tr

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma

134

Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma artık imkansız değil. Alanında uzman bir firmadan hizmet alındığında Türkiye’deki çok sevdiğiniz mobilyalarınızı ve eşyalarınızı Belçika’ya da götürebilirsiniz. Mobilya ve eşyalarınız Türkiye’de alınıp paketlenmesinden, gözünüzü korkutan mesafelerin aşılmasına kadar süren tüm bu süreç sizin için profesyonel taşıma ve nakliye hizmeti veren firmalar tarafından yapılabilir. Birçok gurbetçi vatandaşımızın yaşadığı Belçika’ya kalıcı yerleşmek için gidenler olduğu gibi eğitim veya iş sebebiyle daha kısa süreler için taşınanlar da mevcut. Belçika’ya gidiş amacınız ne olursa olsun bütçenize uygun nakliye hayal değil. Ülkemize sanılandan daha yakın olan Belçika’ya, Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma hizmeti alarak kolaylıkla istediğiniz eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Böylelikle yeni gittiğiniz yabancı bir ülkede yeni baştan ev kurmak zorunda kalmadan kaliteli ve sevdiğiniz eşyalarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma

Gelişen teknoloji ve hızla büyüyen uluslararası ticaret sayesinde bir zamanlar gözlerimizi korkutan mesafeler artık birkaç saat içerisinde aşılabilen ufak pürüzlere dönüşmüş durumda.  Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma niyetindeki müşteriler için taşınma süreci sandığınızdan çok daha kısa sürede tamamlanabiliyor. Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma işlemleri bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Nakliye sürecinde birçok farklı unsur olup bu unsurların tümünde en üst seviyede dikkat ve özenin gösterilmesi şarttır. Türkiye’deki eşyaların evinizden alınıp ambalajlanmasından Belçika’da belirttiğiniz adreste sizlere teslimine kadar geçen sürede eşya ve mobilyalarınızın doğru ellerde olması gerekmektedir.

Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma işlemlerinin sorunsuz ve sıkıntısız şekilde halledilebilmesi için müşterilerin işinin ehli olan ve uluslararası nakliyatta tecrübe sahibi bir firma ile çalışmaları hayati önem arz ediyor. Artan rekabet ve büyüyen nakliye Pazarı nedeniyle birçok firma müşterilerine Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma hizmeti sunmayı vaat etse de, gerekli teknik bilgi ve uzmanlıktan yoksun olmaları nedeniyle müşterilerin mağdur olmasına sebebiyet verebiliyorlar. Bu tür bir mağduriyet yaşamamanın yolu da doğru firma ile çalışmaktan geçiyor.

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya İhracatı

Türkiye’den Belçika’ya mobilya ihracatı oldukça revaçta olup, ülkemizin Belçika pazarındaki payı da her geçen gün hızla büyümektedir. Türk mobilyaları başlarda Belçika’daki gurbetçi vatandaşlarımız tarafından sıklıkla tercih edilirken, yüksek malzeme kalitesi ve nitelikli işçiliği ile dikkat çeken Türk mobilyaları her kesimin beğenisini kazanıyor. İhracatçıların kaliteli mallarını Belçikalı tüketicinin beğenisine sunmasının önünde hiçbir engel yok.

Türkiye’den uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri sırasında birçok unsura dikkat etmek gerekebiliyor. Transit geçiş esnasında doğru güzergahın belirlenmesinden taşınan mal için en iyi muhafaza metotlarının tercihine kadar sayısız işlem için alanında uzman nakliye firmaları ile çalışmak gerekiyor. Tüm bunlara ilaveten sigorta işlemlerinin de detaylı ve profesyonel şekilde ele alınması şart olabiliyor.

Ticari amaçlarla Türkiye’den Belçika’ya mobilya ihracatı yapmayı düşünen üreticilerin alanında uzman bir firma ile çalışmaları gerekiyor. Ticari amaçla yapılacak nakliye işlemlerinde taşıyıcı firmanın kusuru nedeniyle oluşabilecek sorunlar ihracatçıların sözleşmelerinin fesih edilmesine sebep olabiliyor. Kendi kusurlarından kaynaklanmayan sorunlar nedeniyle oldukça ağır tazminat ve cezai şartlar ile karşılaşmamanın yolu nakliye için doğru firmanın tercih edilmesine bağlı.

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma Fiyatı

Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma fiyatı birçok tüketici ve ihracatçı için ilk başta kulağa korkutucu gelse de, sanılandan çok daha ucuza nakliye işlemlerini tamamlamak mümkün. Gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün mesafelerin azaldığı dünyamızda nakliye sektörü de bu yeniliklerden fazlasıyla yararlanıyor. Birkaç yıl öncesine kadar yüksek meblağlar ile yapılan taşımacılık işlemleri artık çok daha ucuz fiyatlara halledilebiliyor.

Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma fiyatını etkileyen pek çok faktör mevcut. Kullanılacak taşıma metodu da bu faktörlerin başında geliyor. Okyanusa kıyısı olan Belçika’ya mobilya taşımacılığının deniz yolu ile yapılması da mümkün. Buna ilaveten kimi durumlarda da nakliye işlemlerini kara yolu ile tamamlamak müşteriler için daha avantajlı olabiliyor.

Türkiye’den Belçika’ya uluslararası evden eve taşımacılık sürecini etkileyen bir diğer faktör ise taşınacak eşya ve mobilyaların ambalajlanması süreci. Yeri geldiğinde maddi veya manevi değeri oldukça yüksek olan kırılabilir antika eşyaların nakliyesi için, sırf o eşya özelinde sandık üretiminin yapılması dahi gerekebiliyor. Ayrıca taşınacak mobilyaların sökülebilir nitelikte olmadığı hallerde bu mobilyaların nakliyesi daha yorucu ve masraflı olabiliyor.

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma Firmaları

Her geçen gün ülkelerarası mobilya ve eşya nakliyesinin artması nedeniyle Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma firmalarının da sayısı bu artışla doğru orantılı şekilde artıyor. Uluslararası nakliyat sektörü yapısı itibari ile değişken ve dinamik olduğu için, Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma firmalarının da bu yapıya uygun hizmet sunması gerekiyor. Nakliye işlemlerinin yorucu ve karmaşık doğası nedeniyle ancak en üst seviyede profesyonel hizmet sunulduğu takdirde müşteri memnuniyeti sağlanabiliyor.

Özellikle ihracat amacıyla nakliye hizmeti almak isteyen müşterilerin sayısı oldukça fazla olan Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma firmaları arasında kurumsal yapıya sahip profesyonel çalışma esaslarını benimsemiş firmalar ile çalışmaları gerekiyor. Uluslararası nakliyatın doğası gereği birçok ülke nezdinde gerçekleşen taşımacılık esnasında uğranabilecek zararların tazmini için bile muhatap bulmak zor olabiliyor.

Transit geçiş nedeniyle birçok ülke uğranılan zararların tazminine yanaşamayabiliyor. Bu tür sıkıntıların bertaraf edilmesi için de Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma firmaları arasında tecrübe sahibi olanların seçilmesi zorunluluk olabiliyor. Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma firmaları arasında tercih yapacak olan müşterilerin öncelikle alanında uzman ve uluslararası taşımacılık alanında tecrübe sahibi firmaları tercih etmeleri birçok otorite tarafından tavsiye ediliyor.

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’den Belçika’ya Mobilya Taşıma Prosedürleri

Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma prosedürleri müşterilerin almak istedikleri hizmetin kalitesine ve süresine göre değişiklik gösterebiliyor. Avrupa Birliği’ne üye olan Belçika’nın federal yapısı nedeniyle nakliye işlemlerinin yapılacağı şehre göre bile değişiklik gösterebiliyor. Avrupa Birliği tarafından öngörülmüş olan yükümlülüklerin sağlanmasına ilaveten nakliye işlemlerinin yapılacağı şehrin kanunlara uyulması gerekiyor.

Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma prosedürleri arasında nakliye sırasında geçiş yapılacak ülkelerin istediği evraklar da yer alıyor. Her ülke tarafından nakliye işlemlerinin yapıldığı ülkelere sınırlı sayıda transit geçiş belgesi veriliyor ve bu belgelere ancak gerekli şartları yerine getirmiş şirketler sahip olabiliyor. Son olarak nakledilen eşyaların ve mobilyaların güvence altında olması için sigorta yapılması gerekebiliyor.

Tüketiciler ve ihracatçılar için kabus olabilecek olan tüm bu prosedürlerin üstesinden gelinebilmesinin yolu doğru nakliye firması ile anlaşmaktan geçiyor. Nakliye işlemlerinin yapılacağı ülkenin mevzuatını ve gümrük kurallarına hakim olmayan bir firma ile çalışılması halinde müşterilerin ve ihracatçıların telafisi imkansız zararlara uğramaları gayet olası. Bu olumsuz olasılıkların minimuma indirilmesinin yolu da Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma prosedürlerine hakim bir firma ile çalışmaktan geçiyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?