tr

İngiltere’ye Eşya Taşıma Fiyatları

105

İngiltere’ye eşya taşıma fiyatları farklı nedenler bağlı olarak değişebilmektedir. İngiltere ekonomik, doğal ve toplumsal birçok sebepten ötürü dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkenin bu ve benzeri konulardaki üstünlüğü dünyadaki birçok insanın bu topraklarda yaşamak istemesini sağlamaktadır. Her yıl yüz binlerce insan İngiltere’ye göç etmektedir. Bunun yanı sıra yine her yıl yüz binlerce insan da İngiltere’den göç etmektedir. Her yıl ülkenin aldığı göç biraz daha artmaktadır. Ayrıca yalnızca yaşamak için değil, her yıl milyonlarca insan gezmek, eğlenmek ve tatil yapmak için İngiltere’ye gitmektedir. Ülkemizden de her yıl binlerce vatandaş İngiltere’yi ziyaret ediyor. İngiltere’ye gitmek isteyen dünya vatandaşların yerine getirmesi gereken ve sahip olması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

İngiltere’ye Eşya Taşıma Fiyatları

İngiltere, konum olarak Avrupa ile yan yanadır. Bunun yanı sıra ülkeye Amerika, Rusya, Asya, Afrika ve Avrupa’dan uçak ve deniz seferleri de bulunmaktadır. Başka bir ülkeden İngiltere’ye taşınacak olan dünya vatandaşları bu yollardan herhangi birini seçme hakkına sahiptir. İngiltere’ye eşya taşıma fiyatları da dünya vatandaşlarının seçeceği nakliyat yöntemine göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere dört bir yanı sularla çevrili bir ülkedir. Bu nedenle ülkeye uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri genellikle deniz yolu ile sağlanmaktadır. Bunun yanında Çin gibi uzak devletlerde yaşayan insanlar zaman zaman hava yolunu tercih etmektedir. İngiltere bir ada ülkesi olduğu için ülkeye karayolu ile nakliyat hizmeti verilmemektedir. Karayolu nakliyat hizmetleri yalnızca yurtiçi nakliyat hizmetlerinde verilmektedir.

İngiltere’ye Eşya Taşıma Ücretleri

Uluslararası alanda nakliyat hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların kimisi yalnızca Dolar ve Euro ile ödeme almaktadır. Bu firmalardan kimisi ise kişinin gideceği ülkenin para birimine göre ödeme almaktadır. Her iki durumda da ücretler hemen hemen birbirine yakındır. Firmaların Dolar ve Euro talep etmesinin başlıca sebebi bu para birimlerinin dünyanın her yerinde kabul görmesidir. Bu sayede firma taşınma için gerekli masrafları yaparken sürekli döviz bozdurmak zorunda kalmaz. Elbette ki uluslararası eşya taşıma işlemlerinde firmanın etkili bir düzeyde tercih edilmesi, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Firmanın gidilecek ülkenin para birimini talep etmesinin sebebi ise o ülkede gerçekleştirilmesi gereken nakliyat işlerinin rahat bir şekilde gerçekleşmesidir. İngiltere’ye eşya taşıma ücretleri İngiliz Sterlini üzerinden belirlenmektedir. Uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti veren firmaların birçoğu da bu sebeple ödemelerini İngiliz Sterlini ile talep etmektedir. Bu sayede firmalar taşıma için kullanılacak araçların İngiltere asıllı olmasını, ülke gümrüklerinde gerekli ödemelerin yapılmasını ve ekstra durumlara karşı hazırlıklı olabilmeyi amaçlar. Bunlar müşterinin daha rahat, hızlı ve kolay bir taşınma evresi geçirmesi için önemli detaylardır.

İngiltere’ye Eşya Taşıma Fiyatları

 

İngiltere Türkiye Eşya Taşıma Fiyatları

Ülkemizden başta gençler olmak üzere her yıl orta yaşlı ve yaşlı yüz binlerce insan İngiltere’ye gitmektedir. İngiltere’ye giden Türk vatandaşlarından kimisi tatil amaçlı giderken kimisi ise oraya taşınmaktadır. Günümüzde resmi verilere göre ülkede 500.000’in üzerinde Türk vatandaşı bulunmaktadır. İngiltere’de Türk vatandaşlarının yaşadığı birçok mahalle ve sokak bulunmaktadır. Başta Londra olmak üzere ülkenin birçok şehrinde bu mahalleler ile karşılaşılabilmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye taşınacak vatandaşlar genellikle bu bölgelere taşınmaktadır. İngiltere Türkiye eşya taşıma fiyatları da bu bölgenin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca çalışmak istediğiniz firmanın Türkiye mi yoksa İngiltere asıllı mı olduğu da büyük önem taşımaktadır. Fiyatlandırmalarda firmanın bulunduğu ülke de etki etmektedir. İngiltere ile Türkiye arasında yaklaşık 4000 kilometre yol bulunmaktadır. Bu sebeple 2 ülke arasında hem seyahat hem de nakliyat ücretleri diğer ülkelere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Elbette yanınızda götüreceğiniz eşyaların türüne, boyutuna ağırlığına ve nakliyat için tercih edeceğiniz ulaşım yöntemine göre fiyatta değişiklikler olabilmektedir. Türkiye her zaman uluslararası eşya taşımacılığı noktasında etkili hizmetlerin sunulduğu bir ülke pozisyonunda yer almaktadır.

Türkiye İngiltere Zati Eşya Taşıma Ücretleri

Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de her yıl düzenli olarak yurt dışına göç vermektedir. Türkiye’nin verdiği göç sayısı her yıl artmaktadır. Bu sebeple ülkemizde göç eden insanlar ve hakları için geçtiğimiz yıllarda birçok düzenleme yapılmıştır. Bu düzenlemeler sayesinde vatandaşların eşyalarının güvenliği ve değeri sigorta altına alınmıştır. Ayrıca vatandaşların harcamalarının minimuma indirilebilmesi için çalışmalar yapılmıştır. Türkiye İngiltere zati eşya taşıma ücretleri de bu düzenlemeler kapsamında yeniden incelenmiştir. Bu kapsamda zati eşya sınıfında yer alan eşyalar belirli şartlar dahilinde gümrükten geçerken ücretlendirilmemektedir. Bu tasarı sayesinde göç eden vatandaşların masrafları ödeme konusundaki omuzlarındaki yük hafifletilmiştir.

Zati eşyalar sınıfı kapsamında ele alınan ürünlerin bazıları için adet ya da ağırlık sınırı bulunmaktadır. Kimi zati eşyalardan ise vatandaşlar diledikleri kadar götürebilmektedir. Örneğin bir vatandaş telefon, tablet ve radyo gibi teknolojik aletlerden yalnızca bir adet götürebilmektedir. 4 kişilik bir ailenin yurt dışına götürebileceği maksimum telefon sayısı dörttür. Yiyecek ve içecek, kumaş ve kıyafet gibi eşyalar ise genel olarak belli bir ağırlığa kadar taşınabilmektedir. Bir eşyadan kotadan daha fazla götürmek istiyorsanız bunu kargo ile yeni adresinize göndermeniz gerekmektedir. Kargo ile göndermeniz durumunda hem kargo için hem de yol masrafları için ödeme yapmanız gerekmektedir.

İngiltere’ye Eşya Taşıma Fiyatları

İngiltere Evden Eve Nakliyat Fiyatları

İngiltere konut fiyatları bakımından vatandaşlarını oldukça memnun eden bir ülkedir. Konut fiyatlarının bu kadar uygun olması ülke içerisinde de nakliyat sektörünün sürekli canlı olmasını sağlamaktadır. Ortalama bir İngiliz vatandaşı bir evde yaklaşık 5-6 yıl yaşamaktadır. Bunun yanında evin tahrip olması ya da tadilat işleri gerektiren bir durum halinde birçok İngiliz vatandaşı yeni bir eve taşınma arayışı içine girmektedir. Bu noktada profesyonel evden eve nakliyat firmaları devreye girmektedir. Firmamız da bu alanda uzman bir firma olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ülke içinde taşınmaların bu kadar sık gerçekleşmesinden dolayı hemen hemen birçok İngiliz vatandaşı İngiltere evden eve nakliyat fiyatları hakkında yeterli bilgiye sahiptir. Vatandaşlar kimi zaman şehir içi nakliyat hizmeti satın alırken kimi zamanda şehirler arası nakliyat hizmeti satın almaktadır. Şehir içinde de eşyaların ağırlığına, hacmine ve gidilecek yolun uzunluğuna göre fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir. Ayrıca yurt içi nakliyat hizmetlerinde genellikle karayolları tercih edilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında şayet İngiltere’den taşınacaksanız ya da İngiltere’ye taşınacaksanız, mutlaka firmamızdan fiyat almanızı tavsiye ederiz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?