tr

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

200

Uluslararası evden eve nakliyat süreçleri her zaman profesyonellik gerektirmektedir. Yurtdışına çıkan çoğu ailenin kullandığı bir yöntem olan uluslararası evden eve nakliyat hizmeti Cenevre anlaşmasıyla sunulmuş olan şahsi taşımacılık hizmetlerinde gümrük vergisinin kaldırılmasıyla uygun fiyatlara ve bürokratik işlemlerden çok daha sıyrılmış bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Ama hala yapılan taşıma işleminde sınırlar bulunmaktadır. Şahsi değil de ticari bir ürün gibi duran büyük ve teknolojik bazı eşyalar gümrükte takılabilmektedir. Taşımacılık işlemi birçok şekilde yapılabilmektedir. Karayolunda tırlara yüklenen eşyalar transit geçişlerle birden çok ülke üzerinden dilediğiniz her noktaya taşıyabilirken, siz süresinin daha kısalmasını isteseniz havayoluyla taşımacılığı seçebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Ülkemizde hizmet alabileceğiniz yüzlerce farklı firma bulunmaktadır. Bu firmalarla iletişim kurmak için onlara mail atabilir veya telefonla konuşarak bilgi alabilirsiniz. İlk konuşmada firma genelde işin boyutlarını anlayabilmek için detaylı sormaktadır. Bu sebeple göndermek istediğiniz eşyalarınızın en, boy, ağırlık gibi bilgilerini elinizde bulundurmanız daha rahat bir iletişim kurmanızı sağlayacak ve firmadan doğru hizmeti almanızı sağlayacaktır.

Çoğu firma ilk iletişimden sonra eğer olumlu bir kararlar verildiyse sürecin ilerlemesi için sizinle yüz yüze konuşacak bir görevli atamaktadır. Görevliler genelde işinde oldukça deneyimli ve firmayla müşteri arasında bir köprü görevi üstlenecek kimselerdir. Eşyalarla ilgili daha doğru bilgiler edinerek bir proje oluşturmaya ve sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için adım adım yapılacakları belirmeye çalışır.

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetleri söz konusu olduğunda havayolu taşımacılığı da devreye girmektedir. Havayolu taşımacılığı hızlı bir yöntem olsa da daha katı sınırları olduğunu hatırlatmamız gerekir. Süre sıkıntısı yaşamıyor ve eşyalarınızın birkaç defa konum değiştirmesini dert etmiyorsanız da denizyoluyla taşımacılığını seçebilirsiniz.

Evinize gelen taşıma ve söküm personelleri uzmanlıklarına göre kendi aralarında ayrılarak hızlıca görevlerine başlarlar. Bu noktada dilerseniz süreci izleyip müdahale edebilir ya da tamamen bütün işi firmanın çalışanlarına bırakarak sadece sonuç hakkında bilgi alabilirsiniz. Profesyonel elemanlar siz önceden sözleşmede nasıl belirttiyseniz o şekilde eşyalarınızı paketleyecek ve kendi içinde kırılganlık derecelerine göre ya da odalara göre gruplayıp yerleştirecektir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firması

Eşyalarınızı yurtdışına taşımak veya Türkiye’ye geri dönmek için bir uluslararası evden eve nakliyat firması arıyorsanız, bu aramayı internetten yapmanızı tavsiye ederiz. İnternette bulabileceğiniz firmaların sayısı, çevrenizde bulabileceğiniz firmalardan kıyaslanamayacak kadar fazladır. Ayrıca internet üzerinden ulaştığınız şehir dışındaki firmalarda size uluslararası taşıma hizmeti sunabilmektedir. Bu sebeple dar bir lokasyon yerine daha geniş bir alanda arama yapmak doğru firmayı bulmanızı kolaylaştıracaktır.

İnternet üzerinde araştırma yapmanın bir başka avantajı da firmaların hakkında bilgi almayı kolaylaştırmasıdır. Günümüzde Google arama motorunun firmalara yorum yapma özelliği sayesinde insanlar firmalar hakkında yorumlarını bırakarak onları puanlamaktadır. İnternet üzerinde sizde firmaları aratarak onlara gelen yorumları ve firmaların genel puanlarını görüp buna göre çalışmak istediğiniz firmaları rahatça seçebilirsiniz.

Ayrıca birçok firmanın internet sitesi ve sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Yaptıkları işlere dair resimler koyan, eşyaları nasıl ambalajladıklarını, nasıl söktüklerini video haline getiren ve kendi internet sitelerinde yayınlayan deneyimli firmalar bulunmaktadır. Firmaların çalışmalarını sergiledikleri medya ürünleri de sizin karar verme sürecinizde oldukça yardımcı olacaktır. İşini beğenmediniz firmaları rahat bir şekilde eleyebilirsiniz.

Bazı firmalar internet sitelerinde fiyat hesaplama robotları da barındırmaktadır. Bu modüllere sizden istenen bilgileri eksiksiz girdiğiniz taktirde firmayla iletişim kurmaya gerek kalmadan rahatlıkla göndereceğiniz ürünün taşınması için ortalama ne kadar ödeyeceğinizi bulabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışında hareket ederek ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek firmayı bulmakta zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Eşyaların bir ülkeden diğerine taşınması sırasında fiyatlar oldukça değişkenlik göstermektedir. Genelde uluslararası evden eve nakliyat fiyatları müşterilerin mağdur olmaması için firmalar tarafından şehiriçi taşımacılık ücretlerine yakın hale getirilmeye çalışılır. Bu noktada çoğu firma hizmetlerini paketler halinde sunmakta ve müşterilerine zengin bir opsiyon hakkı tanımaktadır. Böylece müşteriler fiyat konusunda serbestçe karar verebilmektedir.

Fiyat kalemlerinde ilk sırada taşıma çeşidi yer almaktadır. Deniz, hava, kara taşımacılığı arasından müşterilerin hangisini seçeceği ana fiyat kalemini belirleyecektir. Normalde en pahalı taşımacılık yöntemlerinden biri hava taşımacılığıdır. Daha uygun fiyatlı taşımacılık ise karayolları üzerinde yapılmaktadır. Deniz yollarında ise konteyner üzerinden maliyet belirlendiği için fiyatlar eşyalarınızın ne kadar konteynerlik yer kapladığına göre değişmektedir.

Taşıma yöntemi belirlendikten sonra ikinci sırada bu işlemin nasıl yapılacağı gelmektedir. Genelde çoğu firma eşyalar uzun yollar gideceği için uzman bir ambalajlama ve söküm yapılmasını tavsiye etmektedir. Ama müşteriler isterlerse firma yerine kendileri de ambalajlama yapabilmektedir. Bu noktada eğer ambalajlama hatası nedeniyle hasar oluşursa firmalar hasarı üstlenmediğinden sıkıntı yaşamanız olası hale gelmektedir.

Birde bu temel kalemlerin haricinde ekstra ücretler bulunmaktadır. Eğer işlerin daha hızlı olmasını isterseniz, firmadan çok daha fazla personel talep edebilirsiniz. Firmanın eşyalarınızı sigortalamasını isteyebilirsiniz. Ya da eşyalarınızın asansörle araca taşınmasını isteyebilirsiniz. Bu kalemlerde hesaplandıktan ortaya alacağınız taşınma hizmetinin meblağı ortaya çıkacaktır. Toplam ücreti sözleşmenin altına imza atana kadar hizmetleri ekleyip çıkararak değiştirebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Taşımacılık

Taşımacılık işi eşyaların bir noktadan diğer noktaya taşınmasından çok daha kompleks bir işken uluslararası evden eve taşımacılık çok daha detayların üzerinde durarak dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir iştir. Seçtiğiniz taşınma şirketinin işini ne kadar özenli şekilde yaptığına dikkat etmeniz elzemdir. Profesyonel bir şirket sürecin en başından itibaren işine gösterdiği yaklaşımla ne kadar deneyimli olduğunu gösterir.

Taşımacılık işiniz için bir şirketi aradığınızda şirketler genelde öncelikle müşterilerine kendilerini iyi anlattıklarından emin olmak isterler. Çünkü profesyonel şirketlerde müşteri memnuniyeti ön plandadır. Taşınmanın ne kadar stresli olduğunu bildiklerinden karşında ki kimsenin kendini güvende hissettiğinde emin olmakla işe başlarlar. Eğer doğru firmayla çalışıyorsanız bu güven ortamı eksilmeden devam eder.

Söküm, montaj ve araca yerleştirme kısmı bir taşınma sürecinin en zorlayıcı kısmıdır. Bu noktayı geçtikten sonra gerisi eşyaların yeni yuvalarına gelmesini beklemektir. Bekleme sürecinde istediğiniz her zaman firmayı arayıp aracın nerede olduğu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer sürekli firmayı aramakla uğraşmak istemezseniz bunu belirttiğiniz taktirde firma düzenli olarak sizi arayıp aracınız hakkında son gelişmeleri söyleyecektir.  Siz de tam anlamıyla talebinize uygun bir şekilde evden eve taşımacılık hizmetini almayı isterseniz, firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?