tr

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma

257

Türkiye’den Hollanda’ya mobilya taşıma hizmetlerinize ihtiyacınız olduğunda, sizinle birlikte her adımı birlikte atacak şirketleri bulmak, ilk önceliğiniz olmalıdır. Hollanda’ya taşınmak, hayatınızı tamamen değiştirebilir. İşinizden, meslektaşlarınız ve meslektaşlarınız arasındaki kavgalardan, şehir ortamınızdan ve mahallenizden uzaklaşmak için bir şansınız olabilir. Yeniden başlamak ve daha önce sevmediğiniz her şeyi değiştirmek sizin de hakkınız. Geçmişinizdeki kötü anıları geride bırakabilir ve kendiniz için daha mutlu bir dünya yaratabilirsiniz. Hollanda, yüksek yaşan standartları ve gelişmiş ekonomisiyle, size parlak bir gelecek sunmaktadır. Her yıl, sizin gibi milyonlarca insan farklı nedenlerden dolayı başka ülkelere göç etmektedirler. Bu insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, nakliyeciler her gün deneyimlerine yeni deneyimler katmaktadır.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma

Hollanda, yarım milyon Türk nüfusu ile Avrupa’da en çok Türk bulunduran ülkeler arasındadır. Türk gurbetçilerin sayısının her geçen gün artan Hollanda’ya siz de gitmek istiyor olabilirsiniz. Belki çalışmak için, belki eğitim için hedef olarak bu ülkeyi seçtiniz. Seçiminizden sonra, eşyalarınızı yanınızda götürmeye kadar verdiyseniz, Türkiye’den Hollanda’ya mobilya taşıma şirketleri, onları taşımakta size yardımcı olacaktır.

Eşyalarınızı yanınızda götürmek istemenizin çeşitli sebepleri vardır. İhtiyaçlarınıza ve zevklerinize tam olarak uyan rahat ve şık mobilyalarınız varsa, kesinlikle satmak, geride bırakmak ya da çöpe atmak yerine, yeni evinize götürmek istemeniz gayet doğaldır. Evinizin eşyalarının manevi bir değerinin olması, onları geride bırakmamanızın başka bir nedeni de olabilir. Hollanda uluslararası evden eve nakliyat faaliyetleri açısından avantaj sahibi olan bir ülkedir.

Parçanın yerini değiştirmek ne kadar zor veya pahalı olursa olsun, değerli bir aile yadigârı veya hayatınızdaki önemli bir an ile ilişkili bir eşyadan ayrılmak istemeyeceksiniz. Böyle hissetmeniz gayet normaldir, sırf ülke değiştiriyorsunuz diye her şeyi geride bırakmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz eşyalarınızın paketlenip, size gönderilmesi için bir şirketle anlaşıp, bu yükü sırtınızdan atabilirsiniz.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya İhracatı

Türk göçmenlerinin Almanya’dan sonra en çok tercih ettiği ülke olan Hollanda’nın Türkiye ile güçlü ve sağlam bir ilişkisi vardır. İki ülke arasında toplamda 10 milyar dolarlık, ihracat ağırlıklı bir ticaret ağı bulunur. Ülkemizde mobilya üretimi son derecede gelişmiştir. Öyle ki, Türk malı mobilyaya olan talepler sebebiyle, yurtdışına da ihracat edilmektedir. Bu sebeple, hammaddeye ulaşım imkânı olmayan Hollanda gibi ülkeler, Türkiye gibi yakın mesafedeki ülkelerden ithalat yapmaktadırlar.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma

Türkiye’de mobilya üretimi ve sanayii, zanaatkâr bir üretim olarak atölyelerde küçük çapta yürütüldüğü on dokuzuncu yüzyıla kadar uzanmaktadır. Ancak küreselleşme ve dünyadaki her şeyin hızlanması ile mevcut mobilya sektörü, mevcut konsepti ve yönleriyle sanatı, çeşitliliği ve yaratıcılığı ile herkesi çeken bir moda sektörü haline geldi. Türkiye’nin en çok ticaret ilişkisi içinde bulunduğu ülkeler arasındaki Hollanda’ya, her sene milyon dolarlık mobilya ihracatı yapmaktayız. Hammaddesi bol olan ülkemiz, en iyi ürünleri en düşük fiyata üretebilmektedir. Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya İhracatı, gelecekte daha da gelişecek bir sektör olduğu için, şimdiden Hollanda pazarında yerinizi hazırlamanız gelecekte yararınıza olacaktır.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma Fiyat

Türkiye’den Hollanda’ya mobilya taşıma fiyat ve masrafları, mobilyaları ne amaçla gönderdiğinize, ağırlıklarına ve hedef şehre göre değişmektedir. Eğer hasar almaya yatkın eşyalarınızı sigortalı bir şirketle gönderecekseniz, bu hizmet için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Hasar görebilecek eşyalar arasında camlı ve aynalı dolaplar, oymalı ve antika koltuklar gibi mobilyalar bulunmaktadır. Mobilyalarınız kara yoluyla bir hafta, deniz yoluyla bir iki hafta ve hava yoluyla birkaç gün içinde hedefinize ulaştırılabilmektedir. Kara ve Deniz yoluyla göndermek, hava yoluyla göndermekten daha ucuz olacaktır.

Hollanda’ya göndereceğiniz mobilyaların türüne göre, farklı oranlarda vergiler ödemeniz gerekebilir. Hollanda, her şeye uygulanan yüksek vergi oranlarıyla tanınır. Hollanda’daki vergiler, İsviçre veya Norveç ile kıyaslanamasa da diğer Avrupa ülkelerine göre daha pahalıdır. Bu, ülkenin küçük yüz ölçümünden ve hayat kalitesini devam ettirmek için ticarete odaklaması gerektiğinden kaynaklanır. Ancak, Türkiye’de üretilen ürünlerin yüksek kalitesi ve uygun fiyatları nedeniyle, Türkiye’den gelen eşyalara, diğer ülkelerden gelenlere göre daha az vergi uygulanır. Ev eşyalarınız için bile, bu vergi ücretleri, diğer ülkelerinkine göre daha az maliyetlidir.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma Firmaları

Hollanda’ya taşınmaya karar vermekle, işiniz sona ermez. Aksine, bu karar, aylar sürebilecek bir yolculuk sürecinin başlangıcıdır. Bu süreçte, yanınıza alacağınız eşyaları karar vermek, onları paketlemek ve taşıtmak için bir nakliye şirketi ayarlamanız gerekecektir. Doğru nakliye şirketini seçmek zor olabilir. Çünkü Hollanda gibi bir ülkeye eşya taşıtırken, en profesyonel şirketlerle çalışmanız gerekmektedir. Neyin ne olduğunu bilmeyen, para odaklı Türkiye’den Hollanda’ya mobilya taşıma firmaları taşınma sürecinizi zorlaştırabilir.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma

Taşınmak, insanları duygusal olarak etkiler. Bunu fark etsek de etmesek de, değişen seviyelerde belirsizlik, kayıp ve hayal kırıklığı ile birlikte çok duygusal bir deneyim olabilir. Duygusal olduğunuz bir dönemde, mantıklı düşünen insanlarla çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Hollanda’ya taşınmak için neyin gerekli olduğunu bilen nakliyeciler, hareketiniz için ihtiyaç duyacağınız malzemelerin yanı sıra paketleme türünü de tahmin edebilir. Bunları tahmin edebilmek, onların daha iyi hazırlanmalarını ve gerekli malzemeleri ellerinde bulundurmalarını sağlar. Eğer anlaşmak istediğiniz nakliye şirketi, sizden bilgi saklıyorsa, kararınızı gözden geçirin. Sizden esirgenen bilgi fiyat, zaman ve benzeri detaylar hakkında olabilir. Bunları bilmek, müşteri haklarınız içinde bulunmaktadır. Meşru nakliyeciler, her adımda sizin bilgilendirildiğinizden emin olurlar.

Türkiye’den Hollanda’ya Mobilya Taşıma Prosedürleri

Hollanda’ya mobilya göndermek, biraz stresli olabilse de sizin için önemli bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirebilmek için, Türkiye’den Hollanda’ya mobilya taşıma prosedürleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Hollanda, gümrük konusundaki titizliği ile bilinmektedir. Bu yüzden mobilya taşımak, özellikle pek çok gümrük kuralları ve vergileri göz önüne alındığında biraz zor gelebilir. Kapsamlı ve ayrıntılı bir envantere sahip olmanız şarttır. İşe alacağınız uluslararası nakliyecinin gümrük işlemlerinin her yönünü bildiğinden emin olmalısınız.

Hollanda’ya eşya taşımak için gerekli tüm evrakları almalısınız. Vergi miktarlarının veya yüzdelerinin önceden haber verilmeksizin değişebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle, varış acenteniz veya gümrük memurları tarafından sağlanan tüm gerekli formların, belgelerin ve ilgili ithalat ön koşullarının güncel bir listesine sahip olmak en iyisidir. Ayrıca, eğer ticari amaçlı ithalat yapıyorsanız ya da özel eviniz veya işyeriniz için eşya taşıttırıyorsanız, bunları belirtmeniz önemlidir. Ticari amaçlı olmayan taşımacılıklar duruma göre daha az vergi verebilmektedirler. Unutmamak gerekir ki firmamız Hollanda ülkesine uluslararası evden eve taşımacılık hizmetini başarılı bir şekilde sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?