tr

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma

360
Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma

Türkiye ‘den Kıbrıs’a mobilya taşıma işlemi oldukça uzman firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Çoğu firma yaptıkları işleri referansları olarak internet sitelerinden paylaşıp müşterilerine güven aşılamakta ve kaliteleriyle ön plana çıkıp sektörde ki öncü firmalardan biri olmak amacıyla çalışmalarına her geçen gün bir yenisini eklemektedir.  Eğer tercihiniz bu firmalar olursa taşınma sürecinizi sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. Uluslararası taşımacılık işi büyük bir özen ve çaba gerektirmektedir. Bunun için firmaların mutlaka bir plan dahilinde çalışmalarını yürütmelerini gerekmektedir. Ayrıca firmanın taşınma işlemlerini yapabilecek yeterliliğe sahip olduğunu belgeleriyle kanıtlayabilmesi de elzemdir. Türkiye ‘den Kıbrıs’a taşıma sektöründe faaliyet gösteren çoğu firmanın C3 yetki belgesi gibi global bir taşınma şirketinin özelliklerine haiz olduklarını gösterir belgeleri bulunmaktadır.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma

Profesyonel şekilde Türkiye ‘den Kıbrıs’a mobilya taşıma hizmeti veren şirketler adeta müşterinin üstünde ki bütün yükü kendi üstlenmektedir. Doğru firmayı seçtiğiniz taktirde taşınma sürecinin bütün aşamalarını firmaya bırakabilirsiniz. Firmalar evrakların takibinden paketlenmesine ve eşyaların gideceği noktada yerleştirilmesine kadar birçok aşamada müşteriye yardımcı olacak hizmetleri sağlayabilecek kapasitededir. Bu firmalarla çalışırken yapacağınız tek şey sürecin nasıl işleyeceğini belirlemek olacaktır. Firmanın size tahsis ettiği eksperlerle çalışmanın ne zaman başlayacağını eşyalarınızın ne zaman yeni evinizde olması gerektiğini belirledikten sonra geriye kalan her şeyi firma bırakabilirsiniz.

Firmadan gelen deneyimli montaj personelleri beyaz eşyalardan, teknolojik ürünlere, çok parçalı mobilyalara kadar her şeyi zarar vermeden söküp bunları bir araya getirip zarar gelmeyecek şekilde bir araya getirir. Paketleme personelleri de bu eşyalardan başlayarak evde ki bütün eşyaları uygun paketleme eşyalarıyla sararak zarar görmeyecek hale getirir. Daha sonra devreye taşıma elemanları girer. Eşyaların en çok zarar gördüğü noktalar apartman boşlukları olduğundan bu personele büyük görev düşmektedir. Görevinin bilincinde olan taşıma personelleri dikkatli bir şekilde eşyaları araca indirir ve eşyalarınız yola çıkar.  Türkiye’den uluslararası evden eve nakliyat işlemlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün itibariyle artış göstermektedir.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya İhracatı

Kıbrıs Türkiye’nin yakınında ve Türkiye’nin bir parçası olarak görülse de Türkiye ‘den Kıbrıs’a mobilya ihracatı yurtdışında ki herhangi bir ülkeye yapılan ihracatla aynı prosedüre tabiidir. Ama şunu belirtmemiz gerekir ki buraya yapılacak olan taşıma işlemi prosedürleri bir miktar daha hızlı ilerlemekte ve eşyaların gümrükten geçişi daha az yorucu olmaktadır. Yapılacak taşıma işlemi yine gümrüğe tabi olacağından evinizde bulunan her eşyayı Kıbrıs’a götürmeniz mümkün değildir. Eşyalarınızın yine ağırlıklarının belirlenmesi ve ne kadar kapladığının tespit edilmesi şarttır.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma

Kıbrıs bir ada ülkesi olduğu için taşınma işleminde denizyolu taşımacılığı kullanılmaktadır. Denizyolundan başka bir yöntem olmaması belki de bu ülkeye taşınmanın en zorlayıcı kısmı olabilir. Bu zorlayıcı süreci sorunsuz şekilde atlatabilmek için firma seçimini dikkatli yapmak gereklidir. Çünkü genelde eşyalarınız önce karayolu ile limana taşınır ardından konteynerlere yüklenerek gemilerle Kıbrıs’a getirilir ve yeniden kamyona yüklenip yeni yerlerine götürülür. Eğer taşındığınız firma işinde deneyimliyse eşyalarınız doğru şekilde paketlenmiş olacağından ve işinde uzman personeller yükleme ve boşaltma işlerini yapacağından eşyalarınız zarar gelmeden süreci atlatabilir.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma Fiyatı

Kıbrıs, birçok insanın yaşamak istediği, deniz ve güneşin tadını yıl boyunca çıkarabileceğiniz yeşillikler içinde bir ülkedir. Ülkenin bu kadar güzelliğinin yanında Türkiye ‘den Kıbrıs’a mobilya taşıma fiyatı yurtdışına yapılan herhangi bir taşıma işleminden biraz daha pahalıya gelmektedir. Çünkü taşıma işlemine karayoluyla taşımanın maliyetinin yanında liman ve gemi ücretleri gibi ekstra ücretler yansımaktadır. Firmadan firmaya değişiklik gösteren bu ücretlerin yanında birde taşınma işlemi sırasında istenen ekstra ücretler ve sigorta masrafları gibi maliyet kalemleri eklemektedir. Eğer havalandırma ya da büyük konteyner gibi farklı özellikleri sahip konteynerler seçerseniz bunlarda taşınma maliyetini yükseltir.

Taşınma işlemi gemilerle yapıldığından dolayı temel taşınma maliyeti metreküp üzerinden hesaplanmaktadır. Ürünün kapladığı yere göre maliyette değişiklik olacaktır. Genelde Kıbrıs’a eşya gönderen kimseler 5 metreküpten daha büyük eşyalarını maliyetinden dolayı götürmemeyi tercih etmektedirler. Kıbrıs’a eşyalarınızı taşınmadan önce maliyetler hakkında bir fikir sahibi olmak isterseniz çoğu firmanın metreküp hesaplama programı çoğu taşıma firmalarının sitelerinde bulunmaktadır. Bunu kullanarak sizde eşyalarınızın metreküpünü ve oluşacak ortalama maliyeti kolayca hesaplayarak bir fikir edinebilirsiniz.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma Firmaları

Evinizi taşımak için Türkiye ‘den Kıbrıs’a mobilya taşıma firmaları arıyorsanız ilk önce firmanın referanslarını iyi kontrol etmeniz ve geçmiş taşıma işlerine dair konulan görselleri iyi incelemeniz önceliğiniz olmalıdır. Bunun yanında firmanın söyleşmeli bir şekilde çalışıp çalışmadığını da öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Tüm bu özellikler firmanın işini nasıl yaptığını gösteren ve olası firma kaynaklı sorunlarda mağdur olmamanızı sağlayacak özellikleridir. Ayrıca firmanın sigortalı çalışıp çalışamadığını da sorgulamanız oluşacak maddi zararları hızlı bir şekilde telafi etmenizde oldukça yararlı olmaktadır. Firmamız Kıbrıs için uluslararası evden eve taşımacılık hizmetlerini sorunsuz bir düzeyde sunabilmektedir.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma

Firmanın güven verici özelliklerinin olup olmadığını kontrol ettikten sonra sırada ki aşamanız firmanın çalışma sistemini anlamak olmalıdır. Profesyonel firmaların en büyük özelliklerinden biri sistemli ve hızlı bir çalışma sergilemeleridir. Bunun yanında personelleri yaptığı işte uzmanlaşmış, sizin sorularınızı cevaplayabilecek kadar deneyimli ve sorunlara hızlıca çözüm bulabilecek kadar işine hakimdir. Tüm bu özellikleri uygun fiyatlara sizlere sağlayabilecek birçok firmayı Türkiye de bulmak oldukça kolaydır. Çalıştığınız firmayı seçerken bunlara dikkat ederseniz eşyalarınızı Kıbrıs’a taşırken hiçbir sorun yaşamaz, stressiz bir şekilde yeni evinize yerleşirsiniz.

Türkiye ‘den Kıbrıs’a Mobilya Taşıma Prosedürleri

Normal bir uluslararası taşımacılıktan farkı olmayan Türkiye ‘den Kıbrıs’a mobilya taşıma prosedürleri sizin firmayla iletişim kurmanızla başlar. Deneyimli müşteri temsilcileri sizin merak ettiğiniz soruların cevabını vererek sizi taşınma süreci ile ilgili bilgilendirir. Eğer çalışmayı kabul ederseniz öncelikle bir eksper gelip evinizde ki eşyaların ölçümünü gerçekleştirir. Daha sonra gümrükten geçemeyecek eşyalar ve ortalama fiyat hakkında sizi bilgilendirir. Siz firmayla çalışmaya devam etmek isterseniz sizinle iletişim kuran eksper isteklerinizi dinleyip bir taşınma planı oluşturur. Plan dahilinde süreç başlar.

Öncelikle evinize gelen personeller eğer siz eşyalarınızın sökümü ve paketlenmesi hizmetini aldıysanız eşyalarınızı sökerek onları paketler. Bu hizmeti almadıysanız da sadece taşıma personelleri gelir eşyalarınızı araca yükler. Araca yüklenen eşyalarınız limana doğru yola çıkar. Bu yol süreci boyunca istediğiniz zaman arayıp eşyalarınızın nerede olduğu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eşyalarınızın gümrük işlemleri tamamlanıp gemiye yüklendikten sonra Kıbrıs’a geçer. Burada ki taşıma elemanları istediğiniz lokasyona eşyalarınızı getirir, kurulumunu yapar. Eğer sizin herhangi bir şikâyetiniz yoksa Kıbrıs’a taşınma süreciniz böylece tamamlanmış olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?