tr

Türkiye’den Avusturya’ya Ev Taşımacılığı

366
Türkiye’den Avusturya’ya Ev Taşımacılığı

Türkiye’den Avusturya’ya ev taşımacılığı kısmı uluslararası taşımacılık gerçekleştirmek için ön bilgileri istemektedir. Bu forumu doldurmanız halinde firmalar tarafından sizlere dönüş sağlayacaklardır. Ardından ise bir ekspertiz ekibinin evinize gelip raporlar çıkarmaktadır. Bu rapor sayesinde ise uluslararası evden eve nakliyat işlemi aşamalar halinde teker, teker titiz şekilde gerçekleşmektedir. Bu taşınmalarda sizlere yardım sağlayacak firmaların ise güvenilir ve deneyimli, profesyonel olması gerekmektedir. Ayrıca firmaların bütün teknik işlemleriyle birlikte bütün uluslararası taşımacılık bilgi ve araç donanımlarına sahip olmalıdır. Uluslararası taşınma prosedürlere uygun olarak çalışan firmalar son derece pratik bir taşıma gerçekleştirmekle birlikte sizlere pek bir iş bırakmamaktadır. Bu taşınmaların gerçekleşmesi için gümrük geçişi yapılması gerekir.

Türkiye’den Avusturya’ya Ev Taşıma

Türkiye ile Avusturya arasında yoğun şekilde gerek ticaret nedeniyle gerekse uluslararası taşınmalardan dolayı nakliyatlar gerçekleşmektedir. Taşınan mobilyalar ise daha önceden firmalar tarafından gönderilen ekspertiz ekipleri tarafından görünmeli ve buna göre taşınma hizmeti raporu hazırlanmalıdır. Bütün eşyalarınızın özenli şekilde paketlenmesi gerekmesiyle birlikte kırılacak ve kaybolacak eşyaların ise daha detaylı şekilde özel ambalajlar ise paketlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca eşyalarınızın paketlenmesinden sonra taşınmalarda karışmaması amacıyla numaratörleme uygulaması yapılmaktadır. Bütün eşyalarınızın m3 ölçüleri yapılmalıdır. Bu ölçeklerden sonra ise numaratörleme uygulaması yapılarak eşyalarınızın taşınma kimliği oluşturulmaktadır. Bütün bu uygulanmalar sonucunda ise eşyalar listelendirmesi yapıldıktan sonrasında ise etiketler yapıştırılır.

Evlerinize gelen ekipler tarafından eşyalarınızın ambalaj, etiket işlemleri gibi işlemlerin bitmesi sonucunda ise artık eşyalar araca yüklenmeye hazırdır. Eşyalar araca yüklenirken personellerin çok dikkatli olması ve yavaş hareketler ile yüklemesi gerekmektedir. Bütün bu işlemleri gerçekleştirecek firmalara ise Türkiye’den Avusturya’ya ev taşıma kısmını doldurmanız yeterlidir. Forumların doldurmasından sonra ise firmalar sizler hakkında az da olsa bilgi sahibi olarak sizlerle iletişim kurmaktadır.

 

Türkiye’den Avusturya’ya Eşya Taşım

Bir ülkeden farklı bir ülkeye mecburiyetten ya da istekli bir şekilde taşınmalar gerçekleştirebilirsiniz. Ancak uluslararası evden eve taşımacılık yapılması için bütün prosedürlere uymanız gerekmenin yanı sıra bütün gümrükleme işlemlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunları ise taşımacılık hizmeti sunan firmalar sizler adına gerçekleştirebilmektedir. Ancak ilk öncelikle firmaları detaylı şekilde araştırma yapmanız gerekir.

Araştırma yaparken dar bir şekilde değil geniş yelpazelerle güvenirliğini sorgulamanız gerekmektedir. Güvenirliğinden ve kaliteli hizmet sunduğundan emin olduğunuz bir firmayı bulduğunuz takdirde firmanın sitesine giriniz. Bu siteden Türkiye’den Avusturya’ya eşya taşıma forum bölümüne girerek bütün boş alanları doldurunuz.

Forumdan sonra firmalar sizlere dönüş sağlayarak bütün taşınma işlemlerinizi detaylı şekilde gerçekleştirmektedir. Taşınmalarda ise ilk öncelikle hangi araçla nakliyat yapmanızı kararlaştırmalısınız. Kara yolu taşımacılık ya da deniz yolu taşımacılık gibi bir çok araç yöntemi bulunmaktadır. Ancak en fazla tercih edilen ve en uygun olan nakliye aracı ise kara yolu taşımacılığıdır. Bu kara yolu taşımacılığı ise 2 illa 4 hafta arasında bir süreçte eşyalarınızı teslim etmektedir.

 Türkiye’den Avusturya’ya Ev Eşyası Taşıma

Ülkeler arası bir taşınma sağlamak amacıyla firma ile anlaşmanız takdirinde firmalar tarafından ekipler gelmektedir. Bu ekipler eşyalarınızı özel ambalajlar ile paketleyerek bir kimlik oluşturup araçlara yüklemektedirler. Ardından bütün paketlenen ve numaratörleme işlemi yapılan eşyalar firmanın deposuna getirilerek gümrük işlemlerinin tamamlanmasını beklemektedirler. Bu eşyaların depoda bekleme süreci ise 2 ila 3 gün gibidir.

Gümrük işlemlerinin tamamlanması sonucuyla eşyalar seçilen yönteme göre konteyner ya da tır gibi nakliye araçlara yüklenmektedir. Nakliye araçlarına yüklenen eşyalar ise yeni adresinize gitmek üzere yola çıkmaktadır. Uluslararası taşımacılık ihtiyacını karşılamak için firma araştırmaz yapmanız takdirinde geniş yelpazeli sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Profesyonel firmaların bütün işlemleri eksiksiz şekilde tamamlanırken amatör firmalar daha sonrada sorunlar teşkil edebilmektedir.

Firmalar ile anlaşma sağlamanız için öncelikle Türkiye’den Avusturya’ya ev eşyası forum kutucuğunda bulunan bütün soruları cevaplamanız gerekmektedir. Ayrıca anlaşma sağladığınız firmaların sigortalama işlemi yaptığını da kontrol ediniz. Bu sigortalama işlemi sayesinde bütün eşyalarınızın hasarlara karşı en minimum seviye inmektedir. Profesyonel firmalar ile çalışmanız takdirinde sorunsuz ve güvenilir  bir taşınma gerçekleştirirsiniz.

 

Türkiye’den Avusturya’ya Zati Eşya Taşıma

Zati eşyalar genellikle kişisel eşyalardır. Bu kişisel eşyalar çoğunlukla farklı sebeplerden dolayı uluslararası taşımacılık yapılabilmekte ve farklı ülkeye gönderilebilmektedir. Farklı ülkeye gönderilecek zati eşyalar için prosedürlere eksiksiz uyan ve deneyimli firmalar ile anlaşma sağlamanız gerekir. Öncelikle firmalara ulaşmak adına Türkiye’den Avusturya’ya zati eşya taşıma forum da verilen soruları cevaplayarak bilgilerinizi bırakmanız gerekmektedir.

Ardından personeller zati eşyalarınızın ne kadar m3 her kapladığı gibi bilgilere erişmek için evinize gelip ölçümler gerçekleştirmektedir. Bu ölçümler sonucunda bir taşınma planı gerçekleşip sizlere bir tarih verilir. Bu tarihte taşınma işleminiz bütün hizmet sıralandırılmasına göre gerçekleşir. Verilen tarihte öncelikle evinize gelen ekipler eşyalarınızı paketlemektedir. Bu paketlenen eşyalara bir kimlik numaraları verilmektedir. Kimlik numaralarının amacı ise gümrük geçişinde ya da firma da karışıklıklar oluşmasını önlemektir.

Paketlenen ve kimlik numaraları verilen eşyalar araçlara ya da konteynerlere yüklenerek gümrük kapısına getirilir. Gümrük kapısında kontrolü yapılan eşyalar ise son aşama olarak gideceği adrese doğru yola çıkılır. Teslimat sırasında ekipler eşyalarınızı dizmekle sorumludur.

Türkiye’den Avusturya’ya Ev Taşımacılığı

Uluslararası taşınma işlemler şehirlerarası taşınmalar işlemlerine göre daha farklı ve zorludur. Bu yurtdışı taşınmalarda ise en önemli faktörlerden birisi ise gümrük işlemlerinin tamamlanmasıdır. Paketlenen eşyaların gümrükten geçmesi ise onay gerekmektedir. Onaylanan eşyalar ise gümrükten serbest ve kolay şekilde geçil sağlayabilmektedir. Ayrıca uluslararası taşıma gerçekleştirmek için bütün prosedür şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir.

Gümrükten geçen eşyaların daha önceden fiyat beyannamesi yapılması takdirinde sorunsuz gerçekleşmektedir. Ayrıca bütün paketlenen eşyalarınızın gümrükten geçmesi sonucunda GTİP koduna uyarak sınıflandırılmalıdır. Ayrıca eşyalarınızın hijyen kurallarına uyduğunu gösteren ve mobilyanızın gümrükte geçiş uygunluğunu belirten sertifikalara sahip olması gerekmektedir. Bütün sertifikaların sonrasında ise gümrükten geçmek için gümrük vergisi ödenmelidir.

Fakat bu prosedürleri ve belgeleri tek başınıza gerçekleştirmeniz fazlasıyla zorludur. Bu nedenle taşınma gerçekleştiren firmalar ile anlaşma sağlamanız sizlere kolaylık sağlayacaktır. Firmanın sitesine girdiğiniz vakit  Türkiye’den Avusturya’ya ev taşımacılığı forum doldurmanız gerekmektedir. Ardından ise firmanın size dönüş sağlaması, bütün belgelerinizi eksiksiz tamamlaması gibi bütün gerekli işlemler yapılır. Ayrıca eşyaların paketlenmesinden de firmalar sorumludur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?