trdeen

Türkiye’den Dubai’ye Mobilya Taşıma

Türkiye’den Dubai’ye Mobilya Taşıma

Türkiye’den Dubai’ye mobilya taşıma faaliyetleri her zaman yoğun bir düzeyde gerçekleşmektedir. Ticaret için önemli bir gelime olan Türkiye`den Dubai`ye mobilya taşıma hizmeti her zaman artış göstermektedir. Dubai`nin ülkemiz için önemi oldukça büyüktür. Birleşik Arap Emirlikleri`nden biri olan Dubai önemli bir ticaret merkezidir. Özellikle sahip olduğu Cebeli Ali adlı büyük limanı ile ticaretlere inanılmaz hareketlilik kazandırmaktadır. Ülkemiz için de en iyi yatırım şehirlerinden biridir. Bulunduğu konumu itibariyle ve Orta Doğunun merkezi olması nedeniyle; ekonomik anlamda hem gelişmiş hem de diğer ülkeleri geliştiren yapısı vardır. Bu sayede ülkemizdeki inanılmaz derecede ihracatçının ev sahipliğini yapmaktadır. Ülkemiz 2 yıl öncesine kadar ihracatının 3,62 milyar dolarlık kısmını buraya yapmıştır. Ekonomisi oldukça iyi olan Dubai`ye sayısız mobilya taşımaları gerçekleşmektedir.

Türkiye’den Dubai’ye Mobilya Taşıma

Türkiye`nin ticari ortakları içinde 11. ortak olan Arap Emirlikleri`ne bağlı Dubai`yle ülke ilişkilerimiz iyidir. Bu sebep ile Türkiye’den Dubai’ye mobilya taşıma hizmeti sürekli gerçekleşen bir iştir. Dubai`de yaşayanlar Türk menşeli mobilyalardan oldukça iyi söz etmektedir. Dubai`de yüksek bir gelişim gösteren Türk mobilyaları sürekli talep görmektedir. Ne kadar fazla talep alırsa o kadar fazla arz ile mobilya taşıması artış gösterir. Günümüz teknolojileri ile artık ülkeler arası ulaşım eskiye nazaran oldukça kolaylaşmış durumdadır. Bu ulaşım kolaylığı ile de eşya gönderimi yaygınlaşmıştır. Alış veriş yapılan her iki ülke ekonomisinin canlanmasına sebebiyet veren iyi bir hal almıştır.

Böylelikle mobilya üreticileri için inanılmaz iyi fırsatlar yaşanmasına sebep olmuştur. Bu sayede hem ülkemizdeki mobilya üreticileri hem de ticaret yapanlar tarafından ülke ekonomisi de canlanmış bulunmaktadır.  Yani sadece mobilya taşıması olarak bakmamak gerekir. Bu taşımadan kaynaklı birçok iyi ekonomik gelişmeler meydana gelir. Bu da hem Türkiye ekonomisini hem de Dubai ekonomisini hareketli tutmak için iyi bir gelişmedir diyebiliriz.

Türkiye`den Dubai`ye Mobilya İhracatı

Bir ülkenin en büyük ekonomik geliri şüphe yok ki diğer ülkelere yaptığı ihracattır. Ülkemiz için de bu durum böyledir. Bu nedenle Türkiye`den Dubai`ye mobilya ihracatı hizmetinin ekonomik etkisi oldukça büyüktür. Bu durumda mobilya üretimi yapan firmalar kazançlı çıktıkları gibi; aynı orantıda ülke ekonomisi de kazançlı çıkar. Sadece mobilya üreticileri değil tabi ki de; mobilya alım satımı ile uğraşan birçok firma aynı doğrultuda kazanç sağlar. Bunun etkisi Türkiye ekonomisi için inanılmaz iyi düzeydedir. Para akışının sağlanması nedeni ile finans sektörü sürekli canlı kalır.

Türkiye'den Dubai'ye Mobilya Taşıma

Dubai`nin ekonomik olarak ne derece iyi olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir.  Oldukça iyi bir ekonomik canlılığı olan bu şehrin liman kenti olması da ticareti daha da kolaylaştırmıştır. Mobilya ve bunların parçaları Türkiye`den Dubai`ye en fazla ihraç olan ürünler sıralamasında yer alır. Bu da mobilya ihracatının ne denli bir ekonomik kazanç sağladığını bizlere göstermektedir. Hafife alınmayacak kadar yüksek bir mobilya çıkışının olması elbette ki Dubai`deki pazarın büyüklüğü neticesinde gelişir. Türkiye’den uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri dünyanın hemen her yerine yapılmaktadır.

Türkiye`den Dubai`ye Mobilya Taşıma Fiyatı

Bu gün ülkeler arası birçok alanda taşımalar yapılmaktadır. Her taşıma elbette ki farklı şekillerde fiyatlandırılır. En çok taşımanın yapıldığı Türkiye`den Dubai`ye mobilya taşıma fiyatı da yine çeşitli sebeplerle değişiklik gösterir. Fiyatı belirleyen birden fazla unsur meydana gelebilir. Fiyat değişiklik sebeplerinden biri taşınacak mobilyanın sayısı ve boyutudur. Çünkü, birkaç parçadan oluşan mobilyalar parsiyel yük olarak taşınabilir. Bu durumda bu mobilyalar birkaç müşteri eşyası ile birlikte taşınacağı için taşıma maliyeti bölüştürülür. Fakat tek başına ürün olarak taşımalarda elbette ki mobilya ihracatçısı bu maliyeti tek başına üstlenir. Durum böyle olunca taşıma fiyatı değişir.

Bu fiyat değişikliğin önemli bir diğer hususu da; Dubai`ye olan ihracatta kullanılan ulaşım yöntemidir. Şöyle ki, iki ülkenin birbiriyle olan coğrafi konum nedeni ile taşımada en çok karayolu ulaşımın kullanılmasıdır. Karayolu ulaşımı biraz daha maliyet isteyebilen bir yöntemdir. Buna nazaran deniz yolu ulaşımı daha az maliyet isteyebilir; fakat coğrafi konumumuz buna elverişli olmayabilir. Bu sebep ile karayolu ulaşımına harcanan zaman da fiyatı etkileyen bir diğer unsur olur.

Türkiye`den Dubai`ye Mobilya Taşıma Firmaları

Ülkemizde taşıma alanında birçok gelişmeler görülmektedir. Bu durum sadece ülkemiz için geçerli değildir aslında. Ticari anlamda büyüyebilen ve dış ülkelere açılabilen birçok ülkede bu hizmetin gelişme gösterdiği görülür. Buna istinaden Türkiye`den Dubai`ye mobilya taşıma firmaları da aynı oranda artış göstermiştir. Dubai, Türkiye`nin en çok ihracat yaptığı ikinci şehir olduğu biliniyor. Bu da Dubai`ye taşıma sağlayan şirketleri hem arttırmış hem de geliştirmiştir. Dubai`nin iyi bir Pazar olması mobilya ihracatını fazlasıyla arttırmıştır. Ülkemizden Dubai`ye sayısız mobilya taşıyan araçlar ulaşmaktadır. Birçok mobilya satıcısı iyi bir taşıma firması ile anlaşma yapma peşindedir.

Türkiye'den Dubai'ye Mobilya Taşıma

Bu durumda hem uzman hem de uygun fiyatlı olmasına özen göstermektedir. Mobilya ihracatçıları taşıma firmaları arayışında bulunurken bazı önemli hususlara dikkat etmelidirler. Bu firmaların sadece uygun fiyat politikasına bakmamaları gerekir. Fiyat kadar önemli ise de başka bir nokta şudur ki; taşıma yapacak firmaların deneyimli personellere sahip olması gerekir. Uzman ekiple çalışan taşıma firmaları bu anlamda en önemli özelliğe sahip demektir. İyi bir tecrübe ile bu işi yapan firmalar her zaman için daha tercih edilebilir olmalıdır. Elbette ki uluslararası evden eve taşımacılık firmaları bu tür hizmetleri sorunsuz düzeyde sunmak durumundadır.

Türkiye`den Dubai`ye Mobilya Taşıma Prosedürleri

Ülkemizin ihracatının büyük bir bölümünü alan Dubai ile ilişkiler şu ana kadar hep iyi gitmiştir. Bu ihracatın hatırı sayılır büyüklükte bir kısmını mobilya taşıması oluşturur. Tabi ki bu ihracat esnasında Türkiye`den Dubai`ye mobilya taşıma prosedürleri devreye girer. Bu bir ihracat işlemi olması nedeni ile bazı gümrük işlemlerine tabi tutulur. Fakat bu çok zorlayıcı işlemler değildir. Bir ihracat işlemi olduğu için ithalat esnasında tabi tutulan işlemler gibi zorlu bir süreci yoktur. Fakat yine de bazı kuralları bilmek ve gümrüğün isteyeceği evrakları sunmak gerekir.

Eğer iyi bir taşıma firması ile anlaştıysanız bu prosedürleri kendi başınıza halletmenize gerek kalmayacaktır. Bu konuda bilgi ve uzman ekibiyle size yol gösterecek taşıma firmaları işinizi oldukça hafifletecektir. Türkiye`den Dubai`ye mobilya gönderimi için farklı birçok gümrük kontrolünden geçilmesi gerekir. Bu kontroller ülke giriş çıkışları ve iç gümrüklerde yapılabilir. Dubai`ye ulaşana kadar birçok gümrükten geçen taşıma aracı her seferinde muayene edilmez. Gümrüğe sunulmak üzere hazırladığınız beyannameler bu konuda bütün gümrüklerde baz alınacaktır. Bu sebeple bu çok zorlu bir durum değildir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?