trdeen

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma

01.07.2021
572
Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma

Türkiye Litvanya ev eşyası taşıma faaliyetleri son zamanlarda yoğunlaşmıştır. Her insan farklı bir ülkede yaşamak isteyebilir. Ancak farklı bir ülkede yaşamanın bazı sonuçları olacaktır. Öncelikle farklı bir ülkeye taşınmak oldukça yorucu bir süreçtir. Taşınmayı kafanıza koyduysanız öncelikle bir ülke belirlemeniz gerekiyor. Araştırmalarınız sonucu bir ülke bulduysanız ve o ülke Litvanya ise araştırmanız gereken ilk şey Türkiye Litvanya ev eşyası taşıma ile ilgili olmalıdır. Yalnızca Türkiye’den Litvanya’ya taşınırken değil, yurt dışına çıkmadan önce daima pasaport ve vizenizin güncellik ve uygunluk durumunu kontrol etmelisiniz. Bunun yanında eğer Litvanya’da oturmaya karar verdiyseniz bunun için bir oturma belgesine ihtiyacınız var. Bu sebeple Litvanya’ya gitmeden önce mutlaka oturma belgenizin yanınızda olduğunu ve güncel olup olmadığını kontrol edin.

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma

Pasaport, kimlik kartı, vize ve oturma izni olmak üzere bu 3 belgeden herhangi birini unutmanız / kaybetmeniz ya da geçerlilik tarihi içerisinde kaydınızı oluşturmamanız halinde Litvanya’da oturma hakkınızdan mahrum kalabilirsiniz. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamayı garanti altına almanız gerekiyor. Ardından Türkiye Litvanya ev eşyası taşıma hakkında araştırmaya ve düşünmeye başlayabilirsiniz.

1 Litvanya Litası yaklaşık olarak 1 Türk Lirasına denk gelmektedir. Bu sebeple hayat şartları, ürün fiyatları ve ulaşım ücretleri gibi masraflar iki ülke için de hemen hemen aynıdır.  Türkiye’den Litvanya’ya eşyalarınızı taşıyabilmeniz için uluslararası bir nakliyat firması ile anlaşmanız gerekmektedir. Türkiye – Litvanya arası nakliyat işlemleri gerçekleştiren firmalar Dolar, Euro, Litvanya Litası ve Türk Lirası ile ödeme kabul etmektedir. Ödeme yöntemini kimi firmalar müşterilerine bırakırken kimi firmalar ise kendileri karar vermektedir. Bu bakımdan ödeme yöntemini bilerek şirketle anlaşmak işinize yarayacaktır.

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Türkiye Litvanya ev eşyası taşıma firmaları her yerden ulaşabilirsiniz. 21. Yüzyıl teknoloji devridir. Bu sebeple birçok uluslararası eşya taşıma şirketi hizmetlerini internet üzerinden vermektedir. İnternet üzerinden birçok farklı nakliyat firması ile iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanından büyük şehirlerde belli başlı bölgelerde de uluslararası nakliyat firmalarının ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislere giderek yüz yüze bir şekilde iletişim gerçekleştirebilirsiniz. Bu Firmaları seçerken çok hassas ve dikkatli olmalısınız. Bazı firmalar yurt dışı seyahati gerçekleştirecek vatandaşlar tarafından özellikle seçilmektedir. Bu firmalar vatandaşların güvenini kazanacak hizmet anlayışlarına sahiptir. Güvenilmeyen şirketler ile çalışmanız durumunda mağduriyet yaşayabileceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma

Örneğin karayolları ile gerçekleştirilen bir nakliyatta yolda eşyalarınız düşebilir ve kaybolabilir. Böyle bir durum yaşanması halinde güvenilir şirketlerin sigortaları masraflarınızı karşılamaktadır. Ancak gerekli denetimlere sahip olmayan ve güvenilmez şirketlerle çalışmanız halinde bu tür durumlarda yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır. Firmalar genellikle tüm masrafların dahil olduğu bir ödeme yöntemini vatandaşlara belirtir. Gerekli belgeleri imzaladıktan ve ödemeyi yaptıktan sonra firmaların sizden ekstra paralar istemeye hakkı yoktur. Ödediğiniz miktarın içine pasaport, vize, benzin gibi birçok etken dahildir. Sizden ekstra para isteyen şirketlerle çalışmayın ve mutlaka gerekli mercilere şikayetlerde bulunun.

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Yurt dışına çıkmak hatta yurt dışında yaşamak birçok insanın arzu ettiği şeyler listesinin başında gelmektedir. Hayal etmek her ne kadar kolay olsa da uluslararası çapta bir taşınma işleminin birçok zahmeti bulunmaktadır. Bu zahmetlerin başında da taşıma işlemlerinizi gerçekleştirecek firmaya ödemeniz gereken para gelmektedir.

Türkiye Litvanya ev eşyası taşıma fiyatları seçtiğiniz firmaya ve o firmanın sunduğu hizmetlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Litvanya’da da Euro kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Litvanya’da Litvanya’nın kendine ait para birimi olan Litvanya Litası da kullanılmaktadır. Uluslararası nakliyat işlemleri gerçekleştiren firmalar Avrupa ülkelerine olan işlerde genellikle Euro üzerinden talep etmektedir. Firmamız uluslararası evden eve nakliyat sürecini uygun maliyetli bir şekilde yönetmektedir.

Euro ile Türk Lirası arasındaki kur farkından dolayı birçok Türk vatandaşı bu miktarı ödemekte zorlanmaktadır. Bu sebeple taşınma işlemlerine başlamadan önce mutlaka nakliyat ücretleri hakkında firma ile görüşme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra yanınızda götürmek istediğiniz eşyaların miktarına, türüne, ağırlığına ve kırılganlığına göre de fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Hassas ya da kırılgan eşyaların taşınması için özel şartlar gerekmektedir. Bu sebepten ötürü de zaman zaman fiyatlarda değişiklikler olmaktadır.

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma Şirketleri

Türkiye Litvanya ev eşyası taşıma şirketleri uluslararası çapta çalışan şirketlerdir. Şirketlerin uluslararası olması ödemelerin, kullanıcı haklarının, taşıma yöntemlerinin ve diğer birçok şeyin uluslararası hukuka uygun olması gerekmektedir. Uluslararası hukuka göre taşıma işlemlerinizi gerçekleştirecek olan nakliye şirketinin vatandaşa mutlaka eşya sigortası tanımlaması gerekmektedir. Bu sayede vatandaşın mağduriyet yaşamasının önüne geçilmiş olur. Eğer eşyalarınızın sigortalanmasını reddeden bir firma ile karşılaşmışsanız dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü eşyalarınızın sigorta kapsamında taşınması sizin anayasal hakkınızdır.

Türkiye Litvanya Ev Eşyası Taşıma

Bunun yanı sıra ödeme yönteminde de yalnızca şirketin talep ettiği para birimi üzerinden ödeme gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Uluslararası çalışan nakliye şirketleri genellikle Dolar ya da Euro üzerinden ödeme kabul etmektedir. Ödeme yöntemleri gidilen / gelinen ülkeye ve istisnai durumlara göre zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Euro ya da Dolar ile ödeme maddi açıdan Türk vatandaşlarını zorlasa da birçok nakliye şirketi taksit ve taşınma sonrası ödeme imkanları ile vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye Litvanya Zati Eşya Taşıma

Zati eşyalar ülkelerin gümrük genel müdürlüklerinin kararları doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Genel olarak evde kullanılan ve ev eşyası olarak sayılan birçok ürün zati eşyalar kapsamında ele alınmaktadır. Eşyaların zati eşya olarak sınıflandırılmasının sebebi ücretlendirmelerden muaf tutulmalarıdır. Zati eşyalar gümrüklerden geçiş sırasında ücretlere tabii tutulmaz.

Türkiye Litvanya zati eşya taşıma fikriniz varsa bunu ucuz bir yolla gerçekleştirebilirsiniz. Gümrükte, teknolojik zati ürünlerden kişi başı yalnızca 1 adet geçirme hakkınız bulunmaktadır. Giyim, sandalye gibi ürünlerde ise boyut ve ebatları uygun koşullarda olduğu sürece bu eşyaları da gümrükten ücretsiz bir şekilde geçirme hakkına sahipsiniz. Firmamız uluslararası evden eve taşımacılık kapsamında yer alan hizmetleri başarılı bir şekilde sunmaktadır.

Spor ve bilim ile ilgili olan top, mikroskop, raket gibi eşyalarda ise belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmeniz halinde bu ürünleri de ücretsiz bir şekilde gümrükten geçirebilirsiniz. Gerekli şartları sağlamayan ya da gümrükten geçmeye uygun olmayan ürünler çöpe atılabilir. Bu ürünler için bir diğer yol ise vatandaşın onayı taktirinde postalanarak önceki evinize gönderilmesidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?