tr

İtalya’dan Türkiye’ye Nakliyat

210

İtalya’dan Türkiye’ye nakliyat hizmeti sunan firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, toplumsal yapısının benzerliği ve sunduğu birbirinden güzel fırsatları ile ülkemiz insanınca da en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor.  Her sene iki ülke arasında göç olayının yaşanması, kişilerin yanlarında götürecekleri ev eşyaları için nakliye hizmetine olan ihtiyacın da artmasına neden oluyor. Türkiye’de taşımacılık hizmetinin son yıllarda daha profesyonel olarak ele alınması sonucunda uluslararası alanda ve kaliteli hizmet anlayışında olan firmalar da fazlalaşmıştır. Hizmetin Avrupa standartlarında olması, o firmanın seçilebilirliğini artıran en önemli etkendir. Müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ve müşteri memnuniyeti kazanan firmalar, kendi prestijlerini yükselterek uzun yıllar bu sektörde kalmaya hak kazanır.

İtalya’dan Türkiye’ye Nakliyat

Türkiye ile İtalya son zamanlarda nakliyat işlemleri bakımında dinamik bir yapıya sahiptir! Dünya ülkeleri arasında gelişen teknoloji ile birlikte iletişimin güçlenmesi, insanların kendi ülkelerinden ayrılarak yabancı ülkelere yerleşmek istemelerini sağlamıştır. Her insanın yabancı ülkelere yerleşme amacı farklıdır. Kimisi daha iyi bir yaşam umuduyla farklı bir ülkeyi seçer. Kimisi ise hayallerini gerçekleştirebileceği olanakları değerlendirmek ister. Günümüzde hayat şartları oldukça zorlaştı. Özellikle ülkemizde geçim koşullarının güçleşmesi pek çok insanın topraklarından ayrılarak,  yabancı ülkelere yerleşmelerine neden oldu. İtalya’dan Türkiye’ye nakliyat hizmetleri son zamanlarda etkili bir düzeyde ilgi görmektedir.

Türk insanı geleneklerine bağlıdır. Her ne kadar batı kültürüne yönelse de kendi ırkına benzer insanların bulunduğu ülkelerde çok daha rahat ve huzurlu hisseder. Aile yapıları ve geleneklerine bağlılıkları nedeniyle İtalya, Türk vatandaşlarının ilgisini çeken ülkeler arasında yer almaktadır. Kültür ve tarihi mirası yaşatan İtalya; özellikle sanat severlerin beğenisini kazanıyor. Türkiye’den İtalya’ya nakliyat faaliyetleri son zamanlarda etkili bir düzeyde ilgi görmektedir.  Bu da nakliyat hizmetlerinin bu alanda etkili bir düzeyde gelişmesini mümkün kılmaktadır.

Ülkeye belirli bir süre ya da kalıcı olarak göçlerin artmasıyla birlikte,  uluslararası evden eve nakliyat hizmetine olan talep de o oranda artıyor.  Farklı nedenlerle İtalya’ya yerleşmek isteyenlerin oldukça fazla olduğu ülkemizde, haliyle beraberinde götürecekleri eşyaların nakliye hizmeti için çalışılacak firma arayışı da oluyor. Avrupa Lojistik firmamız ise müşterisinin yaşayabileceği zorluklara bir yenisini eklememek adına son derece itinalı ve kusursuz bir hizmet anlayışı ile tercih sebebi oluyor.

İtalya'dan Türkiye'ye Nakliyat

Türkiye’den İtalya’ya Nakliyat Firmaları

Nakliye; özellikle uluslararası evden eve taşımacılık olarak alınmak istendiği taktirde, daha fazla sorumluluk gerektiren bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın bir çok yerine hizmet sunan ve halen var olan firmaların, bu sorumluluğun gerekliliklerini yerine getiren ve iş ciddiyetinden ödün vermeyen firmalar olduğu unutulmamalıdır. Bu amaçla taşıma hizmeti arayan kişilerin de bu hizmeti sunan taşıyıcı firmaların da nakliyenin basit bir kavram olmadığını bilmeleri gerekir.

Özellikle İtalya gibi deniz aşırı ülkelere olan taşıma hizmeti bir nebze daha zor olabilir.  Gurme ülkesi olan ve dünyaca ünlü lezzetleri bünyesinde barındıran İtalya, zarif mekanları ve sıra dışı yapıları ile dikkat çeken ülkelerdendir. Sıcak kanlı insanlarının bulunduğu ülkeye süreli ya da kalıcı olarak yerleşmek isteyen Türk vatandaşları, işinde uzman firmalarla çalıştıkları taktirde mağduriyet yaşamayacaklardır.

Türkiye’den İtalya’ya Nakliyat firmaları arayışında olan halkın firmamızı seçmesindeki nedenlerin başında, sunduğumuz hizmet esnasında müşteriye verdiğimiz güven hissidir. Ülkeler arasında nakliye hizmeti için uygulanması gereken bazı prosedürler bulunuyor. Eşyaların nakliyesi gerçekleştirilmeden önce bazı resmi evrakların çıkış kapılarına sunulması ve onama alınması gerekiyor. Bu ise deneyim ve bilgi gerektiriyor. Firmamız; uzun yılların verdiği tecrübe ile tüm işlemleri en kısa zamanda tamamlayarak, zaman kaybı ya da ek maliyet çıkmasını engellemektedir. Bu da müşterinin beklentilerini karşılamamızı ve duyulan güvene layık olduğumuzu göstermektedir.

Türkiye’den İtalya’ya Nakliyat Taşıma Fiyatları

Uluslararası alanda taşıma hizmeti sunmak, oldukça zor bir süreci kapsar. Firmanın konusunda gerekli deneyime ve bilgi birikimine sahip olması ise nakliye esnasında karşılaşılacak zorlukların en aza indirilmesine yardımcı olur. Geniş acente ağına sahip olan firmalar, taşımacılık esnasında farklı yerlerden gelen eşyaların depolarda bekletilmesi ve belirlenen sürede dağıtıma çıkarılmasını sağlar.

Nakliye fiyatlarını etkileyen unsurların başında eşyanın yoğunluğu geliyor. İki nokta arasındaki uzaklık da ücreti belirleyen önemli bir husustur. Yurtdışı nakliyede bir diğer nokta ise eşya hacmine göre gümrük kapılarında istenilen ücretlerdir. Bu nedenle müşterilerin ancak gerekli gördükleri eşyaları götürmesi, eşya hacmini azaltacağı için ücretin daha uygun olmasını sağlayabilir.

Türkiye’den İtalya’ya nakliyat taşıma fiyatları firmalara göre de değişkenlik gösterebiliyor. Avrupa Lojistik firmamız ise kendisiyle iletişime geçen müşterilerine en uygun fiyat avantajı sunmasının yanında, intermodal taşımacılık sistemi ile aktarma esnasında ek ücret ödenmemesini sağlıyor. Bu da müşterilerin ödeyecekleri taşıma bedellerinin en aza indirilmesini sağlayarak fiyatın beklenenden daha yüksek çıkmasını engellemektedir.

İtalya'dan Türkiye'ye Nakliyat

Türkiye İtalya Nakliyat Ücretleri

Türkiye İtalya nakliyat ücretleri açısından farklı alternatiflere sahip firmaların bulunduğu unutulmamalıdır. Nakliye ücretini belirleyen hususlar; eşya yoğunluğu, kat durumu, mesafe, depolama hizmeti, sigorta bedeli ve müşterinin ek istekleri belirler. Taşıma uluslararası olduğunda ise eşyaların gümrük kapısından geçişi esnasında istenilen vergiler de ücreti etkiler.

Ancak konusunda deneyimli firmalar, bu sorunu çok daha kolay çözüme ulaştırmakta ve ekstra maliyetlerin oluşmasının önüne geçmektedir. Nakliye hizmeti için ilk olarak eşyaların mahiyetini belirlemek için sunulan ekspertiz hizmetinin ücretsiz olması ve nakliye hizmeti için seçilen firmalarla sözleşme yapılarak farklı bir bedel alınmasının engellenmesi şarttır.

İtalya gibi estetik güzelliklere sahip bir ülkede yaşama kararı aldıysanız, firmamızın size özel sunduğu kaliteli hizmeti en uygun ücretle alabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Firmamız; müşterilerimizin tüm eşyaları için belirli bir ücret belirlemekte, bu hizmetin içerisinde sigorta bedeli için ek bir maliyet talep etmemektedir. Resmi işlemler için gerekli olan belgeleri zamanında teslim etmekte ve eşyaların bir çoğu için alınacak vergilerin tekrarlanmasına izin vermemektedir. Bu da firmamızca sunulan nakliye ücretinin çok daha uygun olmasını sağlamaktadır.

Türkiye İtalya Nakliyat Şirketi

İtalya; dünyanın en güzel şehirlerine sahip bir ülkesidir. Yüzen şehir olarak adlandırılan ve gondollarıyla ünlü Venedik; tarih kokan yapısı ile dikkat çekmektedir. Avrupa’nın en popüler turizm merkezlerinden olan Roma, modanın başkenti Milano, Rönesans devrinin izlerini yaşatan Floransa ve doğa manzaralarıyla ünlü Amilfi kıyıları, İtalya’ya egzotik bir güzellik katmaktadır.

İtalya’nın büyüleyici atmosferinin etkisi altında kalan binerce insan, her sene ülkeye akın akın ziyarete geliyor. İtalya’nın birbirinden farklı özelliklerinden faydalanmak isteyen binlerce insan ise ülkede yerleşme kararı almaktadır. Bu esnada kimi insan ek bir masraf yapmamak için kullandıkları eşyaları da beraberinde götürmek ister.  Ancak bulundukları yerden ayrılmak zaten sıkıntı verir Bir de buna taşınma telaşı eklenmemesi için doğru firma seçimi yeterlidir.

Türkiye İtalya nakliyat şirketi arayışında olanların tercihi olan firmamız; göç esnasında nakliye olunacak eşyaların toplanıp, büyük eşyaların sökülmesi, uygun malzemeler ile ambalajlanıp kolilenmesini yapmaktadır. Yine firmamız, asansörlü sistemle kısa sürede bakımı yapılan uzun yol araçlarına düzenli bir şekilde yerleştirilmesi, gümrük işlerinin halledilip, belirlenen noktaya hasarsız aktarılması ve istenilen noktada yeniden yerleştirilip, montaj işlemini eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Bu da Avrupa Lojistik olarak firmamızın tercih edilme nedenini açıklamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?