tr

Türkiye’den Belçika’ya Ev Eşyası Taşıma

251

Türkiye’den Belçika’ya ev eşyası taşıma konusunda firmamız etkili bir hizmetin merkezinde yer almaktadır. Ülkemizin sağladığı mobilya hizmeti dünyanın çeşitli ülkelerine de dağılmış durumdadır. Türkiyeden mobilya hizmeti alan gelişmiş ülkelerden biri de Belçika’dır. Elbette bu hizmetler Türkiye’den Belçika’ya mobilya taşıma şirketleri tarafından gerçekleşmektedir. Belçika, Avrupa ülkeleri arasında transit geçişlerin olduğu en merkezi konumlu ülkelerdendir. Bu özelliği dolayısı ile de ticari ulaşım rahat bir şekilde sağlanmaktadır. Belçika varışlı mobilya taşımacılığı yapan firmalar en çok kara yolu ulaşımını kullanırlar. Çünkü konumu itibari ile deniz yolu ile sağlanan taşımacılık biraz daha zaman alabilir. Buna nazaran kara yolu ulaşımında en merkezi konumlardan biridir. Transit geçişlerin çok olduğu bu ülkeye olan taşımacılıklar en kolay olarak kara yolu ile gerçekleşmektedir.

Türkiye’den Belçika’ya Ev Eşyası Taşıma

Ülkemiz mobilya üretimi bakımından dünyanın ileri gelen ülkelerindendir. Bu sayede birçok gelişmiş ülke tarafından ülkemizden mobilya ithal edilmektedir. Belçika halkı da Türk menşeli mobilyalara oldukça fazla talep göstermişlerdir. Bu doğrultuda Türkiye’den Belçika’ya ev eşyası taşıma hizmetleri artmıştır. Belçika için mobilya taşımacılığı kara yolu ile daha sık gerçekleşir.

Mobilya taşıma hizmeti veren şirketlerin en çok taşıma yaptığı ülkelerden biri Belçika’dır. Mobilyalar bu ülkeye büyük bir titizlikle ve özenle ulaştırılır. Ülkenin coğrafi konumu nedeni ile ülkemizden deniz yolu ulaşım ile gitmek pek doğru değildir. Bu yüzden nakliye ulaşımı genellikle karadan yapılır ve bu Belçika için daha doğru bir yöntemdir. Tabi ki Belçika’nın da liman kentleri vardır fakat bu Türkiye için biraz uzun düşmektedir.

Fakat mobilya taşımacılığı sırasında şöyle bir yol da izlenebilir; taşımacılığın bir kısmı kara yolu ile gerçekleşip, geri kalan kısmı deniz yolu ile tamamlanabilir. Bu çok acil durumlarda başvurulan yöntemlerden biridir. Mesela Fransa’ya kadar TIR ile giden mobilya, bundan sonrasını konteynır ve gemi aracılığı ile tamamlayabilir. Bu taşıma yöntemine inter modal taşıma denir. Firmamız uluslararası evden eve nakliyat süreçlerini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Türkiye’den Belçika’ya Zati Eşya Taşıma

Türkiye’de üretilen mobilyanın bir kısmı Belçika’ya ihraç olunur. Ekonomisi iyi ülkelerden birçoğunun yaptığı gibi; Belçika da mobilya ihtiyacının bir kısmını ülkemizden temin etmektedir. Belçika’dan gelen yoğun talep üzerine mobilya ihracatçıları çok sık olarak Belçika’ya mobilya göndermektedir. Böylelikle Türkiye’den Belçika’ya zati eşya taşıma artan bir eğilim göstermektedir.

Türkiye'den Belçika'ya Ev Eşyası Taşıma

İhracat sırasında bazı işlemler ve kurallar gerekmektedir. En önemlisi mobilya taşımasının yapılabilmesi için bir beyan şarttır.  Gümrüğe yapılacak bu beyanda bu taşımaya ait bütün ayrıntılar yer alır. Böylece onaylanan bu evraklara istinaden ülkemiz gümrüklerinden çıkışı sağlanır. Diğer ülke girişlerinde de yine bu evraklar ile işlem yapılır. Yani mobilyanın ülkemizden çıkıp; varış noktası ülke gümrüğüne girene kadar sürekli bir takım işlemlere maruz kalır.

Dolayısıyla bir mobilya ihraç işlemi gerçekleşmiş olur. Ülkemizden ihraç edilen mobilyalar taşıma şirketleri aracılığı ile varış noktasına büyük bir önemle taşınır. Mobilya ihracatçıları bu taşımaları gerçekleştirmeleri için deneyimli firmalardan destek almak isterler. Profesyonel bir şekilde ihraç işlemini gerçekleştirecek firmalar her zaman için daha tercih edilebilir firmalardır.

Türkiye’den Belçika’ya Eşya Taşıma Fiyatı

Taşımacılık sektörü çok yönü olan bir hizmettir. Her türlü eşya taşımacılığı firmalar tarafından sağlanmaktadır. Mobilya taşımacılığı da sürekli olarak yapılan işlerdendir. Türkiye’den Belçika’ya eşya taşıma fiyatı almak isteyen müşteriler, firmalarla görüşme sağlarlar. Fakat hiçbir zaman bu hizmetin sabit bir fiyatı yoktur. Taşınacak malzeme miktarına göre fiyatta değişiklik meydana gelebilir.

Mobilyaların nitelikleri, sayıları, ağırlıkları, hacimleri maliyeti değiştirebilir. Maliyetin değişmesi demek, fiyatın da değişmesi demektir. Çünkü ekstra meydana gelebilecek maliyetler, ihracat yapmak isteyen müşteri sorumluluğundadır. Ayrıca Belçika varışlı mobilya taşımacılığı için, kara yolu ulaşımı daha uygun olduğu için fiyatlandırma da bu yöne yapılır. Yolun biraz uzak olması ve aracın bu uzun yol ile taşımacılığı gerçekleştirmesi de fiyata yansımaktadır.

Tüm bu hususlardan ayrı olarak; eşyanın sigortalı olarak taşınmasının istenmesi de ekstra maliyet ister. Çünkü bu durumda Belçika varışlı olan mobilya yol boyunca bir güvence altında tutulur. Sigortalı taşımacılıkta herhangi bir olası kötü durumda maliyeti sigorta karşılar. Böylece mobilya ihraç eden müşteri mağdur olmamış olur. Uluslararası evden eve taşımacılık faaliyetleri de nitelikli bir düzeyde sunulmak durumundadır.

Türkiye’den Belçika’ya Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Ülkemizde taşımacılık sektörü oldukça gelişmiş bir sektördür. Taşımacılık adı altında birçok eşya çeşidi gidecekleri noktalara ulaştırılır. Sektörde lojistik anlamda yeni firmalar da mevcuttur; fakat aslında firmaların büyük kısmı geçmişte ülke içi taşımacılık yapan firmalardan oluşmaktadır. Türkiye dışına açılmadan önce ülke içinde köklü bir taşıma hizmetinde bulunan fazla sayıda firma mevcuttur.

Bu nedenle Türkiye’den Belçika’ya ev eşyası taşıma firmaları hem sektöre yeni atılan; hem de eskiden beri sektörde var olan şirketlerden oluşur. Yurt dışına taşıma yapmak için bilgi ve tecrübe çok önemlidir. Deneyimin yanı sıra eğitim de yeni firmalar için çok fazla önemli bir konudur. Lojistik sektöründe var olan yeni firmalar tecrübeli olmasalar dahi, eğitimli personelleri aracılığıyla kaliteli hizmet sunabilirler.

Türkiye'den Belçika'ya Ev Eşyası Taşıma

Bu sebeple yurt dışına taşıma yapmakta olan firma arayışında olan müşteriler, sunulan hizmetin kalitesine bakmalılar. Çünkü; özellikle taşıma işleminin yurt dışı varışlı olması ekstra özen ve önem isteyen bir hizmettir. Taşıma sırasında meydana gelebilecek her olası hasara karşı önlemler almak firma personellerinin görevlerindendir. Sağlıklı bir taşıma işlemi için kaliteli bir hizmet anlayışı hakim olmalıdır.

 Türkiye’den Belçika’ya Eşya Taşıma Prosedürleri

Ülkemizde üretilen mobilyalar, yurt dışındaki birçok millet tarafından yoğun rağbet görmüştür. Bu durum, yurt dışına mobilya ihracını gerekli kılmıştır. Böylece ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. İhracat sebebiyle gerçekleşen bu taşımalar, yurt içi taşımadan çok daha farklıdır. Dolayısıyla Türkiye’den Belçika’ya eşya taşıma prosedürleri tamamlanmadan ihraç işlemi gerçekleşmemektedir.

Bu prosedürlerin birçoğu gümrük işlemleri ile ilgilidir. Bir malı ülkeden ihraç edebilmek için, bazı kurallara göre işlemler yapmak gerekir. Türkiye’den çıkacak olan mobilyanın çıkış işlemleri Türkiye kurallarına göre yapılır. Daha sonra Belçika gümrüğüne girebilmesi için de Belçika kurallarına göre gümrük işlemleri tamamlanır. Öncelikle ihraç işlemleri için mobilya taşımacılığına ait bir takım bilgilerin yer aldığı evraklar onaylanmak üzere gümrüğe sunulur. Onaylandığı taktirde, beyan işlemi tamamlanır ve mobilya taşımaya hazır hale getirilir.

Eşya kara yolu ile gidecekse eğer, yola çıkacak olan aracın bütün bakımlarının yapılmış olması gerekir. Aracın yurt dışına çıkabilmesi için gerekli izinlerin de alınmış olması gerekir. Bunun yanı sıra taşımacılığı yapacak şoförün de yine bazı belgelere ve onaylara sahip olması gerekir. Yurt dışına çıkabilmesi için herhangi bir mani bulunmaması şarttır. Tüm bu işlemlerden sonra taşımacılık rahatlıkla gerçekleşir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?