tr

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Taşıma

159

Türkiye’den Fransa’ya mobilya taşıma faaliyetleri günümüz itibariyle yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Taşıma hizmetlerinin gelişme gösterdiği günümüz koşullarında Türkiye’den Fransa’ya mobilya taşıma da aynı oranda artış göstermiştir. Fransa’nın ekonomisinin hareketli bir yapıya sahip olması ülkemizin de Fransa`ya açılmasına sebep olmuştur. Türkiye Fransa ile oldukça canlı ve refah düzeyi yüksek bir ekonomisi olması nedeni ile ticari anlaşmaya varmıştır. Türkiye ihracatının büyük orandaki miktarını Fransa`ya yapmaktadır. Bu ihracatın önemli bir miktarını da mobilya ihracatı karşılamaktadır. Ülkemiz mobilya alanında uzman bir sektörel yapıya sahiptir. Bu sebeple Fransa halkının büyük talebine sebep olmuştur. Bu talepler doğrultusunda Fransa`ya çok fazla sayıda mobilya ihracatı gerçekleştirilir. Bu ihracat miktarı ülke ekonomisine iyi derecede katkı sunmaktadır. Fransa’nın canlı ekonomisinden faydalanan ihracatçılarımız bu sebeple ekonomik olarak ferahlamaktadırlar.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’nin Fransa’ya yaptığı önemli ihracatların başında mobilya ihracatı gelir. Bu konuda Türkiye Fransa’ya en çok mobilya arz eden ülke olarak adını yazdırmıştır. Bundan dolayı Türkiye’den Fransa’ya mobilya taşıma hizmeti gün geçtikçe artış göstermektedir. Mobilya ihracatının artması, taşıma hizmeti firmalarının da artış göstermesine sebep olmuştur. Dolayısıyla uluslararası taşımacılık sektörüne dahil olan firmalara her seferinde yenileri ekleniyor.

Fransa halkının Türk menşeli mobilyalara olan hayranlığı daha çok talebi de beraberinde getirmektedir. Bu sebeple mobilya üretici ve satıcıları daha fazla mobilya ihracı sağlamaktadırlar. Bu durumda Fransa`ya olan mobilya taşımaları da önemli bir paya sahiptir. Bunun yanı sıra iki ülke arasındaki ticari dostluk ve uyum da bu ihracatın önemli bir parçasıdır. Son yılların en gözde ticari merkezi olan Fransa; ekonomik refah seviyesi sayesinde ülkemiz ekonomisi üzerinde de etkili olmuştur. Yoğun devam eden mobilya ihracatı bu etkiyi olumlu yönde geliştirmektedir.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya İhracatı

Türkiye ile Fransa arasındaki ticari ilişkiler çok iyidir. Türkiye ihracatının büyük bir kısmını Fransa’ya gerçekleştirir. Yapılan siyasi anlaşmalar çerçevesinde her iki ülke birbirinden sıklıkça alışveriş yapar. Türkiye’nin Fransa’ya yaptığı ihracatın önemli bir kısmını mobilya ihracatı oluşturuyor. Türkiye’den Fransa’ya mobilya ihracatı gerçekten önemli bir paya sahiptir. Mobilya taşıması yapan araçlar sıklıkla gümrüklerden geçer. Türkiye’den Fransa’ya yapılan mobilya ihracatı genellikle deniz yolu ile yapılır. Deniz yolu ile yapılan taşımalarda daha fazla eşya gönderimi mevcuttur.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Taşıma

Bu sebep ile bir ihracatı birkaç parti halinde göndermektense; denizyolu ile birçok mobilya ihracatı tek seferde yapılabilir. Türkiye’nin yaptığı mobilya ihracatı her iki ülke açısından da büyük önem kazanmaktadır. Fransa’nın mobilya ihtiyacının büyük bölümünü Türkiye karşılar. Bu sayede Türkiye ekonomisini canlı tutar. Ayrıca Fransa da belirli anlaşmalar çerçevesinde mobilyayı daha uyguna mal edebilir. Böylelikle her iki ülke arasındaki ticari dostluk pekişmiş olur ve nihayetinde kazanan yine her iki ülke olur. Dolayısıyla Fransa’ya yapılan mobilya ihracatı bu nedenle ülkemiz için büyük avantaj sağlar.

Türkiye`den Fransa`ya Mobilya Taşıma Fiyatı

Ülkemizde uluslararası taşımalar oldukça önemli bir noktaya ulaşmıştır. Bu sektörde bir çok firma faaliyet göstermeye başlamıştır. Taşımalar arasında en yaygın olan ürünlerden biri de mobilyadır. Bu bağlamda Türkiye’den Fransa’ya mobilya taşıma fiyatı her zaman aynı olmayabiliyor. Sektörde bir çok firmanın faaliyet göstermesi ve hala bile yeni firmaların faaliyete dahil olması; mobilya fiyatlarında değişiklik oluşmasına neden oluyor. Taşıma fiyatları çok değişkenlik gösteren bir unsurdur. Bu değişikliğin elbette birçok sebebi vardır. Türkiye’den Fransa’ya birçok şekilde taşımalar yapılabilir.

Bu taşımaların en uygun olanı şüphesiz deniz yoludur. Denizyolu taşımalar hem daha hızlıdır hem de maliyeti diğer taşımalara oranla daha uygundur. Fiyat bakımından parsiyel yükler de oldukça önemli bir konudur. Parsiyel yüklerde ihracatçı tek başına maliyeti yüklenmez. Bir kaç kişi ile birlikte bölüştürülen maliyet fiyat konusunda daha çok yardımcı olmaktadır. Türkiye’den Fransa’ya taşınacak olan mobilyaların miktarları ve nitelikleri de fiyat konusunda önemlidir. Fakat yine de Uluslararası taşıma sektöründe meydana gelen gelişmeler; sektöre atılan yeni firmalar ve daha bir çok sebeple fiyatların çok da yüksek olmadığını belirtebiliriz.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Taşıma Firmaları

Türkiye uluslararası ticarette oldukça önemli gelişmeler gösteren bir ülkedir. Özellikle Fransa ile olan ticareti hatırı sayılır nitelikte büyüktür. Bu bakımdan Türkiye Fransa arası taşıma yapan firmalar sayıca fazladır. Tabii ki her firmanın nitelikli ve uzman bir şekilde taşıma yaptığını söylemek mümkün değil. Fakat yine de taşımacılık sektöründe çok büyük gelişimler vardır. Özellikle Türkiye`den Fransa’ya mobilya taşıma firmaları sektörde oldukça yer edinmiştir.  Türkiye’den uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri dünyanın hemen her bölgesine etkili bir düzeyde yapılmaktadır.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Taşıma

Fransa’ya mobilya satışı yapan kişiler bu taşımacılığı yapmak için birçok firmayla görüşme sağlarlar. Çoğu zaman fiyatın uygun olması kişilere cazip gelse de asıl önemli olan ortaya koydukları hizmetin kalitesidir.  Bir hizmet iyi şartlar sunmuyorsa, taşıma işlemi sağlıklı gerçekleşmiyorsa; bu hizmetin uygun olmasının hiçbir anlamı yoktur. Taşıma boyunca meydana gelebilecek aksaklıkları önceden görmek, bunun için gerekli önlemleri almak; her zaman bir taşıma şirketinin sorumluluğunda olan bir şeydir. Bu sebeple taşıma firması seçerken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Taşıma Prosedürleri

Türkiye dış devletlerle ticari anlamda büyük yol kat etmiştir. Bu dış devletlerden biri olan Fransa ile yaptığı ticari anlaşmalar; her iki ülke ekonomisi açısından da çok iyi nitelendirilebilir. Türkiye`den Fransa’ya mobilya taşıma prosedürleri bazı kurallara göre işler. Buna göre mobilyaların Türkiye’den çıkış ve Fransa’ya giriş işlemleri yapılacak prosedürlerin en önemlileridir. Çünkü ihracat işlemleri bu en önemli işlemlerdendir. Firmanın mobilya ihraç edebilmesi içi gümrüğe beyanda bulunması gerekir. Bu beyanı ya kendi adına yapar ya da teslim yapacağı firma aracılığı ile yapabilir. Bu sebeple anlaşılacak firma burada önem kazanır. Taşıma için en önemli işlemlerdendir.

Gümrük işlemleri için gerekli evrakları hazır eden firma, taşıma şirketi aracılığıyla mobilyayı Fransa`ya gönderir. Tabi ki dikkat edilmesi gereken başka hususlar da vardır. Mesela; eşya taşımacılığı yapan firmanın bu taşıma için uygun olması gerekir. Yani gerekli mercilerce onaylanmış uluslararası taşıma firması olması şarttır. Aksi takdirde gümrük geçişlerinde durdurulur ve ihracatın gerçekleşmesine izin verilemez. Tüm şartları ve prosedürleri yerine getiren firmalar ihracatı gerçekleştirmeye uygundur. Türkiye’den uluslararası evden eve taşımacılık faaliyetleri her zaman yoğun bir şekilde talep gördüğü için firmamız tam anlamıyla etkili bir düzeyde hizmet sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?