trdeen

Uluslararası Nakliyat Ücretleri

08.07.2021
697
Uluslararası Nakliyat Ücretleri

Uluslararası nakliyat ücretleri farklı nedenlere bağlı olarak değişmektedir. Uluslararası taşımacılık veya nakliye bir malın sınır kapıları ve gümrük işlemlerinden geçirilerek başka ülkenin sınırlarına girilmesi veya götürülmesidir. Lojistik işlemi olduğu için ilgilenilmesi gereken konu fazladır. Genellikle fazla evrak işi olur ve belli bir çalışma disiplinine ihtiyaç duyulur. Deniz yolu, hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile taşımacılık yapılabilmektedir. Her taşımacılık yönteminin kendine göre eksisi ve artısı bulunmaktadır. Burada seçimi yapmak çalışan firmaya veya müşteriye kalmaktadır. Nakliye sektörünün gelişen bir sistem olması ve ulaşım ağlarının da giderek gelişmesi ve ülkelerde devlet tarafından yapılan yatırımda fazla olması sebebiyle birçok kişiye gelecek vaat eden bir sektördür. İthalat ve ihracat için de oldukça önemli bir sektördür.

Uluslararası Nakliyat Ücretleri

Her hizmetin bedeli olduğu gibi bu sektörde aldığımız hizmetin bedelini ödemek durumundayız. Hizmet bedelini belirleyen unsurlarda bulunmaktadır. Kullandığımız ulaşım yolu bu bedeli belirlemekte etkilidir. Demir yolu en uygun seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Demir yolu aynı anda birçok kişiye hizmet verebilmesi ve yolu kullanırken çevresel faktörlerden çok fazla etkilenmemesi ile hizmet açısından uygun fiyatlıdır. Ancak demir yolu daha uzun sürede götürmektedir. Ve devlet destekli olan ile özel vagon arasında fark bulunmaktadır. Firmamız karayolu ulaşımını diğer ulaşım ağlarıyla etkili bir düzeyde buluşturmaktadır. Bundan dolayı da uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerini uluslararası kalite standartlarında sunmaktadır.

Deniz yolu ise en uygun ikinci seçenektir. Deniz yolu aynı zamanda hızlı götürmektedir. Ancak kendi içinde riskleri barındırmaktadır. Ancak deniz yolunu kullanmak için de ülkenin denize sınırı olması gerekir. Kara yolu ile taşımakta evrak işinin daha az olduğu bir taşımacılıktır. Evrak işinin az olması ise yola çıkma süresini kısaltacaktır. Ancak gümrük kapılarında risk barındırmaktadır. Maliyeti ise deniz ve demir yoluna göre daha fazladır. Hava yolu taşımacılığı ise oldukça hızlı bir taşımacılık yoludur. Kargo uçakları ile taşımacılık yapılır. Ancak maliyeti oldukça fazladır ve her türden eşyayı taşımak mümkün değildir. Tercih yaparken bu ihtimallere dikkat etmek gerekir. Uluslararası nakliyat ücretleri farklı unsulardan etkilenmektedir. Nakliyat hizmeti alırken bu unsurlara ve hizmetin kalitesine bakarak karar vermek gerekir.

Uluslararası Nakliyat Ücretleri

Uluslararası Nakliyat Fiyatları

Lojistik alanının gelişen alanı olan taşımacılık, uluslararası nakliyat fiyatları konusunda sabit bir fiyat olduğunu söylemek zordur.  Hangi malın nasıl ve titizlikle taşınacağı konusunda iyi çalışma yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan çalışmanın niteliğine göre bedel değişecektir. Şöyle ki eşyaların durumu ağırlığı ve uzunluğu, cinsi gibi durumlar bedeli etkiler. Kimi eşyalar yapısı ve ağırlığının yüksek olması nedeniyle birden fazla vagon, araç, konteynır kullanılmasına sebebiyet vermektedir. Bu da fiyatı arttırır. Özellikle kargo uçaklarında belli ağırlık üstü için ekstra ücret ödenmektedir.

Eşyanın cinsi de bu durumda önemlidir. Eşyanın yapıldığı mal önemlidir. Cam olabilir, ahşap olabilir bu durumda özel bir emek isteyecektir. Eşyanın durumu da önemlidir. Kimi eşyalar kırılmaya, çizilmeye dayanaksızdır. Nemli ortamlarda çabuk küf olabilmektedir. Bu da yine özel bir emek istemektedir. Bu hizmet için firmalar müşterilerinden bilgi aldıktan sonra işlemlere başlamaktadır.

Gelip eşyaları alarak güzelce ambalajladıktan sonra, hangi yol kullanılacaksa o yol için şirketlerle anlaşacaktır. Tüm evrak işleri de firmalarca halledilecek ve sınırlardan güvenle eşyalar geçirilecektir. İşinin ehli olan firmalarla anlaşmak sınır kapılarında kalan eşyalar ile sorun yaşamamıza, eşyalarımızın sağlam ulaşmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden seçim yaparken dikkat etmek gerekir.

Uluslararası Taşımacılık Ücretleri

Uluslararası taşımacılık ücretleri belirlenirken diğer unsur ise hangi ülkeye taşınacağıdır. Dünyanın her yerine hizmet veren firmalar bulmak mümkündür. Ülkeye ve yola göre de bedel değişmektedir. Asya ülkelerinden Amerika’ya kadar eşya taşıyan firmalar ülkemizde mevcuttur. Bu sebeple çok seçenek arasından en uygunu seçmek bize düşmektedir. Sınır komşularımız genellikle en uygun ücretli olan taşıma hizmeti sağlamaktadır.

Sınır komşularımıza ülkemizin üç yanında deniz bulunması sebebiyle deniz yolu kullanarak taşımak mümkündür. Bunun yanı sıra demir yolu ağımız da oldukça gelişmesi sebebiyle taşıma kolaylaşmıştır. Kara yolu ile bağlantı da tabi ki mümkündür. Avrupa ülkeleri ile de ulaşım deniz yolu ile olsun kara yolu ile de oldukça kolaydır. Asya ülkeleri de gelişen demir yolu ile oldukça kolaylaşmıştır. Çin’e eşya taşıyan trenimiz de uzun bir süre ülke gündemimizi meşgul etmiştir.

Uluslararası Nakliyat Ücretleri

Amerika’ya taşıma yapılırken de genellikle deniz yolu tercih edilmektedir hem daha hızlı hem de daha uygun olmaktadır. Afrika ülkelerine taşıma ise ülkelerin durumu sebebiyle pek mümkün olamamaktadır.  Eşyalarınız en güvenilir yollardan en uygun şekillerde taşınacak ve varış noktasına ulaştırılacaktır. Eşyaları kesinlikle sizin toplamanıza gerek yoktur. Firma personelleri tarafından toplanacak ve yeni adrese teslim edilecektir. Firmamız son derece kapsamlı bir düzeyde uluslararası evden eve taşımacılık hizmetlerini sunabilecek bir kabiliyete sahiptir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Ücretleri

Anlaştığımız firmaya göre de uluslararası evden eve nakliyat ücretleri değişmektedir. Taşıma hizmeti veren firmaların talep ettikleri ücret değişebilmektedir çünkü çalışan sayısı ve iş kalitelerinde farklılık olmaktadır. Profesyonel firmaların çalışma sistemi şu şekildedir; Öncelikle sözleşme yapılmaktadır. Karşılıklı irade beyanlarını içeren ifadeler yer almaktadır.

Çıkış zamanı ve teslim zamanı belirlenmektedir. Tüm faktörler göz önüne alınarak karşılıklı konuşulur. Eşya veya yük özel olarak ambalajlanır ve paketlenir. Taşıma aracına yerleştirilir. Gerekli belgeler hazırlanır ve gerekli izinler alınır. Belirlenen süre içinde sistemli olarak çalışılır ve gecikme yaşanmaz. Firmamız tüm bu süreçlerin başarılı bir şekilde tamamlanması noktasında her zaman profesyonel çözümler sunma kabiliyetine sahip bir firmadır.

Fiyat farklılıklarını belirleyen faktörleri başlık altında toplarsak; mesafe, taşıma aracı, taşınacak yük, taşıma süresidir. Genel olarak firmalar belli bir fiyat listesinin üzerine eklenecek değerler hesaplanarak müşterilerine fiyat listesi vermektedir. Herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda firma ile iletişime geçerek çözüme kavuşturulabilir. Bu çalışmalar için profesyonel bir ekip görevlendirilmektedir.

Ekip işini müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak hareket edecek ve hizmet verecektir. Her adımda müşteri sms veya e-posta sistemi ile bilgilendirilecektir. Malların komple, parsiyel veya parçalı olarak taşıma sistemleri firmalara göre değişebilmekte veya müşteri seçimine bırakılmaktadır. Bu seçime göre de fiyat değişebilmektedir bu konuda da müşteri bilgilendirilecektir. Şayet avantajlı bir şekilde nakliyat hizmeti almak isterseniz hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?