tr

Yurt Dışı Eşya Taşıma İçin Gerekli Evraklar

130

Yurt dışı eşya taşıma için gerekli evrakları söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkar! İş gereği veya taşınma gereği yurt dışına evrak yahut eşya göndermemiz gerekebilir. Veya farklı ülkeye taşınma kararı verebiliriz, çağımız hızla değiştikçe hayatımızda da değişiklikler gerek mecburiyetten gerek ise kendi isteklerimiz üzerine olabilir. Artık uluslararası taşınmak, farklı ülkelerde yaşamak sıradan ve doğal bir hal almıştır. Peki eşyalarımızı nasıl taşırız? Öncelikle yurt dışı eşya taşıma için gerekli evrakları tamamlamalıyız ardından geriye kalan güvenilir ve uzmanlaşmış bir firma seçimidir. Bu iş üzerine kurulan firmalar uluslararası ticaret gelişimi arttığı için çoğalmış ve bizlere birçok firma ya da araç seçeneği sunmuştur. Yani eşya almaktansa kendi eşyalarımızı gideceğimiz ülkeye götürmek maddiyat açısından oldukça hesaplıdır. Çünkü uluslararası taşımacılıkta artık gümrük fiyatları o kadar da hesaplı değildir.

Yurt Dışı Eşya Taşıma İçin Gerekli Evraklar

Yurt dışına taşınmaya karar verdik veya herhangi bir evrakı yurt dışına göndermek istedik ne yapmalıyız? Gibi birçok soru okumuştum onlar hakkında biraz bilgi vermek istedim; İlk önce yurt dışı eşya taşıma için gerekli evrakları tamamlamalıyız. Bu evraklar şu şekildedir; Öncelikle taşımak istediğiniz eşyaların ağırlığı, boyu gibisinden liste hazırlamanız gerekir bunun için anlaştığınız firma sizlere örnek liste verecektir. Yaşadığınız ilçenin nüfus müdürlüğünden ikametgah belgesi almanız gerekir. Yurt dışında yani farklı ülkede iseniz konsolosluktan alabilirsiniz. Taşınacak kişi/kişilerin pasaportunun 1/4 arası ve son nüfus bilgilerinin olduğu sayfaların fotokopileri.

Gümrükte gerekecek noter tasdikli olması şartıyla vekaletname ve taşınacak kişi/kişilerin uçak bileti. Taşınacak kişi/kişilerin arkalı ve önlü nüfus cüzdanı fotokopisi. Gitmek, taşınmak istediğiniz uluslararası ülkenin iş sözleşmesi veya oturum müsaadesi. Yurt dışından taşınacak ve gönderecekseniz evraklarınız konsolosluk tasdikli olmalıdır. Teslim alma ve teslimat sırasında sorun yaşamamak adına eşya boyut ve ağrılık hacminin tam hesaplanıp fiyat değerlendirilmesi yapılmalıdır. Teslim alma ve teslim etme sırasında taşınacak gerekli kişinin olması gerekiyor. Seçilecek firmanın uzman ve yetkili olmasına, personellerin tecrübeli olmasına ve avukat ile çalışan olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yurt Dışı Eşya Taşıma İçin Gerekli Evraklar

Yurt dışı Eşya Taşıma Firmaları Seçerken Dikkat Edilecekler

Uluslararası taşınmada evrakları tamamladıktan sonra geriye kalan güvenilir ve uzmanlaşmış firmaları bulup tercih etmektir. Yurt dışı eşya taşıma firmaları seçerken dikkat edilecekler hakkında biraz bilgi vermek adına buradayım. Firmanın ruhsat sahibi olması büyük bir önceliktir. Kurumsal ve güvenilir her firmanın ruhsat sahibi olmakla birlikte firma adına bulundurdukları avukatları vardır. Bu yüzden avukat ve ruhsat sahibi olup olmadığını kontrol edip tercihimizi bu yönden yapmalıyız.

Görevli personeli olan firmaların gümrük sorunlarıyla karşılaşmadıkları ve personellerin herhangi bir sorun oluştuğunda hallettikleri için olası sorunlarla sizin ilgilenmenize gerek kalmıyor. Aynı zamanda eşyaların hasarsız taşınması hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olan avukat ve firmayla eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşımış olacaksınız. Bu yüzden lisans sahibi ve işinin ehli, personellerinin uzmanlığı olan uluslararası taşımacılığın seçilmesinde doğru tercih vermiş olursunuz.

Firma ile sorunsuz anlaştıktan sonra teslim alma ve teslim etme sırasında bulunmanız gerekir avukatınız ve firmanız her bilgiyi size ayrıntısıyla aktaracaktır. Bu nedenle bilinen, güvenilen, uzmanlaşmış ve tercih edilen firmayı bulmak hayli zor olsa da taşıma sırasında size epey kolaylık sağlayacak ve bir nebze olsun rahatlamanızı sağlayacaktır. Eşyalarınızın hasarlı veya olası durumunda seçtiğiniz firma devreye girecektir.

Yurt Dışı Eşya Taşıma Fiyatları Ne Kadardır?

Eşya taşımak epey zordur bu zorluklar uluslararası taşıma durumunda birkaç kat artar örneğin; evrak veya fiyatlandırmalarda birçok değişiklik olabilir. Yurt dışı eşya taşıma fiyatları ne kadardır? Sık sık sorulan bu sorunun cevabı şu şekildedir; Uluslararası taşımada kesin bir fiyat belirlenmemiştir her firmanın fiyatı  eşya büyüklüğüne, çokluğuna ya da gideceği yere göre değişmektedir. Bu yüzden fiyat hesaplaması için farklı yöntemler kullanılır.

Yurt dışı taşımacılık fiyat belirlerken metreküp olarak hesaplar. Eşyanın hangi şehirden, hangi ülkeye götüreceği de fiyat hesaplandırmasına dahildir. Ülkeler arasında birçok ticaret vb. nedenden taşıma/taşınma yoğunluğu fazladır ve bu nedenler gerek yasal gerek fiyat açısından kolaylık sağlar. Eşyaların paketlemesi, sökülüp takılabilen mobilyaların sayısı da fiyatlarda göz önündedir. Bu durum hiç şüphesiz uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri için de geçerlidir! Bu tarz hizmetlerin her zaman etkili bir seviyede sürdürülmesi de önemlidir. Firmamız bu tarz hizmetleri her zaman yüzde yüz müşteri memnuniyetini oluşturma hedefinde sunmaktadır.

Fiyatların arasında %60 gibi fiyat düşüklüğü veya artışı görülebilir. Nedeni ise taşıma biçimidir; kimisi karayolunu tercih ederken, kimisi ise hava yolu tercih ederken kimisi ise deniz yolu taşımacılığı ile çalışan firmalardır. 2020 senesinde yurt dışı eşya taşıma 1m eşyalarda 165€ değerinde fiyat verilirken bu fiyatlar sürekli olarak değişmektedir. Eşyaların gümrük işlemleri için geçiş gümrük ücreti vardır. Bu gümrük fiyatları da eşya hacmine, boyuna göre değişkenlik göstermektedir. Kimi zaman gümrüğe para ödemeniz gerekmez. Böylece avantajlı bir şekilde bu tarz hizmetleri almanız da mümkün olur.

Yurt Dışı Eşya Taşıma İçin Gerekli Evraklar

Yurt Dışı Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Uluslararası ticaret geliştikçe, yurt dışı taşımacılık firmaları da artmıştır. Birçok uluslararası eşya taşımacılık firma seçenekleri vardır. Firmayı seçerken fiyat düşüklüğüne değil de işlevine bakmak sizler için iyi bir tercih olacaktır. Fiyat düşüklüğü beraberinde kalitesiz, sorunlu bir taşıma gerçekleştirebilir. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın köklü ve kaliteli aynı zamanda uzmanlaşmış olması eşya hasarındaki olası kötülükleri yok eder.

Firmaları araştırırken mutlaka kapsamlı bir ön araştırma yapmalısınız. Örneğin internet üzerinden gelen şikayet ve yorumları okumak kararınızı ve tercihinizi etkiler. Firmalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve tercihinizi doğru firmadan yana etmiş olursunuz. Firmalar arasında tanınan firmayı bulmak aynı zamanda güvenilir olması kimi zaman zordur bu sırada internet devreye girer. İnternetten hem size uygun hem de güvenilir yurt dışı ev eşyası taşıma firmaları aratıp bulabilirsiniz. Öncelikle olduğunuz şehir ve gideceğimiz ülke seçiminde en çok kullanılan firma yere göre değişebilir. Deneyimli aynı zamanda son teknolojik imkanları sunan taşımacılıkları tercih edebilirsiniz.

Evrak ve gümrük işlemi, evrak dokümantasyonları yapan firmalar tercih edilebilir. Firmamız her zaman bu tarz hizmetleri üst düzeyde kalite anlayışı sunar. Ayrıca güvenilir bir taşımacılık hizmetini sizlerle buluşturur. Böylece uluslararası evden eve taşımacılık faaliyetlerinin de yüksek kalite standartlarında sunulması mümkün hale gelmektedir. Böylece tam da talebinize en uygun bir şekilde bu tarz hizmetleri almanız da mümkün hale gelir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?