trdeen

Rize Uluslararası Evden Eve Nakliyat

14.06.2021
457
Rize Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Rize uluslararası evden eve nakliyat faaliyetlerinin merkezinde yer alan firmamız tüm Rize kentinde etkili bir taşımacılık faaliyetinin de merkezinde yer almaktadır. Uluslararası evden eve nakliyat, bir adresten alınan zati eşyaların farklı bir ülkedeki adrese belli bir plan ve sistem içinde nakledilmesine denir. Evden eve nakliyatta sadece zati eşyalar taşınır. Ev veya ofiste kişiye ait ticari olmayan eşyalar taşınır. Rize uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerinin profesyonelce verildiği bir kenttir. Uluslararası nakliyat hassasiyet ve tecrübe isteyen bir iştir. Kentte çok fazla firma olduğundan dolayı müşteriler karar vermekte zorlanabilir. Karar vermede iki yöntem takip edilebilir. Yöntemler şunlardır; Yakın zamanda yurt dışına taşınanlara sormak. Bilgi almak bazen yeterli olmaz. Yaşayarak tecrübe edenden tecrübelerini öğrenmek en doğru kararı verdirecektir. İnternette araştırma yapmak. İnternette firmalar hakkında müşteri yorumlarını dikkate alarak araştırma yapılabilir. Yapılan araştırmada firmaların siteleri de incelenebilir.

Rize Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Bir ülkeden diğer ülkeye eşya girişinin yapılabilmesi yasal izinlere ve prosedürlere bağlıdır. Rize uluslararası evden eve nakliyat firmaları C3 yetki belgesine sahiptir. C3 yetki belgesi olmadan bir firmanın uluslararası taşımacılık yapması mümkün değildir. Firmaların nakil için C3 belgesinin olması gerekir. Ancak müşterilerin de üzerine düşenleri yapmış olması şarttır. Müşterilere düşen vazifeler şunlardır; Eşyaların taşınacağı ülkeden oturum izni almalıdır. Oturum izni için çok önceden başvuru yapılmalıdır. Başvuru yapılmadan ve onay alınmadan nakliyat tarihi belirlenmemelidir. Firmalar arasından en profesyonel olanı seçilmeli. Uluslararası nakliyatta yol çok uzundur. Çeşitli sorunlarla karşılaşılmaktadır. Profesyonel firmalardan hizmet alındığında nakliyat sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Çünkü sorunlar deneyimli elemanlar tarafından hemen çözülür. Müşteriye yansımaz.

Rize Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Firma tercihinden fiyata değil hizmetin kalitesine odaklanılmalı. Kesin karar verilmesi durumunda firma ile iletişime geçmeli. İletişim neticesinde firmadan gelen keşif randevusu talebi çok büyük bir engel yoksa kabul edilmeli. Firmanın sözleşme yapmasını istemeli. Uluslararası hizmet veren firmalar genellikle sözleşme yaparlar. Olası aksi bir durum için tedbirli olunmalı ve sözleşme olmadan hareket edilmemeli. Eşyalar sigortalanmalı. Alınan tedbirlere rağmen eşyalarda meydana gelecek hasar sigorta tarafından ödenecektir. Profesyonel firmalar eşyaları korumak için her türlü tedbiri alır ve ayrıca sigorta da yapar.

Rize Uluslararası Eşya Taşıma

Kültürü, dili, dini yabancı bir ülkede yeni bir yaşam kuracak olmak çok heyecan vericidir. Heyecanın yanında taşınmanın verdiği bir gerginlik de vardır. Gerginliğin temel nedeni insanların daha önce evden eve nakliyatla taşınmamış olmalarıdır. Rize uluslararası eşya taşıma hizmetleri son derece sistemli ve planlı gerçekleştirilir. Her detay firma yetkilileri tarafından düşünülmüştür. Olası riskler bilindiğinden dolayı tedbirler alınmıştır.

Bir ülkeden diğerine eşya taşınırken farklı ülkelerin geçilmesi gerekebilir. Her ülkenin kuralları kaideleri bilindiğinde nakliyat sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Tecrübeli, kaliteli ve profesyonel firmalar müşterilerin üzerindeki bütün zahmeti ve gerginliği alır. Müşteriye sadece yeni ülkede kuracağı hayatı planlamak kalır. Profesyonel firmaların nakliyat süreci şöyle işler;

Belirlenen tarihte tecrübeli elemanlar gelerek eşyaları özel malzemelerle paketler. Paketlerin ve kolilerin üzerleri etiketlenir. Paketler özel görevliler tarafından özel dizayn edilen araçlara yüklenir. Araçlar, hedefteki ülkenin konumuna ve ulaşım yollarına göre limana veya havalimanına intikal eder. Gümrük işlemleri halledilerek yolculuğa devam edilir. Yeni ülkeye varıldığında firma yetkilisi müşteri ile iletişim kurar. Şayet müşteri ülkeye gelmişse eşyaların teslimatı hemen yapılır. Gelmemişse müşteri gelinceye kadar eşyalar depolarda bekletilir. Teslimat vakti geldiğinde paketlere adrese çıkarılır, açılır ve yerleştirilir. Hasar tespiti yapılır varsa hasar ödenerek teslimat tamamlanır.

Rize Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Rize Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Eski tekniklerle taşınmış olanların taşınmaktan korkması çok normaldir. Çünkü eski tekniklere eşyaları paketleyecek malzemenin, elemanların ve kamyonetin bulunması tamamen kişiye aitti. Hatta eşyaların binadan indirilmesinde ve araca yüklenmesinde eşya sahibi bizzat görev alırdı. Böyle olunca çok taşınmanın düşüncesi bile yorucu ve zahmetliydi. Bu tecrübedeki kişilerin uluslararası taşınmayı düşününce gerilmemesi mümkün değildir.

Günümüzde Rize uluslararası evden eve taşımacılık firmaları gelişmiş teknolojileri kullanmaktadır. Müşteriyi yorucu bir durum söz konusu değildir. Paketlemeden eşyaların araca yerleştirilmesine kadar her detayla firma ilgilenir. Müşteriye düşen iş firma konusunda kararını vermek ve iletişime geçmektir. Eşyaların paketlemesi tecrübeli elemanlar tarafından pratik ve seri bir şekilde gerçekleştirilir. Her gün eşya paketleme yaptıklarından dolayı işlerinden son derece profesyonellerdir. Eşyalar malzemelerine ve yapılarına uygun gelişmiş malzemeler kullanılarak paketlenir.

Profesyonel uluslararası nakliyat firmalarının araç filosu zengindir. Çeşitli büyüklüklerde araçlarla nakliyat yapılır. Eşyaların fazlalığına uygun büyüklükte araç tahsis edilmesi hasar oluşmaması adına çok önemlidir. Bütün araçların içleri özel olarak dizayn edilmiştir. İçlerinde raflar ve özel mekanizmalar vardır. Bunlar kullanılarak eşyalar sabitlenerek zarar görmesi engellenir. Yabancı ülkede firmanın depo imkanın olması da bir ayrıcalıktır. Olası gecikmelerde bu depolar kullanılarak eşyalar koruma altına alınır. Rize Uluslararası Ev Taşıma

Rizelilerden çeşitli nedenlerle yurt dışına taşınanlar vardır. Taşınma nedenleri arasında eğitim, iş, devlet görevlendirmesi çoğunluktadır. Neden ne olursa olsun taşınma aşamasında olanların kafasında birçok soru vardır. Hangi firmayla taşınmalıyım? Eşyalar kaç günde diğer ülkeye ulaşır? Taşınmanın maliyeti ne kadar olacak? Gibi sorular cevaplarını bekler. Eşyaların nakliyat süresi uzaklığına göre ülkeden ülkeye değişmektedir.

Nakliyat süresi en az 15 gün, en fazla 5 haftadır. Şöyle ki; Almanya, Hollanda gibi yakın Avrupa ülkeleri 15 veya 16 gün, Norveç ve İspanya gibi nispeten uzak ülkelere 16 veya 18 gün sürer. İngiltere’ye 18 veya 21 gün ve Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerine 5 haftada ulaşır. Görüldüğü üzere Rize kentinden farklı ülkelere olan ev taşıma hizmetlerinin süreleri birbirinden farklıdır. Bundan dolayı da eşya taşıma hizmetlerinin ne kadar sürede yapılacağı sorusuna yanıt vermek için ilk önce eşyaların hangi ülkelere taşınacağına dikkat etmek şarttır.

Yukarıda belirtilen süreler ortalama rakamlardır. Birkaç gün önce veya sonra olabilir. Nakliyat sırasında müşteriler aracın nerde olduğunu ve durumunu merak edebilirler. Bundan dolayı Rize uluslararası ev taşıma firmaları müşterilerine 7 / 24 iletişim fırsatı verirler. Günün her saatinde arayarak bilgi alabilirler. Nakliyatın maliyetinde ülkenin uzaklığı en önemli etkendir. 5 hafta süren Kanada ile 15 gün Almanya nakliyatı aynı ücret olmayacaktır. Fiyatlandırmada nakliyatta kullanılan ulaşım vasıtalarının maliyeti, asansör kullanımı ve paketleme gibi nedenler de etkilidir. Net fiyatlandırma için firmayla görüşmek gerekiyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?