tr

Romanya’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları

123

Romanya’dan Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları birden fazla etkene bağlı olarak değişmektedir. Eşya taşıma hizmetleri veren firmalar genel olarak bir fiyat belirlemezler. Eğer bir ekspertiz ekibi isterseniz ve bu ekip evinizdeki eşyalara bakıp bir taşınma planı hazırlarsa kesin bir rakam sunmaktadırlar. Çünkü eşyalarınızın çokluğu ve m3 olarak kaplayacağı yere göre fiyatlarda değişkenlik oluşacaktır. Ayrıca Türkiye’ye hangi ülkeden geldiğinizde fiyatlara etkendir. Çünkü her ülkede ki taşınma prosedürleri farklı olmakla birlikte firmaların hizmet anlayışı da değişmektedir. Sonuç olarak kesin bir fiyat rakamını almak sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Romanya’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları 

Her konuda bizi yoran taşınma sürecindeki taşınma gerçekleştirecek kişilerin ilk araştırdığı unsur fiyattır. Özellikle Romanya’dan ülkemize göç eden kişiler bu fiyatların çok pahalı olduğunu düşünmektedirler. Ancak fiyatlar her ülkede hizmete göre uygun olup pek cep yakmaz. Ancak fiyat konusu iyi olan firmanın kalitesini de araştırmayı unutmayınız. Kalitesiz bir hizmet almak istemiyorsanız tercihinizi nakliyat firmalarında ortalama bir fiyat sunan firmalardan yana yapınız. Romanya’dan Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları ise hiç bir firma tarafından kesin olarak belirtilmemektedir.

Çünkü nakliyat sektöründe bir rakam üzerinde kalınmaz. Müşterinin ihtiyacı kadar hizmet uygulanır ve buna göre fiyat hesaplandırılması yapılır. Bu nedenle de firmalar arasında ve müşteriler arasında fiyat değişikliğinde artışlar ya da düşüşler görünebilmektedir. Sağlıklı ve hasarsız bir taşınma gerçekleştirmek adına firmaların ücret uygunluğuna değil kalite hizmetine bakmanız sizler için her konudan avantajlı olmaktadır. Çünkü kalitesiz ve ucuz bir taşınma sizler için ek masraf gerektirecektir.

Firmalar tarafından fiyat hesaplandırılması gerçekleşirken birden fazla unsurlar kaleme alınmaktadır. Bu unsurlardan bir kaçı şu şekildedir; eşya m3, eşya taşınacak araçlar ve seçtiğiniz taşımacılık yönü hizmet yönünden ücrete tabi tutulacaktır. Ancak maliyet ve vergiler ise yasal yollardan taşınma gerçekleştiren her firma İçin gerekli bir ücret konusudur.

Türkiye’den Romanya’ya Ev Taşıma Forum

  Romanya’dan Türkiye’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları 

Eğitim, iş gibi zorunlu nedenlerden ya da keyfi nedenlerden uluslararası evden eve nakliyat gerçekleştirebilirsiniz. Yani bulunduğunuz ülkeden farklı ülkeye göç edip yaşantınızı yeni adresinizde gerçekleştirebilirsiniz. Romanya’dan Türkiye’ye ise ticari anlamda taşınmalar gerçekleşirken son zamanlarda göçlerde olabilmektedir. Romanya’dan Türkiye’ye ev eşyası taşıma fiyatları ise verilen hizmetlere bağlı olarak değişmektedir.

Uluslararası evden eve taşımacılık hizmeti sunulurken fiyat hesaplandırılması eşya ölçü ve aldığınız hizmetlere bağlı değişkenlikler göstermektedir. Bu nedenle nakliyat sektöründe kesin bir rakam söz konusu değildir. Nakliyat araçları eşya çokluğunuza göre belirlenmektedir. Bu nakliyat araçları ise fiyat hesaplandırılmasına dahil olurken uzunluk, genişlik ve yükseklik çarpılmakta ve nakliyat aracındaki ücretlendirme rakamı ortaya çıkmaktadır.

Eşya nakliyat araçlarının hesaplandırılması gibi diğer tüm hizmet ve unsurlarda teker teker hesaplanarak ortaya toplam kesin bir ücretlendirme çıkar. Ancak bu unsurlar gözünüzü korkutmasın. Çünkü tüm hizmet unsurları sizlerin bütçenize uygun olarak hazırlanmaktadır. Ve bazı dönemlerde firmalar kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar dahiline olduğunuzda ise taşınma işlemleriniz sandığınız kadar maliyetli olmamaktadır.

 Romanya’dan Türkiye’ye Ev Eşyası Taşıma Firmaları 

Bir ülkeden başka bir ülkeye taşınmak İçin uluslararası taşınma hizmeti sunan bir firmadan destek almanız gerekmektedir. Bu uluslararası taşımacılığı gerçekleştirmek için kara yolu, hava yolu veya demir yolu tercih edilmektedir. Ayrıca ülkeler arasında taşınmaları gerçekleştirecek firma ile müşteri arasında bir sözleşme imzalanması gerekir.

Sözleşme içeriğinde ise taşınacak eşyalarınızın sayısı, eşyalarınızın ağırlığı, araç hakkında gibi hizmet bilgileri ve ücret bilgileri yer almaktadır. Bu sözleşmelerde tüm detaylar ayrıntılı şekilde yazılmalı hiç bir madde atlanılmadan okunmalıdır. Ayrıca taşınma planı yapan firma hangi tarihte teslim edeceğini ülkeler arasındaki mesafeye göre hesaplaması gerekir. Çünkü taşınmak ehemmiyet ve kesinlik istemektedir.

Romanya’dan Türkiye’ye ev eşyası taşıma firmaları paketlemeden, teslim etme gününe kadar oluşan en ince ayrıntısına kadar düşünmek zorundadır. Bu nedenle taşınma hizmetini sunan firmaların güvenilir olmasına dikkat ediniz. Bu firmalar taşınmayı gerçekleştirirken sizlere bir takip numarası vermelidir. Bu takip numarasından ise taşınma işleminizin hangi konumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu takip numarası sayesinde taşınma da bir sorun teşkil ediyorsa öğrenebilirsiniz.

Romanya'dan Türkiye'ye Eşya Taşıma Fiyatları 

 Romanya’dan Türkiye’ye Zati Eşya Taşıma Fiyatları 

Zati eşya taşımasını gerçekleştirmek için öncelikle gerekli olan belge donanımlarına sahip olmanız gerekmektedir. En önemlisi ise cmr anlaşma belgesinin kopyasıdır. Bu belge zati eşyanın götürüleceği ülkeden alınan oturma izni ve diğer izin belgelerinin arasındaki önemli belgedir. Bütün belgeleriniz eksiksiz tamamlandıysa taşınmanız da büyük ihtimalle bir sorun çıkmayacaktır.

Bu nedenle rahat bir zati eşya taşıması gerçekleştireceksiniz. Ancak bütün belgeleri tamamlamak sizler için zor olabilir. Bu nedenle  bir firma ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Bu firmalar sizlere belgelerinizi eksiksiz tamamlayıp eşya taşınmanızı da sorunsuz şekilde gerçekleştirecektir. Fakat nakliyat hizmeti sunan firmaları iyice araştırmanız gerekmektedir. Bu firmalar hem kaliteli hizmet sunmalı hem de uygun fiyatlı olmalıdır.

Romanya’dan Türkiye’ye zati eşya taşıma fiyatları ise şirketin prosedürlerine ve müşterinin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Müşterinin eşya sayısı az ise küçük bir nakliyat aracı ve az bir ekiple uygun fiyata tamamlanabilir. Ancak müşterinin eşyası fazla ise büyük bir nakliyat aracının yanı sıra birden fazla taşıma ekibi gerektirmektedir. Fiyatlar her müşteriye ve her firmaya göre artış ya da azalış göstermektedir.

 Romanya’dan Türkiye’ye Ev Taşıma Fiyatları 

Uluslararası taşınma gerçekleştireceğiniz vakit fiyat bakımından firmalara göre değişmektedir. Romanya’dan Türkiye’ye ev taşıma fiyatları da verilen hizmetlere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle firma seçiminde dikkat etmeniz bir hususta fiyat konusudur. Güncel olarak taşınmalarda yapılan fiyat hesaplandırması ise birden fazla farklı faktörlere dayalı olarak yapılmaktadır.

Bu faktörleri sıralamak gerekirse en önemlisi olan hizmetin kalitesine göre bir fiyat rakamıdır. Firmalar profesyonel ve amatör olarak kaliteli ve kalitesiz hizmetler sunmaktadır. Bunlar ise fiyatta değişkenlikler yaratmaktadır. Eşyalarınızı taşırken ücret hesaplandırılması yapıldığında nakliye araçları da göz önünde bulundurulan ilk unsurlardan biridir. Taşıma gerçekleştirecek nakliye araçları yükseklik ve genişlik olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenlerden dolayı ise fiyatlarda büyük bir önem arz etmektedir.

Bir diğer ücretlendirme unsuru ise ülkeden ülkeye yapılacak taşınmanın yol mesafesidir. Bu yol mesafesinin kilometresine göre fiyatlarda artışlar yaşanabilmektedir. Bütün hesaplandırılmalar ekspertiz ekipleri tarafından önceden yapılarak fiyat rakamı müşterilere sunulur. Eğer müşteri Fiyatları uygun görürse taşınma tarihi verilir. Fiyat ödendikten sonra ise taşınmalar gerçekleşir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?