tr
102

International Movers kavramı son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizden dünyanın birçok ülkesine her yıl yüz binlerce göç gerçekleşmektedir. Ülkemizden göç eden insanların taşınması gereken birçok eşyası bulunmaktadır. Bu sebeple ülkemizde uluslararası evden eve nakliyat için büyük bir istihdam alanı oluşmuştur. İnsanlar, uluslararası nakliyat hizmeti veren firmalar aracılığı ile yanlarında götürmek istedikleri eşyalarını da yurt dışına taşıyabilmektedir. Bu firmalar her türlü ev, iş yeri, ofis, büro vs. eşyasını taşıma iznine sahiptir. Firmaların bu belgelere sahip olması hem taşınma işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini hem de taşınma hizmeti satın alan kişilerinin mal güvenliğinin ve bedelinin korunmasını sağlar. Hem ülkemizde hem de dünyadan on binlerce uluslararası nakliyat hizmeti veren firma bulunmaktadır.

International Movers

International movers, diğer adıyla uluslararası taşıyıcılar dünya üzerinde nakliyat hizmeti veren firmalara verilen genel addır. Bir firmanın international movers olarak adlandırılabilmesi için yerine getirmesi gereken birçok önemli şart bulunmaktadır. Bu şartların bulunmasının en temel sebepleri insanların hak ve mallarının korunması, nakliyat hizmetlerinin belirli bir standardın üzerinde verilebilmesi ve uluslararası yollarda geçiş hakkına sahip olunabilmesidir. Uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti alacak olan kişilerin, firmanın international movers kategorisinde bulunup bulunmadığına dikkat etmesi son derece önemlidir. International movers kategorisinde yer alan firmalar sürekli ve sıkı denetlemelere tabi tutulmaktadır. Bu da firmanın her zaman istenilen kalitede hizmet vermesini sağlamaktadır.

International Movers ve Uluslararası Taşımacılık

International Movers ve uluslararası taşımacılık hizmeti veren yüz binlerce yerli ve yabancı nakliyat şirketi bulunmaktadır. Günümüz internet devrinde bu şirketlere internet adresleri üzerinden oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra yine birçok uluslararası taşımacılık şirketinin belli ülke ve şehirlerde yerel ofisleri bulunmaktadır. Taşıma hizmeti satın almak isteyen kişiler internet üzerinden ya da yerel ofislerden işlemlerini gerçekleştirebilir. Unutmamak gerekir ki uluslararası taşımacılık işlemleri her zaman profesyonel bir düzeyde çalışmayı şart kılmaktadır. Bundan dolayı uluslararası çapta taşımacılık hizmeti sunan firmalar mutlaka profesyonel bir seviyede hizmet sunmak durumundadır.

International Movers

Uluslararası nakliyat hizmeti alacak kişiler mutlaka şirketin sahip olduğu belge ve sertifikaları incelemelidir. Ayrıca b belgelerin geçerli olup olmadığını da verilen kurumdan sorgulatmalıdır. International moverslerin eşyaların başına bir şey gelmesi halinde müşterinin mağduriyetini giderebilmek için ayırdığı bir sermaye bulunmaktadır. Hizmet satın almak isteyen kişilerin bu sermayeden yararlanabilmek için mutlaka eşya sigortası yaptırması gerekmektedir. Bu sigorta sayesinde aracın kaza yapması, eşyaların düşmesi, eşyaların çalınması vb. sebeplerden ötürü eşyaların başına bir şey gelmesi takdirde gerekli bütün masraflar şirket tarafından ödenmektedir. Eşya sigortasının ücreti sahip olduğunuz eşyaya ve çalışacağınız şirkete göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Uluslararası Eşya Taşıma

Hem ülkemizde hem de dünyada insanlar birçok farklı sebepten ötürü sürekli olarak farklı yerlere taşınmaktadır. Ülkemizde her yıl ekonomik yeterliliğe sahip birçok insan yurt dışına taşınmaktadır. Yurt dışına taşınan insanların belli bir kısmı yanlarında hiçbir eşya götürmezken büyük bir çoğunluğu ise sahip olduğu birçok eşyayı da beraberinde götürmektedir. Taşınacak insanlar küçük ev aletleri, telefon, kıyafet gibi eşyaları yanlarında götürebiliyor. Ancak beyaz eşya, koltuk ve televizyon gibi eşyaların vatandaşlar tarafından taşınması mümkün değildir. Bu sebeple birçok insan uluslararası eşya taşıma hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Ülkemizde 30 yılı aşkın bir süredir bu alanda hizmet verilmektedir. Artan göçler ile birlikte bu sektöre olan talep de artmıştır. Artan talepten ötürü günümüzde piyasada yüzlerce farklı uluslararası eşya taşıma hizmeti veren şirket bulunmaktadır. Şirketler eşyaların taşınması için hava yolu, deniz yolu ve karayolu olmak üzere 3 farklı yol kullanmaktadır. Sınır ülkelere yapılacak olan taşıma hizmetlerinde genellikle karayolu kullanılırken uzun mesafeli ve ağır yüklü eşyaların taşınmasında hava yolu kullanılmaktadır. Tam anlamıyla profesyonel bir çapta uluslararası eşya taşıma hizmeti almak isterseniz, hemen firmamızla iletişime geçerek son derece avantajlı bir şekilde eşyalarınızı taşıtabilirsiniz!

Uluslararası Zati Eşya Taşıma

Evlerde kullanılan ve ticari bir amaç gütmeyen eşyaların geneline zati eşya ismi verilmektedir. Uluslararası alanda taşıma hizmeti veren firmalar aynı zamanda zati eşya taşıma hizmeti de vermektedir. Uluslararası zati eşya taşıma işlemlerinde eşyalar gümrükten geçerken kontrol edilir. Eşyalarınızın zati eşyalar kapsamında olması halinde geçiş rahat bir şekilde gerçekleşir. Zati eşyalar için gümrükte herhangi bir ek ücret ödenmez. Telefon ve tablet gibi teknolojik cihazlar, çamaşır makinesi ve fırın gibi ev eşyaları, koltuk ve sandalye gibi takımlar zati ev eşyası kapsamı altında değerlendirilmektedir. Siz de tam anlamıyla uluslararası kalite standartlarında bir zati eşya taşımacılığı hizmeti almak istiyorsanız, mutlaka bu tarz hizmetlere dair etkili bir düzeyde araştırma yapmalısınız!

International Movers

Bir eşyanızın zati eşya sınıfı kapsamında ele alınmaması halinde eşyalarınız gümrükte kalmaz. Bu eşyalarınızı maksimum 6 ay içerisinde kargolama hakkına sahipsiniz. Kargolama ve uluslararası gönderim için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret göndereceğiniz eşyaya, kapladığı hacme ve ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Taşınmak için anlaştığınız nakliyat firması ile zati olmayan eşyalarınızın gönderiminiz sağlayabilirsiniz. Firmaya gerekli yetkileri vermeniz halinde gerekli eşyaları taşındığınız ülkedeki adresinize firma yollar. Kargo ve taşıma ücretlerini de firmaya ödersiniz. Bu sayede bir de kargolama işinden kurtulmuş olursunuz.

Uluslararası Nakliyat Fiyatları

Uluslararası nakliyat fiyatları taşınma hizmeti satın alacağınız şirket tarafından belirlenmektedir. Fiyat belirlenirken eşyaların türü, ağırlığı ve kapladığı hacim, Gidilecek yol ve kullanılacak ulaşım türü, talep edilen ya da kullanılacak olan personel sayısı, gümrüklerde ve sınır geçişlerinde ödenmesi gereken tutarlar gibi faktörler göz önünde bulundurulmaktadır. Bunun yanı sıra birçok nakliyat firması Dolar ya da Euro ile ödeme almaktadır. Bunun nedeni bu para birimlerinin tüm dünyada kabul görmesi ve değer sahip olmasıdır. Nadir de olsa Türk Lirası ile ödeme kabul eden şirketler bulabilirsiniz. Ancak bu şirketlerin de talep edeceği para diğer şirketlerin Euro ya da Dolar ile talep edeceği para ile hemen hemen aynı olacaktır.

Uluslararası nakliyat işlemleri zor, zahmetli ve yorucu bir iştir. Bu sebeple de pahalıdır. Taşınacak ya da taşınmayı düşünen kişilerin nakliyat hizmeti satın alabilecek paraya sahip olup olmadığını mutlaka bilmesi gerekmektedir. Birçok nakliyat firması taksitle ya da orada para kazanmaya başlamanızın ardından da ödeme almaktadır. Bu sayede zorlanmadan nakliyat hizmetlerinin ücretini ödeyebilirsiniz. Firma olarak her zaman sizlere sorunsuz, uygun fiyatlı ve hızlı bir taşımacılık hizmeti sunma gayreti içerisinde yer alıyoruz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?