tr

Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat

247

Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat, artık daha önce hiç olmadığı kadar kolay! İngiltere’ye taşınmak, hayatınızda yeni bir sayfa açmak demektir. Hatta daha da ileri gitmek gerekirse, yeni bir hayata başladığınızı dahi varsayabilirsiniz. Taşınırken, ama özellikle yurtdışına taşınırken, böyle hissetmek normaldir. Sonuç olarak daha önce görmediğiniz yerlerle dolu, önünüze farklı bir dünyanın açılacağı yeni bir ülkeye gitmek üzere bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Fakat bu kadar çok yenilik ne kadar heyecan verici olsa da, bazı “eski” detayları geride bırakmak zor olabilir. Örneğin, yıllardır evinizde bulundurduğunuz koltukları, mutlu anlarınızı ve sevdiğiniz insanları hatırlatan antika dolapları, sizi rahat ettiren ve size konfor getiren çekyatlarınızı yanınızda götürmek isteyebilirsiniz. Eğer böyle hissediyorsanız, anılarla dolu eşyalarınızı geride bırakmanıza gerek kalmadığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat

İngiltere’ye taşınırken ev eşyalarınızı yanınıza almayı planlıyorsanız, bir nakliye şirketi kullanarak mobilyalarınızı yeni evinize gönderebilirsiniz. Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat, içerdiği karmaşık nakliye süreci ile bilinir. Yani alabileceğiniz tüm yardımları almaktan çekinmeyin. Kişisel eşyalarınızı göndermenin uzun ve karmaşık sürecine sadece kiraladığınız firma değil, başka birçok resmi ve özel kuruluş dâhil olacaktır. Taşınmanızın sorunsuz geçmesi için, detaylara hâkim olmanız tavsiye edilir.

Tüm nakliyecilerin, gönderinizi taşımadan önce hizmet için bir sipariş planı ve anlaşması hazırlaması gerekir. İmzalayacağınız anlaşma, gönderiniz ile birlikte yapılmasını talep ettiğiniz taşıma hizmetlerinin yazılı olarak onaylanmasını sağlar. Ayrıca, gönderinizin teslim alınması ve teslimi için mutabık kalınan tarihleri ve sipariş ettiğiniz özel hizmetlerin yanı sıra talep ettiğiniz değerleme miktarını da listeler. Taşıyıcının taşınma sırasında sizinle iletişime geçebileceği bir yer ve telefon numarası da vardır.

Eşyalarınızı taşıyan kargo uçakları ve gemiler, dünyanın her yerine ithal veya ihraç edilen ticari malları da taşır. Nakliyecinizin rolü, karşı tarafla bağlantı kurmak ve yolun her adımında size rehberlik etmektir. Ancak, size yardım ediliyor olsa bile, detayları anlamak için ekstra çaba göstermelisiniz. Bu, doğru bir şekilde iletişim kurmanıza ve yanlış anlamaların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya İhracatı

Her sene ihracat hedeflerini büyüten ülkemiz, yüzde onu aşkın yıllık büyümesiyle 5 milyar dolarlık mobilya ihracatı için nefes almadan çalışmaya devam etmektedir. Türkiye, son zamanlarda dünyada Türk üretimi malların daha fazla talep görmesi ve ürünlerin Türkiye’den en kısa sürede temin edilebileceği mobilya siparişi vermenin kolaylığı nedeniyle dünya pazarındaki tahtını korumaktadır. Ülkemiz, 2020 yılında dünyanın en büyük 13. mobilya üreticisi haline gelmiştir. Dünya pazarındaki dalgalanmalara rağmen, Türk mallarının kalitesi, kendini kanıtlamaya devam etmektedir.

Mobilya sektöründe parlayan bir yıldız olan Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında İngiltere de bulunmaktadır. Hatta 2020 yılı, ihracat pazarlarımızın birbirlerine iyice yaklaştığı bir sene olmuştur. Pandeminin uzak ülkelere ulaşmanın maliyetini arttırması ve Brexit sonrası tedirginlik gibi sebepler, İngiltere ve Türkiye’yi daha da yaklaştırdı. Bu ılımlı ortamdan elinizden geldiğinde faydalanabilirsiniz.

Türkiye’den İngiltere’ye mobilya ihracatı gelişirken, en üst düzeyde güvenlik ve güven sağlayan nakliye şirketleri, mobilya ihracatı konusunda uzmanlaşma fırsatı bulmuşlardır. Mobilya sektörü, nakliyeciliği teşvik etmektedir. İki sektörün birbirleri ile iyi anlaşmasının neticesi olarak, artık mobilya ihraç etmek oldukça kolaylaştı. Artık Birleşik Krallığın pazarına girmek için önünüzde engel kalmamıştır!  Firmamız uluslararası evden eve nakliyat işlemleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen seçenektir!

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Fiyatı

Yurtdışına mobilya gönderirken, göz önünde bulundurulması gereken belli başlı maliyetler vardır: Mobilyalarınızın sökülmesi ve yeniden montajı, paketlenmesi ve paketlerinin açılması, yüklenmesi, boşaltılması ve limana/havaalanından taşınması ve hatta gerekiyorsa eşyalarınızın temizlenmesi. Bazen, şirketinize devrettiğiniz hizmetlerin her biri için ayrı ayrı ücretler kesilir ve bazı durumlarda ise şirketiniz size toplu bir paket sunar.

Her ülkenin kendi kuralları, istisnaları, sınırlamaları vb. vardır. Bu nedenle, gümrükle ilgili herhangi bir sorundan kaçınmak ve kişisel eşyalarınızın sorunsuz geçebilmesini sağlamalısınız. Diğer bir deyişle, gereken tüm belgeler ve evraklara yardımcı olması için bir acente ile çalışmak önemlidir. Anlaştığınız acente, ev eşyalarınız varış limanına vardığında ödemeniz gereken vergi miktarı konusunda da size tavsiyede bulunacaktır. Bu hizmeti almak da ücretlerinize dâhil olacaktır.

Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma fiyatı çok geliyorsa, kısıtlama yapabileceğiz yerler olacaktır. Elbette, dokümanlar konusunda yardım almaktan vazgeçemeyebilirsiniz. Ancak, taşıma ve paketleme için bir nakliye firmasına para ödemek yerine, mobilyalarınızı kendiniz söküp paketleyerek çok tasarruf etmek gibi bir seçeneğiniz de var. Hatta kendi paketlemenizi yapmak maliyetleri %50’ye kadar azaltabilir. Yapmanız gereken tek şey, çabuk ezilmeyen ambalaj malzemeleri satın aldığınızdan ve mobilyalarınızı uygun şekilde paketlediğinizden emin olmanızdır. Elbette ki İngiltere varışlı uluslararası evden eve taşımacılık faaliyetleri etkili bir düzeyde ilgi görmektedir.

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Firmaları

Taşınmaya karar verdiniz ve firma araştırmaya başladınız. Ancak araştırmanız sonunda fark ettiniz ki Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma firmaları size çok fazla seçenek sunmakta. Arasından seçim yapamayacağını düşünebilirsiniz ama endişelenmeyin! Hatırlamanız gereken tek bir şey vardır:  Bazı şirketler, diğerlerinden daha iyidir ve bu şirketleri bulabilmek, sadece dikkat işidir. İyi bir sicile, dürüst fiyatlandırmaya ve uygun çalışma izinlerine sahip şirketleri aramanız önemlidir. Resmi ve meşru bir şirketi işe aldığınızda, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat

Profesyonel bir taşıma şirketi kullanıyorsanız, gerekli tüm şeyleri size sağlayacaklar ve hizmetler içine dâhil edeceklerdir. Nakliye şirketiniz paketleme malzemeleri için size çeşitli seçenekler sunabilmektedir. Çok önemli olmadığını düşünerek, özensiz paketlenmesine izin vermeyi sakın düşünmeyin!  Malzemelerin kalitesinden ödün vermemelisiniz. Mobilyalarınız, güvenli ve düzgün bir şekilde korunmayı hak etmektedirler.

Türkiye’den İngiltere’ye Mobilya Taşıma Prosedürleri

Gümrükler, her ülkenin ithalat ve ihracatını kontrol eder. Gümrük çalışanları, gönderdiğiniz belgelerdeki bilgilerin gönderi ile uyumlu olduğundan emin olmak için bilgileri kontrol edip doğrulayacaklardır. Ayrıca belgelerinizde tutarsızlık olup olmadığını ve gümrük muayenelerinin yapılması gerekip gerekmediğini de belirleyeceklerdir. Genel bir kural olarak, hemen hemen tüm gümrüklerde, ülkeye nelerin ithal edilip edilemeyeceği konusunda katı ve sınırlayıcı kurallar vardır.  Bu nedenle İngiltere’nin nakliye kısıtlamalarını ve ithalat vergilerini önceden araştırmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Bununla birlikte, ticari ya da kişisel kullanım amacıyla taşınan mobilya türü eşyaların yasaklanmış ürünler listesinde olması pek olası değildir. Türkiye ile güçlü bir ticari ilişkisi olan İngiltere, mobilya ihracatına minimum sınırlama koymuştur. Elbette bu, Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma prosedürleri ve kurallarının ince detayları içermediği anlamına gelmez. Sınırlama konulan mobilyalar arasında bulunabilecek eşyalar arasında ise ahşap ve dış mekân mobilyaları bulunmaktadır. Bu tür mobilyalara yasaklanma getirilmesinin iki sebebi vardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?