tr

Türkiye’den Fransa’ya Evden Eve Nakliyat

165

Türkiye’den Fransa’ya evden eve nakliyat fiyatları sürekli bir şekilde güncellenmektedir. Ülkemizde mobilya sektörünün gelişmesi ile birlikte yurt dışına mobilya gönderimleri artmıştır. Ülkemizden mobilya ithal eden ülkelerden biri de ekonomik refahı ile bilinen Fransa’dır. Bu sebeple Türkiye’den Fransa’ya evden  eve nakliyat hizmeti önem kazanan hizmetlerdendir. Birçok firma tarafından mobilya taşıma hizmeti gerçekleştirilir. Mobilya konusunda başarılı adımlar atan Türkiye, bunun avantajını dışa açılmak ile kullanmaktadır. Özellikle Fransa, mobilya ihtiyacının hatırı sayılır bir kısmını ülkemizden satın almaktadır. Tabi ki bu konuyu belirli dönemlerde çıkarılan rakamlar daha çok ifade etmektedir. İstatistiksel olarak en çok mobilya ihracımızın yapıldı ülkelerden biri olan Fransa; böylece ekonomimize katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla ülkemizdeki mobilya üreticileri ve satıcıları da büyük kar elde etmektedirler.

Türkiye’den Fransa’ya Evden Eve Nakliyat

Fransa halkının Türk menşeli mobilyalara verdiği önem ihraç rakamlarıyla daha da anlaşılır bir durumdur. Bu nedenle Fransa varışlı mobilya taşımaları oldukça fazla sayıda gerçekleşir. Bu taşımalar elbette birden fazla yöntem ile gerçekleşmektedir. Türkiye’den Fransa’ya mobilya taşıma hizmeti kara yolu ve deniz yolu ile sunulmaktadır. Tercihen karayolu kullanımı daha aktif olarak görülür. Fakat yine de belirtmek gerekir ki; deniz yolu taşımacılığı da oldukça yüksek sayılarda gerçekleşir.

Fransa’nın Akdeniz ve Manş denizine kıyılarının bulunması nedeni ile deniz yolu aktif kullanılır. Aslında deniz yolu taşımacılığının kullanılması; gönderilecek mobilya adetlerine ve boyutlarına bağlı olarak da gelişme gösterir. Çünkü yüksek adetli ürün gönderimleri kara yolu taşımacılığı için maliyetli bir durum olabilir.

Mobilya adedi fazla ise birkaç aracın birlikte kara yolundan yola çıkması gerekir. Fakat deniz yolu ile taşımacılıkta daha büyük kolaylık vardır. Yük gemileri çok fazla sayıda konteynırlar ile hareket ederler. Böylelikle bir taşımaya ait birden fazla yük adedi tek seferde taşınmış olur. Böylelikle taşımacılık maliyeti de yükselmemiş olur. Uluslararası evden eve nakliyat işlemlerini firmamız her zaman yüksek kalite standartlarında sunmaktadır.

Türkiye’den Fransa’ya Evden Eve Nakliyat Firmaları

Son dönemlerin revaçta olan hizmetlerinden biri olan Türkiye’den Fransa’ya evden eve nakliyat firmaları, git gide artış göstermektedir. Fransa ile Türkiye arasındaki yakınlık şüphesiz ekonomiye de yansıyan bir durum olmuştur. Her iki ülke de bir birinden önemli derecede alış veriş yapmaktadır. Bu alış verişin büyük bir kısmını ise mobilya ihracatı karşılamaktadır.

Türkiye'den Fransa'ya Evden Eve Nakliyat

Ülkemizde üretilen mobilyalar Fransa halkı tarafından büyük ilgi toplamıştır ve hala bu ilgi devam etmektedir. Bu sebeple Fransa varışlı mobilya ihracatı büyük oranda gerçekleşmektedir. Fransa ekonomik yönden refah bir ülke olması dolayısıyla, bu alış verişten ülkemiz önemli derecede faydalanmaktadır. Fransa’nın hem deniz yolu, hem de kara yolu bağlantıları nedeni ile bu taşımacılık işi zorlu değildir. Böylece birden fazla yolla ihracat işlemi gerçekleştirilebilir. Bu da ihracatı kolaylaştıran büyük bir avantajdır.

Kişiler gönderecekleri mobilya niteliğine göre diledikleri yolu seçebilirler. Böylece tek bir maliyet çeşidi ile bu süreci tamamlamak zorunda kalmazlar. Fransa’nın konumu itibariyle ülkemiz ile olan alış verişi avantajlı bir şekilde tamamlanır. Bunun da ekonomi için artı bir değer olduğunu söylemek pekala mümkündür.

Türkiye’den Fransa’ya Evden Eve Taşımacılık

Mobilya taşıma hizmeti, sektör içinde oldukça artan bir eğilim göstermektedir. Özellikle Türkiye’den Fransa’ya olan taşımacılık bir hayli artmıştır. Mobilya gönderiminde bulunacak kişiler Türkiye’den Fransa’ya Evden Eve Taşımacılık hakkında araştırma yaparlar. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler birçok taşıma firması ile görüşmeler yaparlar.

Tabi ki her firma kendi hizmetine göre bir fiyat belirleme politikası izlemektedir. Fakat yine de belirtmek gerekir ki; mobilya taşıma fiyatını belirleyen birden fazla unsur vardır. Hiçbir zaman tek bir unsur fiyat belirlemede etkin rol oynamaz. Dolayısı ile özellikle ihraç edilecek mobilyanın adedi fiyatlandırma konusunda büyük bir belirleyicidir.

Bazen tek bir araç dolusu mobilya gönderilirken, bazı zamanlar bu sayı birden fazla olabiliyor. Bu durumda hem taşıma yapılacak yöntem değişir hem de bazı konularda maliyet artar. Bazen de ihraç edilecek mobilyalar bir aracı doldurmayacak kadar az olabilir. Bu durumda ise parsiyel yükler söz konusu olabilir. Böylelikle birkaç ihraç eşyası ile aynı anda taşıma sağlanır ve maliyet düşer. Bu sebeplerden dolayı Fransa varışlı mobilya taşımacılığı için herhangi bir sabit fiyat belirlemek doğru değildir.

Türkiye’den Fransa’ya Zati Eşya Taşıma

Türkiye menşeli mobilya taşımacılığı hizmeti için birçok firma bulmak mümkündür. Bu doğrultuda çok fazla Türkiye’den Fransa’ya zati eşya taşıma firmaları bulunabilir. Mobilya ihracatı yapmak isteyen kişiler bu ihracın gerçekleşmesini sağlayacak firma arayışına girerler. Elbette ki karşınıza birçok taşıma firması çıkabilir. Fakat taşıma firmaları ile anlaşma sağlamadan önce iyi araştırılması gerekir. Özellikle yurt dışı varışlı taşımacılıklar, bazı kuralları beraberinde getirir.

Yurt içi taşımacılığından çok farklı bir şekilde gelişme gösteren bir hizmettir. Fransa için taşıma yapacak firma bulmak kolay olabilir; fakat bu süreci en doğru şekilde tamamlayabilen firmalar öncelikli seçenek olmalıdır her zaman. Sağlıklı bir taşıma süreci geçirmek için, nakliye yapacak firmanın bilgi ve tecrübesi çok önemlidir. Ayrıca risk yönetebilme kabiliyetine sahip ekiplerin olduğu firmalar her zaman için başarı sergilemişlerdir. Bu nedenle, firmanın tecrübe sahibi personellere sahip olması gerekir.

Türkiye'den Fransa'ya Evden Eve Nakliyat

Sağlam bir alt yapıya sahip firma sizlere kaliteli bir hizmet sunar. İş akışınız yavaşlamaz, aksine daha da hızlanır. Böylelikle işlemlerinizi zamanında bitirmiş olursunuz. İhraç işlemleriniz hızla tamamlanır ve müşterilerinizi gereksiz yere bekletmemiş olursunuz. Böylelikle yabancı ülke müşterileriniz için bir güven oluşmuş olur. Uluslararası evden eve taşımacılık işlemlerini sorunsuz bir seviyede almak isterseniz, firmamız her zaman sizlere etkili bir düzeyde hizmet sunacaktır.

Türkiye’den Fransa’ya Eşya Taşıma Prosedürleri

Yurt dışına gidecek olan taşıma araçları bazı kurallara göre işleme tabi tutulurlar. Bu çerçevede Türkiye’den Fransa’ya eşya taşıma prosedürleri de vardır. Buna göre, öncelikle mobilyanın nitelikleri belirtilmelidir. Kaç parça olduğu, ağırlığı ve benzeri özellikleri bilinmelidir. Böylelikle bir taşıma yöntemi seçilmelidir.

Bunun yanı sıra bu eşya yurt dışına gideceği için gümrüklerden giriş ve çıkış durumları yaşanacaktır. Gümrükten geçecek eşyalar için bazı şartlar vardır. Mobilya taşımacılığı için de bu durum söz konusudur. Gümrük yönetiminin isteyeceği bir takım evraklar vardır. Bu evraklarda mobilya hakkında bilgiler ve gideceği yer hakkında bilgiler bulunmalıdır. Böylelikle gümrük geçişleri sırasında onaylanan bu evraklar ile işlemler yapılmaktadır.

Türkiye’den Fransa’ya mobilya gönderimi bir ihracat olduğu için, ihracat işlemlerine tabi tutulur. Tüm prosedürler tamamlandıktan sonra taşıma şirketi eşyayı en uygun araca aktarır. Deniz yolu ile gidecekse eğer, mobilyalar konteynırlara yüklenir. Bu konteynırlar daha sonra gemilere yüklenir ve böylece taşıma işlemi başlamış olur. Kara yolu ile gidecek mobilyalar ise TIR’lara yüklenir ve Fransa’ya ulaştırılmak üzere yola çıkar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?