tr

İstanbul’dan Yurtdışına Eşya Taşımak

104

İstanbul’dan yurtdışına eşya taşımak profesyonel anlamda bir hizmet sürecini kapsıyor. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul; her sene binlerce turisti ağırlıyor. Kentin tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapması, hatta dünyanın tarihini değiştirecek olayların başkenti olması, şehre olan ilgiyi artırmaktadır. Doğal güzellikleri ile ünlü İstanbul; Avrupa ile Asya kıtasını birbirine bağlayarak, geçişi ve dolayısıyla uluslararası evden eve taşımacılık hizmetini de kolaylaştırmaktadır. Özellikle  Avrupa kıtasından sınır komşusu ülkeler ile  İstanbul’dan yurtdışına eşya taşımak, karayolu ile yapılabilmektedir. Bunun için seçilen firmalar ise deneyimli ve uluslararası evden eve nakliyat konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

İstanbul’dan Yurtdışına Eşya Taşımak

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetine olan talebin hızla artmasındaki en büyük etkenlerden birisi,  dünya ülkeleri arasındaki sosyal, siyasi ve ekonomik ilişkilerin artmasıdır. Bir çok insan kendi ülkesinde bulamadığı maddi olanakları ya da yaşam tarzını farklı ülkelerde bulabileceğini düşünüyor ve doğup büyüdüğü yerlerden ayrılarak, istedikleri ülkelere göç ediyor.

İnsan özgür bir varlıktır ve istedikleri yerde yaşama hakkı vardır. Ancak düşüncelerini uygulamaya geçirirken bir takım zorluklarla da karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Kendi doğup büyüdükleri yerlerden ayrılmak insanlar için radikal bir karardır. Bu durum insanlara endişe verirken, bir de buna beraberlerinde götürecekleri eşyaların nakliyesi eklenince, kişilerin kaygıları daha da artabiliyor. Çünkü uluslararası evden eve taşımacılık kapsamlı ve zor bir iştir ve ancak işinde uzman firmalarca en iyi şekilde gerçekleştirilebilir.

İstanbul; hem yurtiçi hem de yurtdışı göç olaylarının oldukça fazla olduğu şehirlerimizdendir. Mega kentin nüfusu her geçen gün artıyor. Ancak, şehirden farklı ülkelere yerleşmek isteyenler de azımsanmayacak kadar fazladır. Bu da İstanbul’dan yurtdışına eşya taşımak için kaliteli hizmet sunan firma arayışına giren kişilerin sayısının da artışına neden olmuştur.

İstanbul’dan Yurtdışına Evden Eve Nakliyat

Ev nakliyatı özellikle uluslararası evden eve nakliyat söz konusu olduğunda, çok daha zor bir süreci kapsar. Çünkü şehir içi taşımacılıkta dahi nakliye firmalarının sundukları hizmet oldukça kapsamlıdır. Eşyaların yoğunluğuna göre belirlenmesi, mobilyaların montaj ve demontaj işleminin yapılması, uygun şekilde ambalajlanıp, kolilenmesi, beyaz eşyaların sökülüp takılması gibi işler tamamen firmaya aittir.

Bunun haricinde firmaların; eşyaların hasarsız taşınabilmesi için en son teknolojik yeniliklerden faydalanmaları gerekiyor. Asansörlü sistem ile en yüksek katlardan rahatlıkla eşya taşınabiliyor. Ayrıca, dar merdivenlerden eşya taşırken oluşabilecek hasarların da önüne geçiliyor. Daha kısa sürede nakliyenin gerçekleşmesi de asansörlü taşımacılıkta bir diğer avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu hizmetler meşakkatli iken,  uluslararası evden eve taşımacılık söz konusu olduğunda, firmaya düşen sorumluluk ise bir kat daha artmaktadır.

İstanbul’dan Yurtdışına Eşya Taşımak

Kıtalar arasında kilit noktası durumunda olan İstanbul’dan yurtdışına evden eve nakliyat hizmetine olan talep oldukça fazladır. Ancak, yurtiçi taşımacılığa ek olarak firmaların yurtdışı nakliye hizmetleri için bazı prosedürleri bilmesi ve en iyi şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor. Ev nakliyesi esnasında eşyaların gümrük kapısından rahatlıkla geçebilmesi için firmanın belgeleri tamamlaması gerekiyor. Bunun yanında taşıyıcı firma, müşteri bilgilerini de önceden alarak, diğer belgelerle bildirmelidir. Avrupa Lojistik firmamız ise konusunda bilgi ve tecrübeyle en doğru hizmeti sunmakta ve sorun odaklı çalışarak, nakliye hizmetini en kısa sürede gerçekleştirmektedir.

İstanbul’dan Yurtdışına Ev Taşıma Ücretleri

Uluslararası evden eve nakliyat fiyatları firmalara göre değişkenlik gösterebiliyor. Yurtiçi taşımacılığın aksine, farklı ülkelere olan nakliye hizmetindeki bu farklılığın temel sebepleri arasında, iki mesafe arasındaki uzaklık gelmektedir. Ülkeler arasındaki gümrük prosedürleri farklı olabiliyor. Buna göre nakliye sırasında alınacak ücretler de artabilmekte ya da azalabilmektedir. Kimi ürünler ise vergiden muaf olabiliyor. Bu da taşıma ücretlerini olumlu yönde etkilemektedir.

Uluslararası evden eve taşımacılık için seçilen firmalarda da farklı fiyat alternatifleri bulunuyor. Fiyat değişkenliği kimi zaman firmaların insiyatifiyle, kimi zaman ise müşterinin ekstra istekleriyle de değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca taşıma şekli de ücreti etkileyebiliyor. Ancak bazı zamanlarda  firmalarca kampanyalar yapılabiliyor. Bu fırsatı yakalayan müşteriler ise indirimlerden faydalanabiliyor.

İstanbul’dan yurtdışına ev taşıma ücretleri ise yine aynı kıstaslara göre belirleniyor. Taşıma yapılacak eşyaların mahiyeti, yoğunluğu, depolama alanlarında bekletilme isteği ve gideceği ülkenin mesafesi de aynı şekilde fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Firmamız ise müşterilerin isteklerine en uygun hizmeti sunmakta ve müşteriye özel uyguladığı indirimlerle her bütçeye uygun olarak nakliye hizmetini karşılamaktadır.

İstanbul’dan Yurtdışına Ev Taşıma Firmaları

Nakliye hizmeti amatörce sunulan hizmet olmaktan çıkmış ve profesyonel olarak ele alınan bir iş sektörü haline gelmiştir. Çünkü gelişen hayat şartları, insanların yaşam şekillerini değiştirmiştir. Bundan evlerinde kullandıkları eşyalar da etkilenmiştir. Artık pek çok kimsenin evlerinde  konforlu yaşamalarını sağlayacak şekilde tasarlanmış ürünler oldukça fazladır. Haliyle bu eşyaların maddi değeri de artmaktadır. Özellikle uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti istenildiğinde firmaların çok iyi araştırılarak seçilmesi, eşyaların güvenle taşınması için gerekmektedir.

Ev nakliyesi uluslararası evden eve nakliyat olarak ele alındığında,  oldukça zorlaşıyor. Bir takım yasal şartların gerçekleşmesi gereken nakliye esnasında, firmaların bilgi birikimi oluşabilecek sıkıntıların yaşanmasını engelliyor. Bunun yanında firmaların dünyanın her ülkesine taşımacılık yapabilecek teknolojileri kullanması da şarttır. Firmamız; Avrupa standartlarında taşımacılık hizmeti sunmakta ve bunu hizmet için kullandığı malzeme ve araçları ile de belgelemektedir.

İstanbul’dan Yurtdışına Eşya Taşımak

İstanbul’dan Yurtdışına Ev Taşıma Fiyatları

Gelişen hayat şartları, insanların farklı yerlerde yaşama isteğinin artmasına neden oldu. Kimi zaman iyi bir eğitim, kimi zaman daha farklı bir hayat ya da maddi olanakların fazla olması nedeniyle, yurtdışına yerleşenlerin sayısı oldukça arttı. Megakent İstanbul da bu göçlerden nasibi aldı. Şehre yerleşenler olduğu kadar, İstanbul’dan farklı ülkelere gidenler de bir o kadar arttı. Bu da insanların uluslararası evden eve taşımacılık firmaları arayışına girmesine neden olmuştur.

İstanbul’dan yurtdışına ev taşıma fiyatları açısından farklı seçenekleri olan firmalara rastlamak mümkündür. Megakent pek çok insanın hayallerini süslerken  kimi zaman zorunlu, kimi zaman ise kendi isteğiyle yurtdışında yaşamayı tercih edenler de bulunuyor. Bu da nakliye hizmetine olan talebi artırıyor.

Türk insanı dünya ülkeleri arasında maneviyata en fazla değer veren toplulukların başında gelir. Maddi değerinin yanında kullandıkları eşyalarının manevi yönüne de dikkat ederler. Adeta yurtları ile aralarında bir bağ olarak gördükleri eşyalarının zarar görmemesi gerekir. Uluslararası evden eve nakliyat esnasında herhangi bir aksilik yaşanması halinde en azından maddi kaybın firmaca karşılanması şarttır. Firmamız; nakliye esnasında garanti altına aldığı eşyaların değerini karşılayarak, müşteri mağduriyetini önlemektedir. Çalışma prensibimiz müşteri memnuniyetidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?