türkiye İspanya zati eşya taşıma için belli kural ve yasalar bulunmaktadır. Zati eşyalar ticari ya da toplumsal kullanım amacı / işlevi bulunmayan eşyalar için kullanılan bir terimdir. Zati eşyaların gümrükten geçirilmesi sırasında farklı ücretlendirmeler ve prosedürler uygulanır. Bu sebeple hem gideceğiniz ülkeye hem de eşyalarınızı taşıması için anlaştığınız yurt dışı nakliyat firmasına sahip olduğunuz zati eşyalar hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Zati eşyalar kendi içinde kategorilere ayrılır. Belirli zati eşyalar dışında hemen hemen her türlü zati eşya gümrük ücretlendirilmelerinden muaf tutulmaktadır. Bu da sizin gümrüklerde daha az ücret ödemenizi sağlar. Her ülkenin kendi zati eşya kanunu bulunmaktadır. İspanya zati eşya kurallarını öğrenmek için internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Genel olarak ev içinde kullandığınız hemen hemen her eşya zati eşya kategorisinde değerlendirilmektedir. Ev içerisinde kullandığınız teknolojik aletleri gümrükten ücretsiz geçirirken belli bir kota bulunur. Bu sebeple daha fazlasını geçirmek istemeniz halinde ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?