tr

Türkiye‘den İngiltere’ye Mobilya Taşıma

220

Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma fırsatları söz konusu olduğunda firmamız ayrıcalıklı hizmetlerin adresi konumunda yer almaktadır. İngiltere’ye göçün pek çok nedeni bulunmaktadır ama genelde sebepler, üç çatı altına toplanır; eğitim, sağlık ve ekonomik nedenler. Öncelikle, İngiltere’nin ekonomik gücü ve istikrarlı piyasası, Türklerin İngiltere’ye göçünün en büyük nedenlerinden biridir. Ekonominin stabil olması, pek çok Türk için İngiltere’yi cazip bir hedef kılmaktadır. Diğer bir sebep olarak, dil ve eğitim fırsatları, insanları Birleşik Krallığa göç etmeye teşvik eden faktörler arasına girmektedir. Dünyayı yöneten dilin İngilizce olması, İngiltere’de bir sene kalmanın bile size büyük bir avantaj vermesini sağlayacaktır. Birleşik Krallıkta yaşayan Türk gurbetçiler, firmamız aracılığıyla ucuz veya ücretsiz olarak iyi bir sağlık standardına erişebilmektedirler. İlaç maliyetleri birçok ülkeden daha ucuz ve erişilebilirdir. Eğer İngiltere’ye bu sebeplerden dolayı gitmeye karar vermişseniz ve evinizi taşımak istiyorsanız, Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma şirketleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Türkiye‘den İngiltere’ye Mobilya Taşıma

Dünya piyasasında yerini sağlamlaştıran Türkiye, bölgesel gücünü elinde tutmaktadır. Bunun sonucu olarak Türkiye ile İngiltere’nin arası, gün geçtikçe iyileşmektedir. Güçlü ticari müttefikler isteyen İngiltere’nin artan ihtiyaçlarını karşılamak için, Türkiye temelli nakliye şirketleri kendilerini geliştirmeye devam etmektedir. Bu nedenlerden dolayı günümüzde, Türkiye’den İngiltere’ye eşya göndermek hiç olmadığı kadar kolaydır. Şimdi veya yakın bir gelecekte dünya pazarına girmeyi planlıyorsanız, kendinizi “Taşıma şirketi mi tutsam yoksa başka bir yol mu bulsam?” diye düşünürken bulabilirsiniz. Uluslararası evden eve nakliyat süreçleri etkili hizmetlerin merkezinde yer alır.

Eğer durumunuz buysa, ticari taşımacılık için, deneyim sahibi ve profesyonel bir nakliye şirketi bulmak, kendi başınıza hareket etmekten çok daha iyi bir tercih olacaktır. Hele ki mobilyacılık yapıyorsanız, ürünlerinizin hasar görmeden hedefinizdeki ülkeye varabilmesinden emin olmanız gerekir. Taşımacılık şirketleri, İngiltere gibi Türkiye’nin en çok ticaret yaptığı deniz aşırı ülkelere mallarınızı rahatlıkla gönderebilmektedir. Türkiye‘den İngiltere’ye mobilya taşıma fırsatlarına göz atma sebebiniz, ticari olmayabilir. Belki sadece ev ya da ofis eşyalarınızı İngiltere’ye ulaştırmak istiyorsunuz. Bu durumda bile, aynı şekilde, ihtiyacınız olan tüm hizmetler, taşımacılık firması tarafından karşılanacaktır.

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya İhracatı

İngiltere ve Türkiye hükümetleri arasındaki diplomasinin ve dış politikanın temel işlevlerinden biri, tüm ticari tarafların yararına ihracat ve ithalatı teşvik ederek ekonomik ticaretin gelişmesini sağlamaktır. İki ülke arasındaki toplam ithalat-ihracat 17 milyar dolara yaklaştıkça, ticareti kolaylaştırılması adına gelişmeler yaşanmaktadır.

Türkiye‘den İngiltere’ye Mobilya Taşıma

Avrupa birliğinden ayrılan İngiltere, ticari açıdan yalnız kalmamak için, Türkiye ile ticari ilişkileri desteklemektedir. 2019’da imzalanan serbest ticaret anlaşması sayesinde mobilya ihracatı, hacmini büyütme fırsatı bulmuştur.2020 yılındaki yarım milyar dolarlık ticaret hacmiyle, Türkiye’den İngiltere’ye mobilya ihracatı, her sene hedefini daha da büyüterek ilerlemektedir. Mobilya ihracatı, Türkiye ekonomisi için inanılmaz derecede önemlidir. Kalite ve dayanıklılığıyla dünyada ismini tanıtan Türk malı mobilyalar, ülkemizin ekonomisini destekleyen en güçlü temellerden biridir.

İngiltere’ye ihracat yaparak, markanızın tanınırlığını önemli ölçüde arttırabilir ve dünya pazarına adım atabilirsiniz. Artık, aracı ve taşıyıcı firmalar sayesinde, bu hayalinizi gerçekleştirmek 20 yıl öncesine göre çok daha kolaydır. Ticari taşımacılık konusunda kendini geliştirmiş nakliye firmaları, ellerinde mal bulundurduğu halde uzak pazarlara ulaşamayan üreticilere yardım etmeye hazırdır. Tam anlamıyla profesyonel seviyede uluslararası evden eve taşımacılık hizmetini almak isterseniz, firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz!

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Fiyat

İngiltere’nin karayla olan bağlantısı kısıtlıdır ve bu yüzünden nakliyecilik için çoğunlukla deniz ve hava yolu taşımacılığı kullanılır. Yani Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma fiyat farkları, hava ya da deniz yolu seçip seçmemenizle alakalı olacaktır. Kısaca özet geçmek gerekirse, deniz yoluyla daha makul fiyatlara ürünlerinizi gönderebilirsiniz ama hava yolu daha zahmetsiz ve hızlıdır. Seçiminizi, size hangisinin daha uygun olacağını düşünerek yapmanız gerekmektedir.

İngiltere’ye mobilya taşımacılığı yapılırken, unutulmaması gereken diğer küçük bir ayrıntı, ülkeye girişte gümrüklere ödediğiniz vergilerin maliyetidir. Bundan dolayı mobilya taşımanızın kritik bir noktası, yerel vergi sistemini anlamak ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir nakliye şirketi ile hızlıca anlaşmak olacaktır. Gurbetçilerin ve iş yerlerinin, taşınma sırasında hem kendi ülkelerinde hem de varış yerlerinde mali taahhütleri vardır.

Bu, yeni vergi sistemlerini kavramanın, ülkeler arasında kolayca ürün taşıma hakkına sahip olmanın ve farklı para birimlerinde finansmanın nasıl yönetileceği konusunda net olmanın gerekli olduğu anlamına gelir. Brexit sonrası, Avrupa Birliğinden kalan kuralları değiştirmek isteyen İngiltere, gümrüklerindeki vergilere değişiklik getirmiştir. Mobilyalar için ödeyeceğiniz gümrük ücretleri, 2020 yılı öncesi ödediğiniz vergilerden farklı olacaktır.

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Firmaları

2020 yılı itibariyle, mobilya sektöründe en çok üretim yapan ilk on ülke arasına giren Türkiye, sektörün önce gelen firmalarını altında toplamıştır. Türkiye’deki mobilya sektörü, dünyadaki yerini korumak için sürekli hem rakiplerinden hem de önceki senelerdeki verimliliğinden daha iyi olabilmek için çalışmaktadır. Durmaksızın ilerlemeyi amaçlı bu sektöre en büyük destek, nakliye şirketlerinden gelmektedir.

Nakliyecilik ve mobilya sektörü el ele gitmektedir; kendilerinin gelişimi için birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Nakliye şirketleri, onlardan beklenen ihtiyacı karşılamak için eşyalara zarar vermeden başka ülkelere en kısa zamanda ulaşmak için kendilerini geliştirmiştir. İngiltere, İskoçya ve Galler gibi deniz aşırı ada ülkeleriyle ticaret yapmak, Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma firmaları ile anlaşmaya bağlıdır.

Türkiye‘den İngiltere’ye Mobilya Taşıma

COVID19 ve Brexit yüzünden çıkacak sorunlara hazırlıklı olmak gerekir. Bu yüzden İngiltere’ye giriş yaparken sıkıntı yaşamadan, sizin mallarınızı gerektiği yere götürebilmesi için güvenilir bir şirket ile anlaşmalısınız. Ürünlerinizi başka birine emanet etmek zor olabilir, bu yüzden itibari iyi bir şirketi aileniz, arkadaşlarınız ya da internet vasıtasıyla bulmak mümkündür.

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Prosedürleri

Deneyimli bir taşımacı olsanız bile, Birleşik Krallığa eşya taşıma süreci bunaltıcı olabilir. Ama bu zorluk, pek çokları için bir sürpriz değildir. Karayoluyla ulaşabileceğiniz ülkelere taşınma süreciniz sırasında bile ev eşyalarınızı taşıma, nakliye ve depolama ile ilgili sorularınız olabilir. İngiltere, Birleşik Krallıktaki ada ülkelerinden olduğundan, kuralları ve düzenlemeleri diğer ülkelere göre daha katıdır. Bu da taşınmanızın lojistiğine karmaşıklık katabilir. Ancak yine de bu aşırı endişelenecek bir durum değildir.

Birleşik Krallık, 31 Ocak 2020 tarihinde Brexit’i gerçekleştirerek sonunda Avrupa Birliği’nden çıkmış oldu. Kendi vergileri ve kuralları üzerinde daha çok hak sahibi olmaları için yapılmış bu hamle nedeniyle, İngiltere yönünü Avrupa Birliğinin dışındaki ülkelere çevirdi. Türkiye, hem kara ve deniz yolu ticaret rotalarını bulundurması, hem de yakınlığı sebebiyle İngiltere’nin güçlü müttefikleri arasına girmektedir.

Bu ve benzeri sebepler sayesinde, Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Prosedürleri, geçmiş yıllara göre daha da genişletilmiş ve gevşemiştir. Eşya sınırlamaları ve evraklar toparlama katılığını devam ettiriyor olsa da, İngiltere’ye göndereceğiniz mobilyalar, gerek ticari gerek ev eşyası olsun, daha az vergiye tabi tutulabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?