tr

Ordu Uluslararası Evden Eve Nakliyat

352
Ordu Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Ordu uluslararası evden eve nakliyat süreçlerinin her zaman gündemde yer aldığı bir hizmet alanının bulunduğu bir kentimizdir. Ordu, Karadeniz Bölgesinin güzel kentlerinden biridir. Ordu’da yaşayanlar geçimlerini ticaret yaparak, sanayi, tarım, devlet kurumlarında çalışarak sağlarlar. Kent sakinleri çeşitli nedenlerden Ordu uluslararası evden eve nakliyat firmalarıyla yurt dışına taşınırlar. Yurt dışına taşınma nedenlerinin başında daha yüksek maaşlı iş bulunması gelir. Diğer nedenler arasında devletin görevlendirmesi, okuma gibi sebepler vardır. Yurt dışına çıkarken birçok kişi buradaki eşyalarını götürmek ister. Çünkü yurt dışında ev eşyaları çok pahalı. Yeni ülkede para kazanma vakti olmadan taşınanlar daha ekonomik olduğundan Ordu’daki eşyalarını götürürler. Bir ülkeden diğer ülkeye kişilerin ev ve ofislerindeki zati eşya taşınma işine uluslararası evden eve nakliyat denir. Bu nakliyat belli kurallar, yasalar ve sistem çerçevesinde yapılır.

Ordu Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası taşınmak, ciddi bir tecrübe gerektirir. Ülkemizden eşya çıkarmak da farklı bir ülkeye eşya sokmak da kurallarla sınırlandırılmış. Kuralların ve yasaların bilinmesi gerekir. Hayatında belki bir kere taşınacak olan kişilerin gümrük yasalarını ve benzeri kuralları öğrenmesine gerek yok. Çünkü Ordu uluslararası evden eve nakliyat firmaları müşterileri yerine bütün işlemleri halletmektedir.

Firmalar, nakliyat konusunda üzerlerine düşenleri yapacaktır. Ancak müşterilere düşen bazı vazifeler de vardır. Müşterilerin yapması gereken en önemli şey nakliyatın yapılacağı ülkeden oturum iznini almaktır.  Oturum iznini almayan bir kişi o ülkeye giriş yapıp eşya taşıyamayacağından ciddi bir sorundur. Oturum izni alındıktan sonra nakliyat firmalarını araştırmalıdır. Araştırmaları yaparken fiyatlardan daha çok verilen hizmetin kalitesine odaklanılmalıdır.

 Amasya Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Araştırma yapılırken iki yöntem kullanılabilir. Bunlar; Daha firmayla yurt dışına taşınanlara fikirlerini sorma. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus var o da; firmanın uluslararası evden eve nakliyat hizmetini almış olmalıdır. Çünkü Ordu’daki birçok firma yurt içi ve yurt dışı nakliyat yapmaktadır. Yurt içinde iyi olan yurt dışında iyi olacak diye bir kural olmadığından bu konuda azami dikkat gerekir. İnternetten araştırma yapmak. Firmanın resmi sitesi incelenebilir. Hizmetlerin detayları hakkında bilgi edinilir. Farklı sitelerde şikayetlerin olup olmadığı araştırılır.

Ordu Uluslararası Eşya Taşıma

Taşınma denilince “Eyvah eşyaların kırılacak” diyen bir kesim var. Taşınma yurt dışında dünyanın bir ucundaki ülkeye yapılacaksa kaygı daha fazla olur. Bunun nedeni daha önce evden eve firmalarıyla taşınmamış olmalarıdır. Ordu uluslararası eşya taşınma hizmetlerinde gelişen teknolojiyi, yenilenen malzemeleri kullanarak planlı ve sistemli taşıma gerçekleştirir. Deneyimli elemanlarla yapılan taşınma hasarsız ve kusursuz gerçekleştirilir.

Kaliteli firmalar eşyaların zarar görmemesi için çeşitli tedbirler alırlar. Alınan tedbirler; Alınan tedbirlerin başında paketlemenin geliştirilmiş malzemelerle yapılması gelir. Geliştirilmiş malzemeleri kullanan elemanlar deneyimlidir. Her gün yaptıkları paketlemeyi seri ve pratik bir şekilde gerçekleştirirler. Tecrübe nedeniyle her eşya en korunaklı şekilde paketlenir.

Nakliyatta içi özel dizayn edilmiş araçların kullanılması. Araçların içinde eşyaları sabitlemek için özel raflar ve mekanizmalar vardır. Mekanizmalarla sabitlenen eşyalar günler hatta haftalar süren yolculuk sırasında sallanmaz, düşmez, çarpmaz ve kırılmazlar. Araçlar eşyaların yoğunluğuna uygun büyüklüktedir. Küçük araca fazla eşya, büyük araca az eşya koymak hasar meydana getirir.

Alınan bütün tedbirlere rağmen yol uzun ve meşakkatlidir. Her türlü risk göz önünde bulundurulduğundan firma eşyaları sigortalar. Teslimat sırasında firma yetkilisi müşteriyle birlikte hasar tespiti yapar.  Sigortalanan eşyalarda olası bir hasar varsa şirket tarafından karşılanır.

Ordu Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Ordu ilimizde hizmet veren çok sayıda nakliyat firması bulunmakta. Firmalardan bir kısmı uluslararası nakliyat yapmaktadır. Ordu uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti vermek isteyen firmaların C3 yetki belgesi olmalıdır. C3 yetki belgesi olmayanlar uluslararası nakliyat yapamazlar. Ayrıca uluslararası nakliyat profesyonellik ve tecrübe isteyen bir hizmettir. Uluslararası nakliyatın süresi ülkenin uzaklığına bağlı olarak 15 gün ile 5 hafta arasında değişir. Böylece nakliyat işlemlerinin kısa bir süre içerisinde tamamlanması da mümkün olur.

Ordu’dan hedefteki ülkeye eşyaların nakledilmesi belli bir sistem ve program dahilinde gerçekleştirilir. Profesyonel uluslararası evden eve nakliyat hizmeti şu şekilde gerçekleştirilir; Müşteri firma ile iletişime geçer. Firma yetkilisi müşteriyi arayarak keşif randevusu ayarlar. Keşif randevusunun amacı eşyaların yoğunluğunu görmek, ne kadar yer kaplayacağını ve fiyat gibi detayları belirlemektir. Yapılan keşif sonrasında anlaşmaya varıldığında sözleşme imzalanır. Sözleşmeden iki nüsha çıkarılır. Biri müşteride diğer firmada kalır.

 Amasya Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Taşınma günü geldiğinde firmanın elemanları eşyaları paketler. Özel görevlendirilen kişi taşınan eşyaları araca yerleştirir. Araca yerleştirme için özel kişilerin görevlendirilmesi eşyaların zarar görmeyecek şekilde yerleştirilmesi açısından önemlidir. Liman veya havalimanından hangisi kullanılacaksa araç oraya intikal eder. Gümrük işlemleri firma yetkilisi tarafından yapılır. Araç ülkeye vardığında müşteri aranır. Müşteri ülkeye varmışsa hemen teslimat yapılır. Varmamış ise müşteri gelinceye kadar eşyalar depoda saklanır.

Ordu Uluslararası Ev Taşıma

Bir ülkeden farklı bir ülkeye taşınacaksanız maliyetinin ne kadar olacağını merak etmeniz son derece normaldir. Yurt dışına taşınanlar da evden eve nakliyatın ne kadar olacağını sorarlar. Aslında net ve kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü fiyatlandırma birçok etkene bağlı olarak değişir. Fiyatı etkileyen etkenler şunlardır; Eşyaların azlığı, fazlalığı, ne kadar yer kaplayacağı, Ülkenin uzaklığı, Ulaşımda kullanılacak vasıtalar (Gemi, uçak veya tır), Asansör kullanımı ve Paketlemenin yapılması.

Bütün etkenler dikkate alınarak yapılan hesaplamalarla fiyat belirlenir. Uluslararası nakliyat hizmetinde ucuz fiyat yerine kaliteli hizmet alma düşünülmelidir. Çünkü amatör firmalardan alınan uygun fiyatın maliyeti size pahalıya mal olabilir. Kırılan, hasar gören eşyaların fiyatları eklendiğinde nakliyat ücretinin çok yükseldiği görülecektir.  Firmamız her zaman yüksek kalite standartlarında bir evden eve nakliyat hizmetinin merkezinde yer almaktadır. Özellikle firmamızın son zamanlarda yüksek kalite standartlarında bir nakliyat hizmetinin merkezinde yer aldığını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Birçok kişi nakliyatların ortalama ne kadar süreceğini merak etmektedir. Uluslararası nakliyat hizmetine yol ve farklı ülkelerin prosedürleri girdiğinden bazen beklenenden uzun sürebiliyor. Ancak Avrupa ülkelerine genellikle 15 ila 16 günde ulaşım sağlanır. İspanya, Norveç gibi kısmen daha uzak ülkelere en geç 18 günde varılır. İngiltere’ye eşya ulaştırma ortalama 21 günü bulur. Amerika ve Kanada gibi çok uzak ülkelere 5 hafta sürmektedir. Ordu uluslararası eşya taşıma firmaları nakliyat planlarını olabilecek en kısa sürede gerçekleştirmeye özen gösterir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?